SABA PSP-350 Słuchałem coraz wolnieeej aż stanęła

Kosmiczne talerze z ramionami
Awatar użytkownika
Dante
Posty: 678
Rejestracja: 17 sty 2014, 00:30
Gramofon: SL1700mkII/PS-P7X

SABA PSP-350 Słuchałem coraz wolnieeej aż stanęła

#16

Post autor: Dante »

Dostęp do łożyska w silnikach JVC/Saba, jest fatalny. Od góry nawet nie ma co próbować smarować ;) trzeba go wydłubać i rozłożyć. Zanim zabierzesz się za silnik, obejrzyj dokładnie układ za trafo. Na zdjęciu z linka znajduje się poniżej przełącznika zmiany prędkości obrotowej.
http://saba.magnetofon.de/bildupload/Innenansicht.jpg

I jeszcze jedna rzecz. W Nordmende RP 1400, który jest bliźniakiem tej Saby gdy wariowały obroty (od zatrzymywania po obroty ponad 78) pomogło wyczyszczenie przełącznika prędkości. Spróbować nie zaszkodzi, a jest do niego łatwo dostęp.
Awatar użytkownika
Marekbroda
Posty: 55
Rejestracja: 25 paź 2014, 13:57
Gramofon: SABA 350

Re: SABA PSP-350 Słuchałem coraz wolnieeej aż stanęła

#17

Post autor: Marekbroda »

Dzięki za zainteresowanie.Właśnie oglądając silnik stwierdziłem że nie podejmę się rozbierania bo coś czuję że po złożeniu musiał bym SABE wystawić na allegro w dziale USZKODZONE.Co do płytki, rozumiem że mówimy o tej płytce nad trafo.Na tym zdjęciu widać rozlany elektrolit i tak dokładnie było u mnie jak ją kupiłem.Ktoś tu na forum polecił wymianę profilaktycznie i wymieniłem go.Popracuje nad przełącznikiem,zobaczymy jaki będzie efekt.
SABA 350 full automatic- to nie szwedzki samochód z automatyczna skrzynia biegów.
Awatar użytkownika
chudy_b
Posty: 4008
Rejestracja: 05 lis 2013, 14:54
Lokalizacja: Wólka

Re: SABA PSP-350 Słuchałem coraz wolnieeej aż stanęła

#18

Post autor: chudy_b »

Zmierz te napięcia o których pisalem. Na zdjęciu zaznaczyłem miejsca pomiarów. Jedno to jeden koniec rezystora, drugie to środkowa noga tranzystora (uważaj, żeby nie zewrzeć nóg). Masę musisz sobie znaleźć.
Załączniki
SABA_zasilacz.jpg
Awatar użytkownika
Marekbroda
Posty: 55
Rejestracja: 25 paź 2014, 13:57
Gramofon: SABA 350

Re: SABA PSP-350 Słuchałem coraz wolnieeej aż stanęła

#19

Post autor: Marekbroda »

Dziękuje wszystkim za pomoc,pogmerałem przy przełączniku prędkości i problem ustał.Testy trwały parę dni.Mam nadzieje że to już po problemie.Jeszcze raz dzięki. :D
SABA 350 full automatic- to nie szwedzki samochód z automatyczna skrzynia biegów.
ODPOWIEDZ