Luxman PD-171A

Kosmiczne talerze z ramionami
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
KUTI
Posty: 883
Rejestracja: 12 mar 2015, 22:52
Lokalizacja: Essex

Re: Luxman PD-171A

#136

Post autor: KUTI »

Masz lekturę odnośnie AS jak jeszcze niedowierzasz, post #700 możesz zacząć ;)
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=11&t=152&start=690

I nie katuj już tej igły na tej płycie, bo lata aż po labelu :shock:
Jak masz czas, to poświęć go na dokształcanie podstaw, bo wyjdzie Ci to na dobre. Pamietam, że już kiedyś miałeś jakieś problemy z ustawieniem ramienia (o ile mnie pamięć nie myli Wojtek Cię prowadził )
Sam ryłem na początku wszystkie wątki po nocach, ale dzieki temu i wiedzy nabyłem i praktyki ze sprzętem...
Luxman PD-444, ANK / ASR Emitter I HD, KEF 107
Luxman PD-441/PD-121, Luxman M-03/C-03
Awatar użytkownika
KUTI
Posty: 883
Rejestracja: 12 mar 2015, 22:52
Lokalizacja: Essex

Re: Luxman PD-171A

#137

Post autor: KUTI »

Zapomniałem jeszcze dodać (noc już jest, a dzisiaj byłem w pracy u Chinki :lol: ) przy wyważaniu ramienia AS ustawiasz na 0, pamiętaj o tym. Resztę musisz już dać coś od siebie, ja uciekam.
Luxman PD-444, ANK / ASR Emitter I HD, KEF 107
Luxman PD-441/PD-121, Luxman M-03/C-03
Awatar użytkownika
zelazny
Posty: 4578
Rejestracja: 16 sie 2011, 21:00

Re: Luxman PD-171A

#138

Post autor: zelazny »

Znalazłem temat odnośnie płyt testowych, całe szczęście, że tylko 5 stron. :D Taaa AS 0 przy wyważaniu, tak zrobiłem. :) KUTI zapoznam się z tematem odnośnie AS. Cieszy mnie to, że teraz zgadza się wartość wagi z wartością podziałki na przeciwwadze. :) To już mały sukces. Zamówię tę płytę testową po zapoznaniu się z odpowiednim tematem. :) Ufff ależ roboty, ale nabyta wiedza nie ulotni się! :)
Ostatnio zmieniony 14 maja 2018, 12:50 przez zelazny, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Pawelec
Posty: 3217
Rejestracja: 17 gru 2012, 20:18
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Okolice Warszawy

Re: Luxman PD-171A

#139

Post autor: Pawelec »

Na płytę testową zawsze jest czas. Twoje ramię zachowuje się wzorcowo. Odstaw wszelkie zabawki (waga, płyta gładka, płyta testowa.....) bo nie są Ci teraz potrzebne :hand: . Jezeli już to tylko tylko do sprawdzenia poprawności działania regulacji. Zrobisz sobie na początku wodę z mózgu i oddalasz przyjemność ze słuchania. Uwierz mi, Luxman wie co robi konstruując napęd TD 171 z takim bagażem doświadczeń a Jelco świetnie sobie radzi z budową ramienia. Gwarantuję, że do kalibracji i ustawień potrzebny jest jedynie szablon (też na początek niekoniecznie) i podziałki producentów. Dostałeś instrukcję do Luxmana i ramienia bądź jedną wspólną więc wystarczy jak świadomie z niej skorzystasz. Na chwilę obecną nie czytaj więcej porad zwłaszcza pisanych po nocny. Poradziłeś sobie świetnie z montażem wkładki i ustawieniem AS na początek. AS przy ustawieniu na "0" - ramię pędzi do środka płyty więc się wszystko zgadza. Jak ustawisz AS = wartości obciążenia igły i ramię stoi w miejscu to jest OK.
Wystarczy jak:
- ustawisz gramofon by talerz był poziomo
- zrównoważysz ramię przy ustawionym AS na "0"
- ustawisz obciążenie igły na podziałce zgodnie z zaleceniem dla Twojego Danonka
- ustawisz na podziałce AS wartość taką jaką masz ustawioną na obciążeniu igły ( czasami zalecane o jedną kreseczkę mniej ale to możesz sprawdziś odsłuchowo - czy będzie różnica)
- sprawdzisz ustawienie wkładki szablonem w punktach zerowych - o ile takowy masz, jak nie to też się nie stresuj :)
Zapominasz o wszystkim i grasz :violin: i cieszysz się a ja razem z Tobą :clap:
Jeśeli po przesłuchaniu setki płyt coś Cię zaniepokoi to pisz, będziemy pomagać.
AKTUALNA SPRZEDAŻ - pierwszy post
viewtopic.php?t=15809#p307122

