Luxman PD-171A

Kosmiczne talerze z ramionami
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Reymont
Posty: 1550
Rejestracja: 17 lut 2012, 10:41
Lokalizacja: Łódź

Re: Luxman PD-171A

#151

Post autor: Reymont »

Po próbach z różnymi szablonami oraz z przyrządem ustawiam wg szablonu dedykowanego dla mojego Technicsa wg geometrii Baerwalda.
Jeśli skala się nie zgadza to chyba musisz w ustawieniach drukarki odznaczyć opcję "dopasuj" czy jakoś tak.
Awatar użytkownika
Biogon
Posty: 1924
Rejestracja: 17 lut 2017, 15:30
Gramofon: składak
Lokalizacja: 3ka

Re: Luxman PD-171A

#152

Post autor: Biogon »

Ustaw w opcjach drukowania "scale" na 100% i wtedy wydrukuje Ci się poprawnie.
Awatar użytkownika
Reymont
Posty: 1550
Rejestracja: 17 lut 2012, 10:41
Lokalizacja: Łódź

Re: Luxman PD-171A

#153

Post autor: Reymont »

musisz w ustawieniach drukarki odznaczyć opcję "dopasuj" czy jakoś tak
Tak jak pisze Biogon, chodziło mi o opcje drukowania, tam musisz pokombinować.
Awatar użytkownika
zelazny
Posty: 4582
Rejestracja: 16 sie 2011, 21:00

Re: Luxman PD-171A

#154

Post autor: zelazny »

Przeszukałem już chyba każde ustawienia, opcje i nie mogę tego znaleźć. Instaluję Acrobat Reader może w nim będzia ta opcja.
Luz mam już, w AR jest opcja. Teraz jest idealnie 180 mm. Jeszcze pytanie czym robiliście dziurę? :) Igłą nakłuwaliście dookoła? :)
Tak w ogóle to teraz pytanie co wyciąć i zastosować - Baerwald czy Loefgren? Oglądam film o ustawianiu w temacie "Ustawianie wkładki" ale na filmiku jest Technics.
Załączniki
Bez tytułu.png
Ostatnio zmieniony 10 kwie 2017, 19:10 przez zelazny, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Pawelec
Posty: 3217
Rejestracja: 17 gru 2012, 20:18
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Okolice Warszawy

Re: Luxman PD-171A

#155

Post autor: Pawelec »

Możesz wypróbować różne ustawienia :) . To fajna zabawa jak jest czas. Ustawiasz, słuchasz i porównujesz. To, że na filmiku jest Technics to nie ma znaczenia. Zasady kalibracji są takie same tylko zmieniają się dane do ustawień względem ramienia. Tak swoją drogą to troszką dziwne, że Jelco nie dało szablonów do instrukcji kalibracji. Sprawdź dobrze ;)
AKTUALNA SPRZEDAŻ - pierwszy post
viewtopic.php?t=15809#p307122

Słuchać możesz jeszcze lepiej i jeszcze piękniej.
https://instagram.com/murasaudio
Awatar użytkownika
zelazny
Posty: 4582
Rejestracja: 16 sie 2011, 21:00

Re: Luxman PD-171A

#156

Post autor: zelazny »

Nie ma Paw, przeszukałem całe pudło i książeczki. :) Tak jak Wojtek napisał, wystarczy dobre ustawienie overhang ale ja mimo to lubię sobie poeksperymentować. :)
Awatar użytkownika
ojcie_c
Posty: 731
Rejestracja: 06 kwie 2013, 15:46
Gramofon: Technics SL-1200GR
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Luxman PD-171A

#157

Post autor: ojcie_c »

zelazny pisze: Wydrukowałem głupka ale coś skala się nie zgadza. Od A do A' ma być 180mm a jest 17.
Otwórz plik w Acrobat Reader. Tam ta opcja będzie.
Technics: SL-1200GR +SL-PG42A +ST-610 + RS-BX707 +Onkyo A 8450 +2xJamo C95
Awatar użytkownika
zelazny
Posty: 4582
Rejestracja: 16 sie 2011, 21:00

Re: Luxman PD-171A

#158

Post autor: zelazny »

Ta ojciec, troszkę się spóźniłeś. :) Ale wielkie dzięx. ;)
Awatar użytkownika
ojcie_c
Posty: 731
Rejestracja: 06 kwie 2013, 15:46
Gramofon: Technics SL-1200GR
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Luxman PD-171A

#159

Post autor: ojcie_c »

Ech, no tak to jest, jak się odpowiada przed przeczytaniem reszty wątku... :oops: :lol:
Technics: SL-1200GR +SL-PG42A +ST-610 + RS-BX707 +Onkyo A 8450 +2xJamo C95
Awatar użytkownika
zelazny
Posty: 4582
Rejestracja: 16 sie 2011, 21:00

Re: Luxman PD-171A

#160

Post autor: zelazny »

Stary liczą się dobre chęci. Luz ;)
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41576
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Luxman PD-171A

#161

Post autor: Wojtek »

KUTI pisze: Pamietam, że już kiedyś miałeś jakieś problemy z ustawieniem ramienia (o ile mnie pamięć nie myli Wojtek Cię prowadził )
Też to pamiętam i dlatego dziwię się że zelazny tak jakby zaczyna od zera teraz.

