Project debut carbon buczenie na kolumnach

Kosmiczne talerze z ramionami
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Kichal
Posty: 439
Rejestracja: 28 sie 2016, 21:56
Gramofon: Technics SL-5300
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Project debut carbon buczenie na kolumnach

#76

Post autor: Kichal »

No kurde wszystko wygląda elegancko. Faktycznie Pro-ject bez usb klasyczny.

Podsumowując bo już się pogubiłem w tych wszystkich stronach wątku :
1) Próbowałeś podpiąć do gniazd CD zamiast Tape ? Może akurat to Tape jest uszkodzone ? Ew do Line In spróbuj.
2) Próbowałeś podpiąć prosto do gniazda Phono we wzmacniaczu bez użycia Phono Boxa S ? Pamiętaj żeby wtedy kabel z uziemieniem przykręcić do tej śrubki z tyłu wzmacniacza, a nie do tej przy phono boxie.
3) Podepnij do innego sprzętu z użyciem phono boxa tak jak pisałem ze 3x w poprzednich postach

Ja już wymiękam, jak w sklepie i serwisie jest dobrze, a u Ciebie nie śmiga. Albo bierz wzmacniacz i gramofon + słuchawki i leć do kumpla sprawdzić czy u niego też się tak dzieje :D Może serio masz coś nie tak z instalacją, ale no nie wierzę :D
Jest: Technics SL-5300 // Dual CV-1400 // Canton GLX-100
Były: ITT HiFi 8012, Pioneer SPL-40, Pro-Ject Debut III DC Esprit, Kenwood KA-3700
zbyszek1982
Posty: 5029
Rejestracja: 31 gru 2012, 19:11

Re: Project debut carbon buczenie na kolumnach

#77

Post autor: zbyszek1982 »

Zakładam, że podłączałeś też do zwykłego wejścia liniowego, a nie tylko do pętli magnetofonowej?

Sprawdź czy buczenie będzie się nasilać jak zbliżysz rękę do ramienia.

Odepnij przewód masowy po stronie (przed)wzmacniacza i dotknij nim najpierw do kryzy jednej, a potem drugiej wtyczki przewodu sygnałowego wpiętej do (przed)wzmacniacza. Coś się dzieje wtedy?
sieli
Posty: 50
Rejestracja: 06 mar 2017, 11:07

Re: Project debut carbon buczenie na kolumnach

#78

Post autor: sieli »

Kichal pisze:No kurde wszystko wygląda elegancko. Faktycznie Pro-ject bez usb klasyczny.

Podsumowując bo już się pogubiłem w tych wszystkich stronach wątku :
1) Próbowałeś podpiąć do gniazd CD zamiast Tape ? Może akurat to Tape jest uszkodzone ? Ew do Line In spróbuj.
2) Próbowałeś podpiąć prosto do gniazda Phono we wzmacniaczu bez użycia Phono Boxa S ? Pamiętaj żeby wtedy kabel z uziemieniem przykręcić do tej śrubki z tyłu wzmacniacza, a nie do tej przy phono boxie.
3) Podepnij do innego sprzętu z użyciem phono boxa tak jak pisałem ze 3x w poprzednich postach

Ja już wymiękam, jak w sklepie i serwisie jest dobrze, a u Ciebie nie śmiga. Albo bierz wzmacniacz i gramofon + słuchawki i leć do kumpla sprawdzić czy u niego też się tak dzieje :D Może serio masz coś nie tak z instalacją, ale no nie wierzę :D
ad 1 próbowałem
ad.2 tak samo
ad.3 muszę sprawdzić

wzmacniacz nie ma wejścia na słuchawki
Awatar użytkownika
rajaz
Posty: 351
Rejestracja: 20 sty 2012, 22:01
Lokalizacja: Szpęgawa k. Tczewa

Re: Project debut carbon buczenie na kolumnach

#79

Post autor: rajaz »

Wadliwa wtyczka RCA na przewodzie sygnałowym Pro-ject. Podłącz jakikolwiek inny interkonekt RCA między gramofon a przedwzmacniacz. Masy połącz przewodem "wbudowanym" w fabryczny interkonekt. Jasno się wyraziłem? :)
Technics SL-3310+Shure M97xE+Cambridge CP2+Denon PMA720AE+Pylon Pearl 25
Take me to the fantastic place...
sieli
Posty: 50
Rejestracja: 06 mar 2017, 11:07

Re: Project debut carbon buczenie na kolumnach

#80

Post autor: sieli »

zbyszek1982 pisze:Zakładam, że podłączałeś też do zwykłego wejścia liniowego, a nie tylko do pętli magnetofonowej?