Słuchać możesz jeszcze lepiej i jeszcze piękniej.
https://instagram.com/murasaudio
Awatar użytkownika
Reymont
Posty: 1550
Rejestracja: 17 lut 2012, 10:41
Lokalizacja: Łódź

Re: Luxman PD-171A

#140

Post autor: Reymont »

KUTI pisze: I na litość boską!!!! Posiadałeś już gramofon, więc daruj sobie ustawianie AS na czystej płycie!!!!! NIE DZIAŁAJĄ W TYM PRZYPADKU RZADNE SIŁY ODŚRODKOWE!!!!
Rzadne to nie wiem, ŻADNE ODŚRODKOWE też nie, bo tu mamy do czynienia z siłą dośrodkową a ta na czystej płycie występuje, jak najbardziej (edit: problem w tym że skating nie jest siłą dośrodkową :think: )
Awatar użytkownika
zelazny
Posty: 4578
Rejestracja: 16 sie 2011, 21:00

Re: Luxman PD-171A

#141

Post autor: zelazny »

W instrukcji jest napisane, że dla tego ramienia można zamontować wkładki o wadze 4 do 12g.
:) Pawelec

- ustawisz gramofon by talerz był poziomo - anuluję całe ustawianie, będę miał już mebel to wypoziomuję całego gramca, nóżki kręcą się i można to bardzo dokładnie wyregulować, teraz gramofon stoi na wzmacniaczu i mam beznadziejny dostęp do nóżek a gramofon waży ponad 25 kg.

- zrównoważysz ramię przy ustawionym AS na "0" - tak zrobiłem

- ustawisz obciążenie igły na podziałce zgodnie z zaleceniem dla Twojego Danonka - tak 1.5 - 2.1 grama

- ustawisz na podziałce AS wartość taką jaką masz ustawioną na obciążeniu igły ( czasami zalecane o jedną kreseczkę mniej ale to możesz sprawdziś odsłuchowo - czy będzie różnica) - właśnie o to chodzi że ramię przy ustawionym nacisku 1.8g - AS musi być 2.5 żeby ramię stało i nie uciekało do środka, zmierzyłem poziomicą no i bąbelek lekko ucieka poza czarne kółeczko czy to może być przyczyną?

Jak ustawisz AS = wartości obciążenia igły i ramię stoi w miejscu to jest OK. - no nie jest tak, ucieka do środka.
Coś mi się wydaje, że musi być gramofon dokładnie wypoziomowany.


"sprawdzisz ustawienie wkładki szablonem w punktach zerowych" - nie mam takiego szablonu, czy takowy jest dołączony do płyty testowej?
Ostatnio zmieniony 09 kwie 2017, 13:14 przez zelazny, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Dragant
Posty: 968
Rejestracja: 14 cze 2014, 13:26
Gramofon: Sony PS-X70
Lokalizacja: Warszawa

