Pomoc w zakupie gramofonu

Kosmiczne talerze z ramionami
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
VoodooChild
Posty: 20
Rejestracja: 12 maja 2016, 12:01

Pomoc w zakupie gramofonu

#1

Post autor: VoodooChild »

Cześć, mój pierwszy gramofon oficjalnie przestał się do czegokolwiek nadawać. Dostałem go od sąsiada - stary rzęch (rysował płyty i strasznie trzeszczał ale co tu narzekać, dostałem za darmo :roll: ). Przyszedł więc czas na zakup pierwszego sprzętu z własnej kieszeni. Potrzebuję więc waszej pomocy, jako że nie za bardzo wiem za co się wziąć. Ten sam sąsiad chce sprzedać mi używanego Daniela 1100 w całkiem dobrym stanie za 700 zł, ale nie wiem czy to jest dobry interes...
Nie mniej jednak szukam sprzętu do swojego pokoju więc nie musi być to coś co nadawało by się do grania w jakimś dużym pomieszczeniu z dużymi kolumnami. Fajnie żeby było nie za cicho ale głównie sam dla siebie będę słuchał. Jeśli już jednak lepiej mieć z głośnikami to mam nieużywany wzmacniacz o mocy 400w (może coś się do niego nada?).
Najważniejsza jest dla mnie w tej chwili cena. Chciałbym wydać na to nie więcej niż 800, może 900 zł. Zależy mi na w miarę dobrej jakości no i oczywiście by nie niszczyło płyt (zdaję sobie sprawę, że to od igły zależy ale pomyślałem, że warto wspomnieć).
Mam nadzieję, że znacie coś godnego polecenia :)
Well the music is your special friend
Dance on fire as it intends
Music is your only friend
Until the end
dualfan
Posty: 4
Rejestracja: 03 lut 2017, 20:26

Re: Pomoc w zakupie gramofonu

#2

Post autor: dualfan »

VoodooChild pisze:Cześć, mój pierwszy gramofon oficjalnie przestał się do czegokolwiek nadawać. Dostałem go od sąsiada - stary rzęch (rysował płyty i strasznie trzeszczał ale co tu narzekać, dostałem za darmo :roll: ). Przyszedł więc czas na zakup pierwszego sprzętu z własnej kieszeni. Potrzebuję więc waszej pomocy, jako że nie za bardzo wiem za co się wziąć. Ten sam sąsiad chce sprzedać mi używanego Daniela 1100 w całkiem dobrym stanie za 700 zł, ale nie wiem czy to jest dobry interes...
Nie mniej jednak szukam sprzętu do swojego pokoju więc nie musi być to coś co nadawało by się do grania w jakimś dużym pomieszczeniu z dużymi kolumnami. Fajnie żeby było nie za cicho ale głównie sam dla siebie będę słuchał. Jeśli już jednak lepiej mieć z głośnikami to mam nieużywany wzmacniacz o mocy 400w (może coś się do niego nada?).
Najważniejsza jest dla mnie w tej chwili cena. Chciałbym wydać na to nie więcej niż 800, może 900 zł. Zależy mi na w miarę dobrej jakości no i oczywiście by nie niszczyło płyt (zdaję sobie sprawę, że to od igły zależy ale pomyślałem, że warto wspomnieć).
Mam nadzieję, że znacie coś godnego polecenia :)
Bez mała nowy egzemplarz, 2 lata gwarancji, przyzwoita, na start, wkładka gramofonowa. Dobry model na początek......

http://allegro.pl/gramofon-pro-ject-ess ... 55513.html
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10428
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Re: Pomoc w zakupie gramofonu

#3

Post autor: Myszor »

Idź do wątku zakupowego i poczytaj. Nie kupuj projecta.
zbyszek1982
Posty: 5029
Rejestracja: 31 gru 2012, 19:11

Re: Pomoc w zakupie gramofonu

#4

Post autor: zbyszek1982 »

Tego Pro-Jecta to bym wziął za 70zł jako karuzelę do mycia płyt. Do niczego innego się to nie nadaje.

A Panu Gramofonikowi podziękujemy.
Awatar użytkownika
VoodooChild
Posty: 20
Rejestracja: 12 maja 2016, 12:01

Re: Pomoc w zakupie gramofonu

#5

Post autor: VoodooChild »

Większość linków wygasła z tamtych tematów :(
Well the music is your special friend
Dance on fire as it intends
Music is your only friend
Until the end
Awatar użytkownika
trafalgar
Posty: 4033
Rejestracja: 03 mar 2015, 10:30
Gramofon: Kenwood KP 990
Lokalizacja: Kraśnik lubelski

Re: Pomoc w zakupie gramofonu

#6

Post autor: trafalgar »

ODPOWIEDZ