Sprawdź czy buczenie będzie się nasilać jak zbliżysz rękę do ramienia.

Odepnij przewód masowy po stronie (przed)wzmacniacza i dotknij nim najpierw do kryzy jednej, a potem drugiej wtyczki przewodu sygnałowego wpiętej do (przed)wzmacniacza. Coś się dzieje wtedy?
jak zbliżam rękę do ramienia z każdej ze stron nic się nie dzieje
a masę mam podłączoną do przedwzmacniacza Phono boxa a nie do wzmacniacza
sieli
Posty: 50
Rejestracja: 06 mar 2017, 11:07

Re: Project debut carbon buczenie na kolumnach

#81

Post autor: sieli »

rajaz pisze:Wadliwa wtyczka RCA na przewodzie sygnałowym Pro-ject. Podłącz jakikolwiek inny interkonekt RCA między gramofon a przedwzmacniacz. Masy połącz przewodem "wbudowanym" w fabryczny interkonekt. Jasno się wyraziłem? :)
tak też zrobiłem zwykłe rca i zwykły drut faktycznie trochę mniej buczy ala nadal buczy
Gość z projecta ma mi wysłać wyższej klasy konektor dam znać
zbyszek1982
Posty: 5029
Rejestracja: 31 gru 2012, 19:11

Re: Project debut carbon buczenie na kolumnach

#82

Post autor: zbyszek1982 »

sieli pisze: a masę mam podłączoną do przedwzmacniacza Phono boxa a nie do wzmacniacza
No to zrób tak jak mówiłem na przedwzmacniaczu, a potem podepnij gramofon bezpośrednio do wejścia phono we wzmacniaczu i powtórz próbę.
Awatar użytkownika
Kichal
Posty: 439
Rejestracja: 28 sie 2016, 21:56
Gramofon: Technics SL-5300
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Project debut carbon buczenie na kolumnach

#83

Post autor: Kichal »

sieli pisze: wzmacniacz nie ma wejścia na słuchawki
Aa, faktycznie, A400 ma, A400x już nie. No nic to zostawiam temat bardziej doświadczonym osobom, bo moje pomysły na tę chwilę zostały wyczerpane. Będę jednak bacznie się przyglądał co tu się wyrabia bo jestem cholernie ciekawy co jest powodem tego problemu tym bardziej, że całość sprzętu nie jest przypadkowa z piwnicy tylko są to znacznie lepsze sprzęty.
sieli pisze: a masę mam podłączoną do przedwzmacniacza Phono boxa a nie do wzmacniacza
To ją odepnij i nią podotykaj tak jak pisał Zbyszek, o to mu właśnie chodziło
Jest: Technics SL-5300 // Dual CV-1400 // Canton GLX-100
Były: ITT HiFi 8012, Pioneer SPL-40, Pro-Ject Debut III DC Esprit, Kenwood KA-3700
Awatar użytkownika
rajaz
Posty: 351
Rejestracja: 20 sty 2012, 22:01
Lokalizacja: Szpęgawa k. Tczewa

Re: Project debut carbon buczenie na kolumnach

#84

Post autor: rajaz »

sieli pisze:
rajaz pisze:Wadliwa wtyczka RCA na przewodzie sygnałowym Pro-ject. Podłącz jakikolwiek inny interkonekt RCA między gramofon a przedwzmacniacz. Masy połącz przewodem "wbudowanym" w fabryczny interkonekt. Jasno się wyraziłem? :)
tak też zrobiłem zwykłe rca i zwykły drut faktycznie trochę mniej buczy ala nadal buczy
Gość z projecta ma mi wysłać wyższej klasy konektor dam znać
Czyli ewidentnie przerwa połączenia masy sygnału na odcinku gramofon-przedwzmacniacz. Spróbuj jeszcze podłączyć jak pisałem wcześniej tylko najpierw jeden kanał, potem drugi kanał.
Technics SL-3310+Shure M97xE+Cambridge CP2+Denon PMA720AE+Pylon Pearl 25
Take me to the fantastic place...
sieli
Posty: 50
Rejestracja: 06 mar 2017, 11:07

