Mile zaskoczenie

Kosmiczne talerze z ramionami
ODPOWIEDZ
ajk
Posty: 40
Rejestracja: 17 sie 2015, 18:50

Mile zaskoczenie

#1

Post autor: ajk »

Przed chwila wymienilem zarowki w lampie w moim domowym "biurze" z halogenow na LED i mile zaskoczenie
- mam teraz stroboskop na calym obwodzie talerza :D

Andrzej
Awatar użytkownika
Ukaniu
Posty: 353
Rejestracja: 21 lis 2013, 09:23
Gramofon: 701,701,721,701,721
Lokalizacja: Jaktorów
Kontakt:

Mile zaskoczenie

#2

Post autor: Ukaniu »

Oddaj w cholere te lampy i kup takie które nie pulsują, szkoda oczu. Są takie, ja zawsze przed zakupem macham łapą z rozczapierzonymi palcami pod daną lampą aby sprawdzić na ile stały strumień światła daje. Często jeden producent np. ma dobre lampy 10 W a znów 8 czy 12 już nie, różnie bywa.
Serwis i projektowanie elektroniki, także audio http://www.ldl-elektronika.pl
Awatar użytkownika
chudy_b
Posty: 4008
Rejestracja: 05 lis 2013, 14:54
Lokalizacja: Wólka

Mile zaskoczenie

#3

Post autor: chudy_b »

Ukaniu pisze:kup takie które nie pulsują, szkoda oczu
Daj spokój. Wszystko miga. Telewizor, laptop, świetlówki, nawet kino wynalezione 100 lat temu. Jakby to miało być szkodliwe, to już dawno wszyscy bylibyśmy ślepi.
Awatar użytkownika
Ukaniu
Posty: 353
Rejestracja: 21 lis 2013, 09:23
Gramofon: 701,701,721,701,721
Lokalizacja: Jaktorów
Kontakt:

Re: Mile zaskoczenie

#4

Post autor: Ukaniu »

chudy_b pisze:Daj spokój. Wszystko miga. Telewizor, laptop, świetlówki, nawet kino wynalezione 100 lat temu. Jakby to miało być szkodliwe, to już dawno wszyscy bylibyśmy ślepi.
Ognisko nie migało, słońce nie miga. To, że pewne źródła światła sztucznego które zaprojektowane sa po taniości albo mają takie cechy migają nie oznacza, że trzeba się na to godzić. Szczególnie, że są można kupić LEDy które świecą dobrze.
Dał byś radę, żyć przy świetlówce, czytać? Ja nie. Latami świeciły nam żarówki które pulsują nieznacznie.
W kinie nie siedzi się 10 h dziennie, a pulsowanie jasności LCD czy TV 100 Hz jest już takiej częstotliwości albo tak małe, że nie przeszkadza.
Oczywiście można mieć mniejsze lub większe wymagania więc z mojej strony EOT.
Serwis i projektowanie elektroniki, także audio http://www.ldl-elektronika.pl
Awatar użytkownika
chudy_b
Posty: 4008
Rejestracja: 05 lis 2013, 14:54
Lokalizacja: Wólka

Mile zaskoczenie

#5

Post autor: chudy_b »

Ukaniu pisze:pulsowanie jasności LCD czy TV 100 Hz jest już takiej częstotliwości albo tak małe, że nie przeszkadza
Żarówka LED i świetlówka też migają z częstotliwością 100 Hz ;)

EOT
ODPOWIEDZ