SME 3009 Series II - ustawienia

Kosmiczne talerze z ramionami
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Pawelec
Posty: 3213
Rejestracja: 17 gru 2012, 20:18
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Okolice Warszawy

Re: SME 3009 Series II - ustawienia

#106

Post autor: Pawelec »

andre pisze: Tych elementów się nie smaruje ale jeśli ktoś już chce to najlepiej syntetyczny Moebius
I tu się zgadzam z pierwszą częścią. Nie smaruje się. Noże powinny być ostre i czyste, jak są stalowe to zostawić je w spokoju. Jak tępe i wyszczerbione - wymienić.
AKTUALNA SPRZEDAŻ - pierwszy post
viewtopic.php?t=15809#p307122

Słuchać możesz jeszcze lepiej i jeszcze piękniej.
https://instagram.com/murasaudio
kal800
Posty: 63
Rejestracja: 16 mar 2017, 00:12
Gramofon: TD125+3009+ATOC9/ii
Lokalizacja: Gdynia Orłowo

Re: SME 3009 Series II - ustawienia

#107

Post autor: kal800 »

Pawelec pisze: Jeżeli wszystko jest w oryginale to niestety nie unikniesz całkowitego rozkręcenia. W środku rurki jest wkład z balsy a kable mają supeł zabezpieczający przed przeciagnieńciem w kierunku pivota. Możesz wykonać delikatną próbę przeciągnięcia kabli w kierunku gniazda headshella tylko pamiętaj o tym, że połączenie do przeciągnięcia kabli stare/nowe musi być lutoeane bez pogrubień by nie zblokowało się w wypełnieniu z balsy :( . Jak się nie uda to trzeba całość rozkręcić ale jest to do zrobienia.
Możesz parę słów napisać na temat tego wkładu z balsy? Nie specjalnie mogę sobie wyobrazić co to jest ta balsa i jak to w ogóle wygląda.. :)

pozdrawiam

Kal
AT-OC9ML/II -> SME3009 -> TD125mkii -> preAmplifikator II -> Line Magnetic LM508ia -> GLD Orfeusz
Awatar użytkownika
Pawelec
Posty: 3213
Rejestracja: 17 gru 2012, 20:18
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Okolice Warszawy

Re: SME 3009 Series II - ustawienia

#108

Post autor: Pawelec »

jest to nacięty wałek z balsy wypełniający rurkę na długości od mocowania noża do zagięcia rurki. W nacięciu biegną kabelki. Wałek nie jest wklejony ale dość sztywno wypełnia rurkę i daje się delikatnie lecz z oporem wypchnąć.
AKTUALNA SPRZEDAŻ - pierwszy post
viewtopic.php?t=15809#p307122

Słuchać możesz jeszcze lepiej i jeszcze piękniej.
https://instagram.com/murasaudio
kal800
Posty: 63
Rejestracja: 16 mar 2017, 00:12
Gramofon: TD125+3009+ATOC9/ii
Lokalizacja: Gdynia Orłowo

Re: SME 3009 Series II - ustawienia

#109

Post autor: kal800 »

Pawelec pisze:jest to nacięty wałek z balsy wypełniający rurkę na długości od mocowania noża do zagięcia rurki. W nacięciu biegną kabelki. Wałek nie jest wklejony ale dość sztywno wypełnia rurkę i daje się delikatnie lecz z oporem wypchnąć.
trudno mi sobie wyobrazić - widziałem ten wałek po wyguglaniu - i nie wiem za bardzo o co chodzi. od strony headshella nie da rady go wyciągnąć, bo przegięcie, od strony przeciwwagi jest pręt na który montuje się gumy. w jaki sposób technicznie można w takim razie przeciągnąć te kable? myślałem, że nowe kable przywiąże do starych i po prostu wyciągnę te stare razem z gniazdem headshella....
AT-OC9ML/II -> SME3009 -> TD125mkii -> preAmplifikator II -> Line Magnetic LM508ia -> GLD Orfeusz
Awatar użytkownika
Pawelec
Posty: 3213
Rejestracja: 17 gru 2012, 20:18
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Okolice Warszawy

Re: SME 3009 Series II - ustawienia

#110

Post autor: Pawelec »