Re: Luxman PD-171A

#142

Post autor: Dragant »

zelazny pisze: nie mam takiego szablonu, czy takowy jest dołączony do płyty testowej?
To tak zwany "głupek". Możesz pobrać z vinylengine lub innego źródła i wydrukować ;)
Sony PS-X70, Nagaoka MP-110+JNP-200/Denon DL301 MKI, Nuda Mini, Rotel RA971, Canton Karat 300, Rotel RCD-930AX
Awatar użytkownika
zelazny
Posty: 4578
Rejestracja: 16 sie 2011, 21:00

Re: Luxman PD-171A

#143

Post autor: zelazny »

Dzięki jeszcze przed Twoim postem luknąłem w temat "Ustawianie wkładki" i tam się o tym głupku dowiedziałem. :)
O to Ci chodziło? Biorę się za czytanie. Wydrukowałem głupka ale coś skala się nie zgadza. Od A do A' ma być 180mm a jest 17.
Już po pierwszym poście Wojtka w temacie "Ustawianie wkładki" dam sobie spokój z szablonem, wystarczy overhang. :)
Załączniki
Bez tytułu.png
Awatar użytkownika
KUTI
Posty: 883
Rejestracja: 12 mar 2015, 22:52
Lokalizacja: Essex

Re: Luxman PD-171A

#144

Post autor: KUTI »

Reymont pisze:
KUTI pisze: I na litość boską!!!! Posiadałeś już gramofon, więc daruj sobie ustawianie AS na czystej płycie!!!!! NIE DZIAŁAJĄ W TYM PRZYPADKU RZADNE SIŁY ODŚRODKOWE!!!!
Rzadne to nie wiem, ŻADNE ODŚRODKOWE też nie, bo tu mamy do czynienia z siłą dośrodkową a ta na czystej płycie występuje, jak najbardziej.
Ewidentne BYK z mojej strony, ale teraz już za późno na poprawki, dziękuję za zwrócenie uwagi.

Skoro działają siły dośrodkowe to chyba normalne, że w tym przypadku żadne odśrodkowe nie działają i takowe trzeba zainicjować do poprawnego ustawienia AS. Nic niepoprawnego nie napisałem i nie wprowadzam w błąd...

Zelazny, skoro masz źle wypoziomowany gramofon to nie sposób przeprowadzić prawidłową kalibrację ramienia. Od tego bym zaczął, a pózniej krok po kroku z ramieniem.
Luxman PD-444, ANK / ASR Emitter I HD, KEF 107
Luxman PD-441/PD-121, Luxman M-03/C-03
Awatar użytkownika
zelazny
Posty: 4578
Rejestracja: 16 sie 2011, 21:00

Re: Luxman PD-171A

#145

Post autor: zelazny »

Tak, czekam na poziomicę taką większą bo teraz mam tylko poziomicę do sprawdzenia poziomu headshella, taka malutka. Pokręciłem nóżkami i bez problemu mogę wyregulować poziom. Jest tak, że zgodnie ze wskazówkami zegara nóżka idzie w dół czyli gramiec się podnosi w przeciwnym kierunku nóżka idzie do góry więc gramiec opada. To było w sumie bardzo ważne dla mnie żeby mieć tę możliwość regulacji. Raz napisałem do sklepu
hi-fi i zapytałem się czy jest możliwość regulacji nóżek no i dostałem odpowiedź, że prawdopodobnie nie. Wkurza mnie to, że gramofon stoi na wzmacniaczu. Ale możliwe, że już w tym tygodniu dostanę mebel na system.
Jak już wypoziomuję gramca wtedy dokładnie jeszcze raz ładnie wszystko ustwię. :) Dzięki chłopaki. :) Zaczekam z tą płytą testową.
Ostatnio zmieniony 09 kwie 2017, 13:37 przez zelazny, łącznie zmieniany 4 razy.
Awatar użytkownika
Reymont
Posty: 1550
Rejestracja: 17 lut 2012, 10:41
Lokalizacja: Łódź

Re: Luxman PD-171A

#146

Post autor: Reymont »

