gramofon - schneider 6200pl

Kosmiczne talerze z ramionami
ODPOWIEDZ
agnieszka123
Posty: 1
Rejestracja: 03 kwie 2016, 22:47

gramofon - schneider 6200pl

#1

Post autor: agnieszka123 »

Witajcie, kupilam dwa dni temu stary odrestaurowany gramofon schneider 6200pl.. mam jednak problem, probowalam go podlaczyc do soundbaru i niestety dzwiek ktory sie zaczal wydobywac to potworny szum i halas.. Pozniej podlaczylam gramofon pod amplituter i glosniki( marki sony ) znajomego ale rowniez slyszalam trzaski.. w zwiazku chcialabym kupic amplituner i glosniki .. czy ktos moglby mi cos doradzic? bo w sumie nie wiem czy lepiej kupic stary odrestaurowany amplituner i stale glosniki czy nowy sprzet.. boje sie ze taki stary gramofon moze najlepiej dzialac tylko ze starym amplitunerem z wejsciem phono.. czy ktos moze mi doradzic?
Awatar użytkownika
chudy_b
Posty: 4008
Rejestracja: 05 lis 2013, 14:54
Lokalizacja: Wólka

gramofon - schneider 6200pl

#2

Post autor: chudy_b »

agnieszka123 pisze:probowalam go podlaczyc do soundbaru i niestety dzwiek ktory sie zaczal wydobywac to potworny szum i halas..
Dziwny ten szum i halas jak piszesz. Ale to czego Ci brakuje to przedwzmacniacz gramofonowy. W sounbarze go nie ma na pewno, we współczesnym wzmacniaczu raczej tez nie.
agnieszka123 pisze:nie wiem czy lepiej kupic stary odrestaurowany amplituner i stale glosniki czy nowy sprzet..
To zupełnie inny temat. Na razie albo kup jakiś podstawowy przedwzmacniacz gramofonowy, albo poszukaj znajomego z wzmacniaczem z wejściem PHONO, żeby sprawdzić gramofon. Podpięty pod zwykłe wejście AUX nie zagra poprawnie, ale na pewno nie powinno być "szumu i hałasu". Chyba że tak opisałes brum. Ten w takim podłączeniu na pewno się pojawi.
ODPOWIEDZ