Raz mi się udało, zlutowałem stare z nowymi w taki sposób, że nie było zgrubienia i powoli ostrożnie przeciągnąłem kable. Dlatego tak jak napisałem wcześniej, jest to bardzo trudne i może się nie udać. Wtedy będziesz musiał rozebrać całość i wypchnąć balsę w drugą stronę.
AKTUALNA SPRZEDAŻ - pierwszy post
viewtopic.php?t=15809#p307122

Słuchać możesz jeszcze lepiej i jeszcze piękniej.
https://instagram.com/murasaudio
kal800
Posty: 63
Rejestracja: 16 mar 2017, 00:12
Gramofon: TD125+3009+ATOC9/ii
Lokalizacja: Gdynia Orłowo

Re: SME 3009 Series II - ustawienia

#111

Post autor: kal800 »

Pawelec pisze:Raz mi się udało, zlutowałem stare z nowymi w taki sposób, że nie było zgrubienia i powoli ostrożnie przeciągnąłem kable. Dlatego tak jak napisałem wcześniej, jest to bardzo trudne i może się nie udać. Wtedy będziesz musiał rozebrać całość i wypchnąć balsę w drugą stronę.
rozumiem, że ten pręt z tyłu da się usunąć, wtedy wyciągam balsę od tyłu, nawlekam kable na drewno i pcham balsę z powrotem?
AT-OC9ML/II -> SME3009 -> TD125mkii -> preAmplifikator II -> Line Magnetic LM508ia -> GLD Orfeusz
Awatar użytkownika
Pawelec
Posty: 3213
Rejestracja: 17 gru 2012, 20:18
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Okolice Warszawy

Re: SME 3009 Series II - ustawienia

#112

Post autor: Pawelec »

kal800 pisze: rozumiem, że ten pręt z tyłu da się usunąć
Czy Ty masz to ramię od nowości? Czasami są z tym problemy, bo ktoś małodoświadczony mógł wymieniać gumowe zawieszenie i napakował za dużo kleju i jest problem ;) . Pręt od sprzęgła gumowego jest wkręcony w aluminiowy walec który jest wsunięty i przykręcony tylną śróbką noża (łożyska poziomego). Po jej odkręceniu z lekkim oporem pręt wraz z walcem wysuwa się z rurki. Balsę najlepiej wypychać elastyczną rurką ( np. długi gruby wkład do długopisu).
AKTUALNA SPRZEDAŻ - pierwszy post
viewtopic.php?t=15809#p307122

Słuchać możesz jeszcze lepiej i jeszcze piękniej.
https://instagram.com/murasaudio
kal800
Posty: 63
Rejestracja: 16 mar 2017, 00:12
Gramofon: TD125+3009+ATOC9/ii
Lokalizacja: Gdynia Orłowo

Re: SME 3009 Series II - ustawienia

#113

Post autor: kal800 »

Pawelec pisze:
kal800 pisze: rozumiem, że ten pręt z tyłu da się usunąć
Czy Ty masz to ramię od nowości? Czasami są z tym problemy, bo ktoś małodoświadczony mógł wymieniać gumowe zawieszenie i napakował za dużo kleju i jest problem ;) . Pręt od sprzęgła gumowego jest wkręcony w aluminiowy walec który jest wsunięty i przykręcony tylną śróbką noża (łożyska poziomego). Po jej odkręceniu z lekkim oporem pręt wraz z walcem wysuwa się z rurki. Balsę najlepiej wypychać elastyczną rurką ( np. długi gruby wkład do długopisu).

Nie mam od nowości. Gumowe zawieszenie, to pierwsze co musiałem zamówić, ponieważ ciężarek boczny mi opadał - póki co załatwiłem sprawę taśmą izolacyjną, ale oczywiście zamówiłem nowe gumki. W windzie ktoś na pewno grzebał, ale okablowanie jest raczej oryginalne, więc zakładam, że nikt tam nie majstrował. Nic to - pewnie się okaże co mnie tam czeka, aż się zabiorę do rzeczy, natomiast lubię być przygotowany na niespodzianki zanim przystąpię do działania. W razie czego będę Was męczył :)

Z innej beczki - zamierzam zakupić kabelki SME Silver Litz - miałem takie w poprzednim gramofonie i podobało mi się brzmienie, ale być może warto zawiesić oko na czymś innym dla odmiany - macie jakieś sugestie?

pozdrawiam

Kal
AT-OC9ML/II -> SME3009 -> TD125mkii -> preAmplifikator II -> Line Magnetic LM508ia -> GLD Orfeusz
Awatar użytkownika
klin
Posty: 2122
Rejestracja: 12 kwie 2014, 23:36
Gramofon: Thorens 125 MK II
Lokalizacja: Wrocław