KUTI pisze:w tym przypadku żadne odśrodkowe nie działają i takowe trzeba zainicjować do poprawnego ustawienia AS.
AS nie jest siłą odśrodkową.
KUTI pisze:Nic niepoprawnego nie napisałem i nie wprowadzam w błąd
Zgadza się :) tylko co ma wspólnego niewystępowanie siły odśrodkowej, o której nikt tutaj przecież nie wspominał z poprawnym ustawieniem AS?
Jakby co to do dalszej dyskusji zapraszam tutaj Jak ustawić ramię w gramofonie?
Awatar użytkownika
Pawelec
Posty: 3217
Rejestracja: 17 gru 2012, 20:18
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Okolice Warszawy

Re: Luxman PD-171A

#147

Post autor: Pawelec »

Panowie, dajcie się oswoić Żelaznemu z Luxmanem. Nie katujmy go nadmiarem często błędnych informacji bo ten gramiak sam będzie grał jak instrukcja przemówi. Jak się z nim osłucha to wszystkie pozostałe precyzyjne niuanse same przyjdą z niewielką pomocą przyjaciół. Jak narazie to kolega stresuje się i planuje dokupienie coraz to nowych nie do końca teraz potrzebnych dodatków.
zelazny pisze: - ustawisz obciążenie igły na podziałce zgodnie z zaleceniem dla Twojego Danonka - tak 1.5 - 2.1 grama
ustaw na 1,8 g obciążenie, a AS na podziałce 1,6 i z głowy.
AKTUALNA SPRZEDAŻ - pierwszy post
viewtopic.php?t=15809#p307122

Słuchać możesz jeszcze lepiej i jeszcze piękniej.
https://instagram.com/murasaudio
Awatar użytkownika
zelazny
Posty: 4578
Rejestracja: 16 sie 2011, 21:00

Re: Luxman PD-171A

#148

Post autor: zelazny »

Pawelcus bez problemu wyważam ramię, ustawiam siłę nacisku igły, montuję wkładkę w koszyku, tylko ten AS cholera, naprawdę
chcę zrobić to dobrze. ;) Co do wydatków to tylko poziomica oraz przyrząd do regulacji wkładki polecony od Reymonta za co jestem mu wdzięczny. Pewnie ustawia się wygodniej niż suwmiarką. Niecałe 15 funtów. :) Ale zgodzę się z Tobą. Jestem tak nafaszerowany informacjami, że aż mnie mdli.:doh: I tak zrobię Pawelec ustawię 1.8 nacisk a AS ustawię na 1.6 zobaczę jak będzie reakcja ramienia ale to po dokładnym wypoziomowaniu gramca. :)
Ostatnio zmieniony 09 kwie 2017, 14:34 przez zelazny, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Reymont
Posty: 1550
Rejestracja: 17 lut 2012, 10:41
Lokalizacja: Łódź

Re: Luxman PD-171A

#149

Post autor: Reymont »

zelazny pisze: Niecałe 15 funtów.
Jezu Smaria ile? Weź to może odwołaj jeśli da radę jeszcze zanim wyślą i niech Ci zwrócą kasę. Mam takie dwa, jeden mogę Ci spokojnie oddać, bo i tak ich nie używam, wkładki ustawiam wg szablonów.
Awatar użytkownika
zelazny
Posty: 4578
Rejestracja: 16 sie 2011, 21:00

Re: Luxman PD-171A

#150

Post autor: zelazny »

Stary to są grosze, ale dziękuję za ten przyjazny gest. 8-) Już zamówiłem i musiałbym pisać do sprzedawcy żeby anulowali a nie chce mi się tego robić. :) Ile masz tych szablonów Reymont? Ja ściągnąłem z naszego forum ten tak zwany głupi. Wydrukowałem no i skala mi się nie zgadza powinno być 180 mm od A do 'A a jest 170 mm.
Załączniki
Bez tytułu.png
Ostatnio zmieniony 09 kwie 2017, 19:19 przez zelazny, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