Akai AP-Q41 - naprawa

Kosmiczne talerze z ramionami
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41630
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Akai AP-Q41 - naprawa

#16

Post autor: Wojtek »

Tak, ta śrubka reguluje wysokość podnoszenia windy. Nie sądziłem że to pomoże zmienić szybkość jej opuszczania :)

W sensie że nasz forumowy tollo musiał Tobie jeszcze przez FB coś wyjaśniać? Okeeej :)

Sens pewnie jest.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
ant
Posty: 37
Rejestracja: 26 sty 2015, 01:50

Akai AP-Q41 - naprawa

#17

Post autor: ant »

W sensie takim że do Tollo jako pierwszego się zwróciłem z prośba o pomoc i zapytaniem. Chwilkę później tu i efekt jest taki że się udało. Podnośnik windy był prawie na maxa dokręcony więc momentalnie ramię opadło na płytę przez co był przeskok... gdy ją podniosłem przy pomocy tej śrubki igła delikatniej osiada na płycie. Potwierdzam że u mnie to przyniosło pozytywny skutek. :-)
ant
Posty: 37
Rejestracja: 26 sty 2015, 01:50

Re: Akai AP-Q41 - naprawa

#18

Post autor: ant »

Co prawda sprawa naprawy została już wyjaśniona..ale będę kontynuował wątek z następnym zagadnieniem...Jak wiadomo z początkowych komentarzy wkładka to Ortofon OMB 10 + nowa igła zamienna z wamatu kupiona w celach prób naprawy oraz ustawień. Teraz zapytanie w jaką wkładkę warto zainwestować przy tym modelu gramofonu? Koszt do 500 zł.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41630
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Akai AP-Q41 - naprawa

#19

Post autor: Wojtek »

Nie ten dział, nie ten temat + strasznie mało informacji :) W wiele wkładek warto inwestować, a sam gramofon niespecjalnie Ciebie ogranicza w tym budżecie.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
ant
Posty: 37
Rejestracja: 26 sty 2015, 01:50

Re: Akai AP-Q41 - naprawa

#20

Post autor: ant »

W takim razie bardzo Cię proszę napisz jakie informacje potrzebujesz by mi pomóc w doborze wkładki oraz przerzuć zapytanie do odpowiedniego działu . Z góry dziękuję :-)
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41630
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Akai AP-Q41 - naprawa

#21

Post autor: Wojtek »

Generalnie to jeśli chcemy zmienić wkładkę to dlatego że chcemy coś zmienić w brzmieniu. Pytanie: co? W sensie, co jest nie tak z obecną?
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
ant
Posty: 37
Rejestracja: 26 sty 2015, 01:50

Re: Akai AP-Q41 - naprawa

#22

Post autor: ant »

Ha! wbiłeś mi ćwieka :-D ... Nie twierdzę że coś jest nie tak... wydaje mi się że to co wisi w tym gramofonie może być wymienione na coś lepszego jakościowo brzmieniowo. Bo to przecież jest tak chyba że przy wyższej klasy sprzęcie tak samo i wkładce można uzyskać lepszą jakość dźwięku. Jaka to by była różnica to nie wiem bo i skąd , dopiero musiałbym kupić i posłuchać. Nie mam niestety możliwości innego testowania i porównywania. Zakładam jednak że wyższej klasy wkładka wyciągnie więcej z płyty niż ta obecna. Tym bardziej że sama igła to zamiennik co zdaje się również ma znaczenie? Bardzo bym chciał usłyszeć więcej przestrzeni , głębszy i mięciutki bas. Wspaniale by było gdybym mógł wiedzieć jaka wkładka jakie ma możliwości , czego w brzmieniu mogę się po niej spodziewać. Takiej wiedzy nie mam, ale spróbować coś bym chciał. :-)
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41630
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Akai AP-Q41 - naprawa

#23

Post autor: Wojtek »

ant pisze: Bo to przecież jest tak chyba że przy wyższej klasy sprzęcie tak samo i wkładce można uzyskać lepszą jakość dźwięku.
Zgadza się.
ant pisze: Jaka to by była różnica to nie wiem bo i skąd , dopiero musiałbym kupić i posłuchać.
Na całe szczęście... nie o to pytałem :)
ant pisze: Tym bardziej że sama igła to zamiennik co zdaje się również ma znaczenie?
Owszem.
ant pisze: Bardzo bym chciał usłyszeć więcej przestrzeni , głębszy i mięciutki bas.
W końcu odpowiadasz na moje pytanie. Teraz już wiemy jakie są oczekiwania i możemy o czymś rozmawiać.

Poczytaj o Shure M97xE.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
ODPOWIEDZ