Pioneer pl-335

Kosmiczne talerze z ramionami
ODPOWIEDZ
Lobous
Posty: 8
Rejestracja: 01 gru 2015, 21:57

Pioneer pl-335

#1

Post autor: Lobous »

Witam Forumowiczow
Jest to moj pierwszy post, wiec na poczatek chcialbym sie przywitac i pozdowic. Od kilku dni tez jestem wlascicielem Pl-335. Wybaczcie prosze infantylizm pytania- ale jak ma sie polka tego Pioneera do, na przyklad Thorensa Td-158? Moze uzywajac analogii samochodowych, ten moj Pioneer to Syrenka 105, albo stary merc slk? Grac ma z lampami i Proac response d18. Pierwsze uruchumienie i "na ucho" za szybko. Jakies sugestie? O 335 nie mam bladego pojecia- prezent
Pozdrawiam
Mario
Awatar użytkownika
Regsoft
Posty: 6385
Rejestracja: 05 wrz 2015, 17:20

Pioneer pl-335

#2

Post autor: Regsoft »

Z najprostszych możliwości ...
Złe ustawienie przełącznika prędkości?
Coś z paskiem lub jego ułożeniem paska?
Lobous
Posty: 8
Rejestracja: 01 gru 2015, 21:57

Re: Pioneer pl-335

#3

Post autor: Lobous »

Witam
Nie jest to wina przelacznikow. Roznica jest zbyt mala. Chodzi minimalnie szybciej. Szperajac gdzies na forach wyczytalem, ze moze chodzic o czestotliwosc naszej sieci i jej zmiane.
Pozdrawiam
Mario
Awatar użytkownika
Regsoft
Posty: 6385
Rejestracja: 05 wrz 2015, 17:20

Pioneer pl-335

#4

Post autor: Regsoft »

Że niby masz ustawioną regulację na sztywne 60Hz? No to u nas byś miał wyraźnie wolniejsze obroty. Przy małej różnicy in plus to sam stawiałbym na pasek (zarówno jego stan jak i położenie na rolkach) ale nie będę się mądrzył bo na forum są specjaliści od takich spraw. Poczekaj spokojnie na odzew ... :?
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41647
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Pioneer pl-335

#5

Post autor: Wojtek »

Lobous pisze:Wybaczcie prosze infantylizm pytania- ale jak ma sie polka tego Pioneera do, na przyklad Thorensa Td-158?
Pioneer jest lepszy :) Ten Thorens (a tak na prawdę Dual 415) to niepolecany gramofon.

Co do problemów z prędkością - raczej pasek.

Nie masz lampy stroboskopowej więc dla pewności skorzystaj z tarczy stroboskopowej by badać obroty. "Na słuch" to "se można" ;)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Lobous
Posty: 8
Rejestracja: 01 gru 2015, 21:57

Re: Pioneer pl-335

#6

Post autor: Lobous »

Witam,
Oczywiscie "na ucho" to se mozna :) nadepnac jak sie postara. Na serio, za chwile wydrukuje tarcze i po poludniu lampa i testy. Dam znac o wynikach, moze komus sie przyda?
Dzieki tez za info odnosnie polki mojego Pioneera. Mam wrazenie ze sprzet jest nieco zapuszczony, wiec chetnie wymienie i pasek i wkladke, polecacie cos konkretnego?
Pozdrawiam
Mario
Awatar użytkownika
KUTI
Posty: 883
Rejestracja: 12 mar 2015, 22:52
Lokalizacja: Essex

Re: Pioneer pl-335

#7

Post autor: KUTI »

A jaką masz wkładkę? może wystarczy wymienić tylko igłę na nową. Możesz wrzucić też zdjęcia.
Luxman PD-444, ANK / ASR Emitter I HD, KEF 107
Luxman PD-441/PD-121, Luxman M-03/C-03
Lobous
Posty: 8
Rejestracja: 01 gru 2015, 21:57

Re: Pioneer pl-335

#8

Post autor: Lobous »

Pojecia nie mam jaka to wkladka. Pojecia tez nie mam jak sie zabrac do wymiany. Jak pisalem, jestem kompletnym nowicjuszem. Wieczorem wkleje fotki. Generalnie chce wyciagnac co sie da z tego sprzetu, ale w granicach rozsadku. Szukam tez preampa na lampach.
Awatar użytkownika
KUTI
Posty: 883
Rejestracja: 12 mar 2015, 22:52
Lokalizacja: Essex

Pioneer pl-335

#9

Post autor: KUTI »

W takim razie wklej zdjęcia, napisz jaki przeznaczasz na to budżet i czego Tobie brakuje w obecnej wkladce, to że chcesz wycisnąć jak najwięcej to już napisałeś. Sama wymiana igły nie jest trudna, jeśli chodzi o wkładkę, przy wymianie trzeba skalibrować ramię, ale to już później... Wszystko zależy od funduszy :)
Lobous
Posty: 8
Rejestracja: 01 gru 2015, 21:57

Re: Pioneer pl-335

#10

Post autor: Lobous »

Witajcie
Fundusze jakie chce przeznaczyc- no coz, nie mam pojecia ile z tego Pioneera da sie wycisnac. O ile na lampach sie troszke znam, o tyle w tym temacie nic. Chce uniknac scenariusza pt inwestuje w igle i wkladke x tys, ale i tak nic nie da, bo typ gramofonu nie ten. To tak jakby do starej karoserii wlozyc nowy super silnik. Co z tego wyjdzie, kazdy pewnie wie.
Absolutnie zależy mi na lampowym brzmieniu, miekkim basie a nie na dudnieniu i czystej gorze.
Pozdrawiam
Mario
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41647
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Pioneer pl-335

#11

Post autor: Wojtek »

Lobous pisze:O ile na lampach sie troszke znam
A na tranzystorach?
Lobous pisze:Chce uniknac scenariusza pt inwestuje w igle i wkladke x tys
Nie do tego sprzętu, nie przesadzajmy.
Lobous pisze:Absolutnie zależy mi na lampowym brzmieniu, miekkim basie a nie na dudnieniu i czystej gorze.
Spoko. Co prawda nie ma wkładek z wbudowaną lampką nocną, ale jest parę "ciepłych kluch" na rynku.

Gdzie zdjęcia? :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Lobous
Posty: 8
Rejestracja: 01 gru 2015, 21:57

Re: Pioneer pl-335

#12

Post autor: Lobous »

Hej,
Problem obrotow rozwiazany. Z netu wydruk tarczy i dioda na, uwaga 220v . Obroty ustawione. Dla potomnych: Pioneer pl-335 ma regulacje obrotow w zasadzie pod talerzem, pieknie opisana 33 i osobne 45. U mnie bylo 33 rozjechane. Co do fotek, to wkleje je jednak jutro. Dzis brak mozliwosci. Gra juz dobrze, choc daleko mu jeszcze do niestety ale nawet dobrej mp3.
Na tranzystorach tez sie znam. Cenie sobie tez brzmienie. Malo fortunnie napisalem ostatnio o brzmieniu lampowca, niemniej jednak wiem co to sa tasmy do glosnikow, dac, i inne. Wiem tez, ze jakosc moze kosztowac.
Pozdrawiam serdecznie
Mario
Lobous
Posty: 8
Rejestracja: 01 gru 2015, 21:57

Pioneer pl-335

#13

Post autor: Lobous »

Hmm, wkladka zolta. Jak wstawic fotki, jest gdzies info na forum?
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41647
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Pioneer pl-335

#14

Post autor: Wojtek »

Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
ODPOWIEDZ