Czym wyczyścić talerz gramofonu ?

Kosmiczne talerze z ramionami
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
yamahafan
Posty: 253
Rejestracja: 23 lut 2013, 12:01
Gramofon: 1019
Lokalizacja: Rzeszów

Czym wyczyścić talerz gramofonu ?

#1

Post autor: yamahafan »

Jak w temacie. Jak najlepiej pozbyć się nalotu (śniedzi) z talerza (przede wszystkim kant) i ew. metalowych elementów czołowych gramofonu ? W końcu przywracam do życia Duala i widzę, że dobrze byłoby również odświeżyć elementy wykonane z aluminium i stali ... pytanie tylko jak i czym, żeby nie było gorzej niż jest teraz. Macie jakieś własne, sorawdzone patenty ?
Pozdrawiam,
Piotr.

Moje cuda "under re-construction": Dual 1019 & 1229 / Yamaha A-700/T-700/K-700/KX-930 RS/Denon DCD-1015/EPI120C
Awatar użytkownika
tollo
Posty: 1213
Rejestracja: 29 wrz 2013, 23:36
Lokalizacja: Zgierz

Czym wyczyścić talerz gramofonu ?

#2

Post autor: tollo »

Zerknij sobie na efekt jaki daje wełna stalowa. Może Ci się spodoba. Jak nie to najlepiej papier ścierny i pasta polerska. Jak zrobisz to dokładnie to wyjdzie lustro. Na forum jest mój poradnik: http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=11&t=5549 Jeżeli nie chcesz lustra to spróbój wpierw samą pastą, ja używam K2 Aluchrom.
Awatar użytkownika
Bacek
Posty: 2601
Rejestracja: 04 gru 2013, 22:06
Gramofon: Kenwood L-07D
Lokalizacja: Poznań

Re: Czym wyczyścić talerz gramofonu ?

#3

Post autor: Bacek »

A bez lustra to tania pasta do zębów albo pasta zrobiona z sody i wody. Szczoteczka do zębów i ognia. Ale to metody na czyszczenie talerza który w oryginale tez nie był lustrem. Bo jak był to pasta polerka.
Klipsch LaScala i analogowo cyfrowa herezja.
ODPOWIEDZ