Project debut carbon buczenie na kolumnach

Kosmiczne talerze z ramionami
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41523
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Project debut carbon buczenie na kolumnach

#121

Post autor: Wojtek »

Skoro z gramofonem Sony nie było problemu to myślę że jak kupisz jakiś solidny, stary, dobrze ekranowany gramofon to problemu również nie będzie.

Kolejny argument przeciwko deskom z ramieniem typu Project Debut.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Kichal
Posty: 439
Rejestracja: 28 sie 2016, 21:56
Gramofon: Technics SL-5300
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Project debut carbon buczenie na kolumnach

#122

Post autor: Kichal »

Wojtek pisze:Skoro z gramofonem Sony nie było problemu to myślę że jak kupisz jakiś solidny, stary, dobrze ekranowany gramofon to problemu również nie będzie.

Kolejny argument przeciwko deskom z ramieniem typu Project Debut.
Nie wiadomo jaki gramofon miał jego kolega, który tez buczał :D
Jest: Technics SL-5300 // Dual CV-1400 // Canton GLX-100
Były: ITT HiFi 8012, Pioneer SPL-40, Pro-Ject Debut III DC Esprit, Kenwood KA-3700
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41523
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Project debut carbon buczenie na kolumnach

#123

Post autor: Wojtek »

A to fakt. Może też deska z ramieniem?

Jedna dość kluczowa różnica między obecnym gramofonem, a poprzednim to to że poprzedni miał wbudowany preamp.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
sieli
Posty: 50
Rejestracja: 06 mar 2017, 11:07

Re: Project debut carbon buczenie na kolumnach

#124

Post autor: sieli »

panowie jeszcze jedno zauważyłem jak wyjmuję zasilacz z gniazda gramofonu i dotykam końcówki palcami buczy mocno jak oddalam końcówkę zasilacza od gramofonu przestaje buczeć , zasilacz cały czas pod napieciem , złożyłem na przewod zasilacza filtr ferytowy inic nie pomogło
wydaje mi sie ze trzeba coś uziemnic skoro zasilacz się tak zachowuje , może coś założyć na zasilacz?
sieli
Posty: 50
Rejestracja: 06 mar 2017, 11:07

Re: Project debut carbon buczenie na kolumnach

#125

Post autor: sieli »

EUREKA opanowałem temat tak pisałem wczoraj zę coś buczy od zasilacza wzziołem drut założyłem na końcówk zasilacza włozyłem do gniazda zasilajcego gramofou a drut uziemniłem w gniazdku na bolcu nic nie buczy!!!!!!!!!!!!!!!! dzieki wszystkim taka pierda i 3 miesiace walki
Awatar użytkownika
Dragant
Posty: 968
Rejestracja: 14 cze 2014, 13:26
Gramofon: Sony PS-X70
Lokalizacja: Warszawa

Re: Project debut carbon buczenie na kolumnach

#126

Post autor: Dragant »

Bardzo się cieszymy :clap: Gratulacje ;)
Sony PS-X70, Nagaoka MP-110+JNP-200/Denon DL301 MKI, Nuda Mini, Rotel RA971, Canton Karat 300, Rotel RCD-930AX
Awatar użytkownika
Kichal
Posty: 439
Rejestracja: 28 sie 2016, 21:56
Gramofon: Technics SL-5300
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Project debut carbon buczenie na kolumnach

#127

Post autor: Kichal »

Hahah ale jaja, No tego bym się nie spodziewał :D a jaki gramofon miał kolega ? Tez project ?
Jest: Technics SL-5300 // Dual CV-1400 // Canton GLX-100
Były: ITT HiFi 8012, Pioneer SPL-40, Pro-Ject Debut III DC Esprit, Kenwood KA-3700
sieli
Posty: 50
Rejestracja: 06 mar 2017, 11:07

Re: Project debut carbon buczenie na kolumnach

#128

Post autor: sieli »

dokonałem tzw klasycznego uziemnienia kloega ma projecta inny model ale z lepszym zasilaczem jakiś ciężki i gruby (u mnie go nie miał sam gramofon )
adimg19
Posty: 1
Rejestracja: 10 lut 2018, 12:32

Re: Project debut carbon buczenie na kolumnach

#129

Post autor: adimg19 »

Wiem, że odświeżam temat, ale okazuje się, że borykałem się z tym samym problemem co kolega Sieli i wielu posiadaczy gramofonów Project Debut ma ten sam problem z cichym buczeniem przy wyższych poziomach głośności. Przez długi czas szukałem rozwiązania na ten problem, przestudiowałem kilkanaście przypadków na zagranicznych forach i trafiłem na jeden który naprowadził mnie na trop. Ktoś wymienił zasilacz gramofonu na taki z uziemieniem i buczenie zniknęło. Nie miałem takiego zasilacza, ale przyszło mi do głowy, że jeśli połączę zewnętrzną część wtyczki zasilacza, wchodzącej do gramofonu, z bolcem uziemiającym w gniazdku elektrycznym, powinienem uzyskać uziemienie zasilacza... i to był strzał w dziesiątkę. Jak widać powyżej nie tylko ja na to wpadłem :) Wypiąłem wtyczkę, owinąłem kawałek przewodu wokół zewnętrznej części (tulei) czyli masy/uziemienia, wcisnąłem wtyczkę w gramofon, a drugi koniec przewodu podłączyłem do uziemienia w gniazdku... i nastała cisza. Buczenie zniknęło nawet przy maksymalnej głośności. Warunek to posiadanie uziemienia w gniazdku elektrycznym, jeśli się go nie ma to wystarczy w gniazdku zrobić mostek między "zerem" a bolcem uziemiającym.
mickmat
Posty: 1
Rejestracja: 27 mar 2022, 22:11

Re: Project debut carbon buczenie na kolumnach

#130

Post autor: mickmat »

Czołem, odgrzewam bardzo starego kotleta, może uda mi się kilku czytającym pomóc. Borykałem się z tym samym problemem i odkryłem że rozwiązanie na jakim to się tu zakończyło jest błędne, aczkolwiek dzięki niemu udało mi się problem wyeliminować znajdując źródło :lol: Dla potomnych, oraz dla tych którzy powielili niezbyt bezpieczne rozwiązanie z bolcem uziemienia w gniazdku:
Problem buczenia da się wyeliminować wysuwając nieco wtyczkę zasilacza z preampa. I...tyle. Jest za długa i powoduje zakłócenie gdy wsunie się ją do końca.
Co najlepsze: proponowane owinięcie drutem daje właśnie ten efekt, uniemożliwia wciśnięcie wtyczki na swoje właściwe miejsce-daje dystans. Nie trzeba jednak wkładać tego drutu do uziemienia a już na pewno nie do "wyzerowanego" gniazdka, a najlepiej z niego zupełnie zrezygnować. Pozdrawiam i mam nadzieję że pomoże 8-)
ODPOWIEDZ