Tak jakby jednak niesamodzielnie montował jogurta na Technicsie albo w między czasie wszystko pozapominał :)
Pawelec pisze: Odstaw wszelkie zabawki (waga, płyta gładka, płyta testowa.....) bo nie są Ci teraz potrzebne :hand:
Oj tak.
zelazny pisze: oraz przyrząd do regulacji wkładki polecony od Reymonta za co jestem mu wdzięczny.
Ten przyrząd to nic innego jak Technicsowy overhang gauge, standardowo na wyposażeniu każdego gramofonu z mocowaniem 1/2'' tej marki.

Napisałem Tobie wcześniej że ustawienie overhang na 52mm jest takie samo jak w Technicsach. Dlatego też poradziłem przełożenie koszyka z poprzedniego gramofonu. Na jedno wychodzi. Mam nadzieję, że teraz rozumiesz.
zelazny pisze: Wydrukowałem no i skala mi się nie zgadza powinno być 180 mm od A do 'A a jest 170 mm.
Czyli źle Ci się wydrukowało.

Zostań przy 52mm z instrukcji. Serio.
Szablon siłą rzeczy wskaże pewnie co innego.
Pawelec pisze: Tak swoją drogą to troszką dziwne, że Jelco nie dało szablonów do instrukcji kalibracji.
Podali info w instrukcji i to pewnie wystarczy większości :) Mogliby jednak dodać do gramofonu taki plasticzek jak ten od Technicsa.
zelazny pisze: ale ja mimo to lubię sobie poeksperymentować. :)
Tyle że zanim się coś robi warto wiedzieć co się w ogóle robi i czego można się spodziewać.

A tu to wygląda na totalne łapu capu.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
zelazny
Posty: 4582
Rejestracja: 16 sie 2011, 21:00

Re: Luxman PD-171A

#162

Post autor: zelazny »

Już wyjaśniam. :) Tak, nie wiedziałem jak wyważyć ramię ale to był post napisany odnośnie wyważania chyba drugiego dnia od momentu rejestracji. :) To Ty Wojtek wtedy mi pomogłeś. Wpadłem jak poparzony, walnąłem temat nie sprawdzając czy takowy już jest. :) Dostałem zjebkę. ;)

Mając Technicsa miałem na początku wkładkę oryginalną. Nie ustawiałem jej osobiście. Kupiłem jogurta no i ją przymocowałem po prostu, niewiele myśląc. Wkładkę Denona przykręciłem na równi z początkiem HS. Bo wtedy nawet nie wiedziałem, że trzeba to ustawić. ;)

No i zgadza się, ustawienie wkładki jest od zera bo tego nigdy nie robiłem a wyważać potrafię.

Wojtek zostanę przy 52mm i dam sobie spokój z szablonem.

I tak, rozumiem Cię co do przełożenia koszyka razem z wkładką. Nie wiedziałem, że to też jest 52 mm.

Co do szblonu od Jelco to go po prostu nie ma. Ale przejrzę jeszcze raz instrukcję, może przeoczłem jakieś info. ;)
Ostatnio zmieniony 10 kwie 2017, 19:32 przez zelazny, łącznie zmieniany 4 razy.
Awatar użytkownika
KUTI
Posty: 883
Rejestracja: 12 mar 2015, 22:52
Lokalizacja: Essex

Re: Luxman PD-171A

#163

Post autor: KUTI »

Zelazny, kończymy już drążenie tego wątku. Ciesz się tym sprzętem, bo nie każdy może uświadczyć takiego zaszczytu.
Zacznij w końcu korzystać z niego, bo myślę, że w końcu załapałeś o co w tym wszystkim chodzi.
Z czasem sam wyłapujesz szczegóły i niuanse tak jak Pawelec już wspomniał...
Miłej zabawy w odsłuchach.
Luxman PD-444, ANK / ASR Emitter I HD, KEF 107
Luxman PD-441/PD-121, Luxman M-03/C-03
Awatar użytkownika
zelazny
Posty: 4582
Rejestracja: 16 sie 2011, 21:00

Re: Luxman PD-171A

#164

Post autor: zelazny »

Dzięx chłopaki. :) Ten przyrząd do ustawiania wkładki jest niedobry, nie pasuje. U mnie headshell ma dwie wypustki u góry i u dołu i za cholerę nie wejdzie.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41576
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Luxman PD-171A

#165

Post autor: Wojtek »

zelazny, to kwestia headshella w takim razie, a nie przyrządu. Typowe headshelle SME mają bolec tylko u góry.
Nie spodziewałbym się że ten co przyjdzie z Luxmanem/Jelco jest jakiś niestandardowy.

Tak czy siak, już wiesz że jeśli nie przyrządem to suwmiarką czy linijką zrobisz to samo (choć pewnie mniej komfortowo).
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
ODPOWIEDZ