Re: Project debut carbon buczenie na kolumnach

#85

Post autor: sieli »

zbyszek1982 pisze:
sieli pisze: a masę mam podłączoną do przedwzmacniacza Phono boxa a nie do wzmacniacza
No to zrób tak jak mówiłem na przedwzmacniaczu, a potem podepnij gramofon bezpośrednio do wejścia phono we wzmacniaczu i powtórz próbę.
tak zrobiłem
odkręciłem masę od phono boxa i strasznie buczy jak dotykałem RCA lewy i prway buczenie wracało do siły jak z wkęcona masą do boxa
tak samo zrobiłem bezpośrednio z wzmacniaczem na wejściu PHONO opodobnie jak na przedwzmacniaczu bez większych zmian
sieli
Posty: 50
Rejestracja: 06 mar 2017, 11:07

Re: Project debut carbon buczenie na kolumnach

#86

Post autor: sieli »

zbyszek1982 pisze:
sieli pisze: a masę mam podłączoną do przedwzmacniacza Phono boxa a nie do wzmacniacza
No to zrób tak jak mówiłem na przedwzmacniaczu, a potem podepnij gramofon bezpośrednio do wejścia phono we wzmacniaczu i powtórz próbę.
dodatkowo sprawdzałem na wszystkich wejściach liniowych we wzmacniaczu wszędzie siła buczenia taka sama
Awatar użytkownika
cooledit
Posty: 1821
Rejestracja: 13 lut 2016, 15:02
Gramofon: Acoustic Solid
Lokalizacja: Kraków

Re: Project debut carbon buczenie na kolumnach

#87

Post autor: cooledit »

Ale cały czas korzystasz tylko z kabla który jest na zdjęciach ?
Acoustic Solid Classic Wood Black + Rega 303 + Goldring 2100 --> Graham Slee Era Gold V + PSU 1 --> Primare CD32 + I32 --> Focal CHORUS 836VW, kilka drucików z Acoustic Zen i Tara Labs
sieli
Posty: 50
Rejestracja: 06 mar 2017, 11:07

Re: Project debut carbon buczenie na kolumnach

#88

Post autor: sieli »

rajaz pisze:
sieli pisze:
rajaz pisze:Wadliwa wtyczka RCA na przewodzie sygnałowym Pro-ject. Podłącz jakikolwiek inny interkonekt RCA między gramofon a przedwzmacniacz. Masy połącz przewodem "wbudowanym" w fabryczny interkonekt. Jasno się wyraziłem? :)
tak też zrobiłem zwykłe rca i zwykły drut faktycznie trochę mniej buczy ala nadal buczy
Gość z projecta ma mi wysłać wyższej klasy konektor dam znać
Czyli ewidentnie przerwa połączenia masy sygnału na odcinku gramofon-przedwzmacniacz. Spróbuj jeszcze podłączyć jak pisałem wcześniej tylko najpierw jeden kanał, potem drugi kanał.
tak zrobiłem przed chwilą wyjąłem czerwony wyje strasznie wpiąłem go i wyjąłem biały tak samo głośno wyje
Awatar użytkownika
Kichal
Posty: 439
Rejestracja: 28 sie 2016, 21:56
Gramofon: Technics SL-5300
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Project debut carbon buczenie na kolumnach

#89

Post autor: Kichal »

Właśnie miałem się wtrącić jeszcze na odchodne żebyś połączył tym fioletowym/różowym gramofon z gniazdem phono we wzmacniaczu z pominięciem przedwzmacniacza i masę (tylko masę) puść tym przezroczystym od gramofonu do wzmacniacza. Może to coś poprawi jak nie masz innego kabla żeby połączyć masy gramofonu z masą wzmacniacza. Albo zrób to zwykłym drutem/kablem najlepiej.
Jest: Technics SL-5300 // Dual CV-1400 // Canton GLX-100
Były: ITT HiFi 8012, Pioneer SPL-40, Pro-Ject Debut III DC Esprit, Kenwood KA-3700
zbyszek1982
Posty: 5029
Rejestracja: 31 gru 2012, 19:11

Re: Project debut carbon buczenie na kolumnach

#90

Post autor: zbyszek1982 »

Spróbuj jeszcze wziąć kawałek drutu i zewrzyj wyjście masowe w gramofonie najpierw z kryzą jednego a potem drugiego kanału.
ODPOWIEDZ