Stopka pod ramię-za długa ?

Kosmiczne talerze z ramionami
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Przemass41
Posty: 13
Rejestracja: 02 paź 2015, 18:00
Gramofon: ROTEL RP-3300
Lokalizacja: Pyrlandia

Stopka pod ramię-za długa ?

#1

Post autor: Przemass41 »

Jak w temacie,nie wiem jak to możliwe,ale gdy opuszczam ramię na początku płyty to nigdy nie odtwarza mi od początku bo przeszkadza w tym "stopka" a dokładnie ten czarny kawałek plastiku-sam koniec,na ktòrym spoczywa ramię.Jakieś pomysły ? Mogę to uciąć na końcu ? Czym ew ?
Poniżej foto
Obrazek
Awatar użytkownika
tollo
Posty: 1213
Rejestracja: 29 wrz 2013, 23:36
Lokalizacja: Zgierz

Re: Stopka pod ramię-za długa ?

#2

Post autor: tollo »

Nic nie ucinaj. Podaj wpierw model gramofonu.

Edit. Domyślam się, że mowa o gramofonie jaki masz w opisie, tj. Rotel RP-3300. Wygląda na to, ze masz albo źle osadzone ramię (przesunięte w stronę talerza) albo cześć ramienia na której znajduje się antiskating wraz z windą oraz podpórką ramienia. Nie wiem jak jest zbudowane to ramię i czy opisana część jest integralna z resztą ramienia. Nie powinno dziać się tak jak to opisałeś. Obsadka podpórki ramienia powinna być na tyle oddalona od talerza by nie przeszkadzała rurce ramienia gdy headshelle ustawiony jest na rozbiegówce.
Staszek60
Posty: 297
Rejestracja: 10 sie 2015, 17:21
Gramofon: Już Akai ap206c
Lokalizacja: Śląsk

Stopka pod ramię-za długa ?

#3

Post autor: Staszek60 »

Ma ROTEL RP-3300 , sprawdziłem na necie zdjęcia / ma wpisane to także w czym gra :lol: /
Winylowy wariat
Awatar użytkownika
tollo
Posty: 1213
Rejestracja: 29 wrz 2013, 23:36
Lokalizacja: Zgierz

Stopka pod ramię-za długa ?

#4

Post autor: tollo »

Staszek60 pisze:Ma ROTEL RP-3300
Zgadza się Doktorze Watson. :D
Staszek60
Posty: 297
Rejestracja: 10 sie 2015, 17:21
Gramofon: Już Akai ap206c
Lokalizacja: Śląsk

Stopka pod ramię-za długa ?

#5

Post autor: Staszek60 »

To teraz Sherloku pomóż , na mnie nie licz bo się nie znam :doh:
Winylowy wariat
Awatar użytkownika
tollo
Posty: 1213
Rejestracja: 29 wrz 2013, 23:36
Lokalizacja: Zgierz

Stopka pod ramię-za długa ?

#6

Post autor: tollo »

Odpowiedź ma w pierwszym poście. :) Ramię (tudzież jego część zawierajacą podpórkę, antiskating oraz windę) jest przesunięte w stronę szpindla talerza, należy ustawić je ustawić prawidłowo. Prawdopodobnie wystarczy przesunięcie samej części zawierającej podpórkę. O ile? O tyle by nie przeszkadzała w użytkowaniu gramofonu i nie aż tak mocno by ramię w spoczynku nie mieściło się w obudowie. Jeżeli będzie konieczność przekręcenia całego ramienia to w taki sposób by ramię doszło do przynajmniej poziomu połowy labela a najlepiej szpindla. W internecie patrząc po fotkach ludzie ustawiają to od sasa do lasa, dosłownie. :) Przy ustawieniu warto spoglądać na budowę antiskatingu czy ingerencja w przesunięcie stopki (nie całego ramienia, przesuwając jako jeden element) nie zakłóci działania antiskatingu, tj. nie zmieni się jego ustawienie. Patrzyłem na szybko za serwisówką ale nie znalazłem, więc nic więcej o budowie antiskatingu nie powiem.
Awatar użytkownika
Przemass41
Posty: 13
Rejestracja: 02 paź 2015, 18:00
Gramofon: ROTEL RP-3300
Lokalizacja: Pyrlandia

Stopka pod ramię-za długa ?

#7

Post autor: Przemass41 »

Dziękuję za odpowiedzi ;)
Awatar użytkownika
Pawelec
Posty: 3221
Rejestracja: 17 gru 2012, 20:18
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Okolice Warszawy

Stopka pod ramię-za długa ?

#8

Post autor: Pawelec »

Poradziłeś sobie bez młotka? ;)
AKTUALNA SPRZEDAŻ - pierwszy post
viewtopic.php?t=15809#p307122

Słuchać możesz jeszcze lepiej i jeszcze piękniej.
https://instagram.com/murasaudio
ODPOWIEDZ