Re: SME 3009 Series II - ustawienia

#114

Post autor: klin »

Czy próbowaliście kiedyś ożywić elementy gumowe? Mam problem z tym gumowym grzdylkiem.
smegrzdyl.jpg
Mam wrażenie, że ta guma już nie do końca jest gumą i nie trzyma ramienia jak powinna. Wiem, że w instrukcji jest by przemywać wodą ale to już nic nie daje albo działa tylko przez chwile (pewnie jak długo jest wilgotne). Czytałem, że ludzie namaczają gumowe elementy w ZIPPO - benzynie do zapalniczek. Czy to słuszna droga?
Awatar użytkownika
Biogon
Posty: 1924
Rejestracja: 17 lut 2017, 15:30
Gramofon: składak
Lokalizacja: 3ka

Re: SME 3009 Series II - ustawienia

#115

Post autor: Biogon »

Niestety ta guma z upływem lat robi się bardzo twarda. Ja co jakiś czas przemywam Q-tipsem namoczonym w benzynie do zapalniczek (Zippo oczywiście ;) ). Jak znów igła zaczyna mi uciekać na zewnątrz podczas opuszczania ramienia to operację powtarzam.
Awatar użytkownika
Pawelec
Posty: 3213
Rejestracja: 17 gru 2012, 20:18
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Okolice Warszawy

Re: SME 3009 Series II - ustawienia

#116

Post autor: Pawelec »

Wystarczy podkleić folię od spodu podstawki która opiera się na tej gumce. W pierwszych wersjach SME takie naklejki były. Cienka folja (jak tkanina) pokryta gumowymi kropeczkami. NIgdy takiej nie szukałem ale chyba czas najwyższy. ;)
AKTUALNA SPRZEDAŻ - pierwszy post
viewtopic.php?t=15809#p307122

Słuchać możesz jeszcze lepiej i jeszcze piękniej.
https://instagram.com/murasaudio
Awatar użytkownika
klin
Posty: 2122
Rejestracja: 12 kwie 2014, 23:36
Gramofon: Thorens 125 MK II
Lokalizacja: Wrocław

Re: SME 3009 Series II - ustawienia

#117

Post autor: klin »

Pawelec pisze: Cienka folja (jak tkanina) pokryta gumowymi kropeczkami. NIgdy takiej nie szukałem ale chyba czas najwyższy.
Ooooo to by było fajne...tylko jak coś takiego znaleźć??

Może czegoś takie trzeba szukać:
http://snowboardmaterials.com/index.php ... ubber-foil
Awatar użytkownika
klin
Posty: 2122
Rejestracja: 12 kwie 2014, 23:36
Gramofon: Thorens 125 MK II
Lokalizacja: Wrocław

Re: SME 3009 Series II - ustawienia

#118

Post autor: klin »

Albo coś takiego:
http://www.uszczelki-market.pl/uszczelk ... ,1089.html

Tylko, że ma 2mm grubości...
Awatar użytkownika
blispx
Posty: 4468
Rejestracja: 26 paź 2014, 22:32

Re: SME 3009 Series II - ustawienia

#119

Post autor: blispx »

Ost. zlatałem za takimi uszczelkami, pół miasta i nie kupiłem. Wszystko się mam nadzieję zmieni jak powstanie u mnie Castorama bo teraz to nic nie można kupić

Klin dzięki zamówię sobie tam
DDX-1000, RMG-309i, SME3012, 2xSPU, MPU, 3xLundahl, 2xANK, 300B, 2A3, Audio Nirvana, AN Sogon, AN Sootto, Wirewoo 411, Wirewoo 911
Awatar użytkownika
Pawelec
Posty: 3213
Rejestracja: 17 gru 2012, 20:18
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Okolice Warszawy

Re: SME 3009 Series II - ustawienia

#120

Post autor: Pawelec »

Klin nie kombinuj, to ma być cieniutka folia np taka jaką się okleja samochody. Matowa powinna wystarczyć by był lepszy opór. A jak wpadniesz to dam Ci gotowca do przyklejenia.
AKTUALNA SPRZEDAŻ - pierwszy post
viewtopic.php?t=15809#p307122

Słuchać możesz jeszcze lepiej i jeszcze piękniej.
https://instagram.com/murasaudio
ODPOWIEDZ