JVC AL-E51BK - kilka spraw

Kosmiczne talerze z ramionami
ODPOWIEDZ
jaraseek
Posty: 18
Rejestracja: 03 maja 2015, 23:06

JVC AL-E51BK - kilka spraw

#1

Post autor: jaraseek »

Witam,

Po tym jak już wymieniłem igłę w moim JVC AL-E51BK miałem nadzieję, że przynajmniej częściowo pozbędę się problemów z ślizganiem płyty, przeskokami. Wziąłem sobie przypadek 10 płyt w różnym stanie. I teraz na nie moim Denon płyty nie sprawiają problemów - zakładam, że ten Denon jest dobrze skalibrowany. A na JVC z kolei już tak.

Do igły dostałem instrukcję jak poprawnie ją skalibrować. Ale nie wiem jak ustawić nacisk igły/ramienia, czy jest konieczny - podejrzewam, że w tym modelu nie ma takiej możliwość. Instrukcji do niego nie posiadam.

Pytanie jest takie czy coś da się z tym zrobić czy szukać innego gramofonu na rozpoczęcie przygody z winylami. Ten dostałem więc, żadne wydatek.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41638
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

JVC AL-E51BK - kilka spraw

#2

Post autor: Wojtek »

jaraseek pisze:I teraz na nie moim Denon
Jaki Denon? Model.

Twój JVC nie posiada możliwości kalibracji ramienia. Jest fabryczne ustawienie.

Szukaj innego gramofonu :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
jaraseek
Posty: 18
Rejestracja: 03 maja 2015, 23:06

Re: JVC AL-E51BK - kilka spraw

#3

Post autor: jaraseek »

Wojtek pisze:
jaraseek pisze:I teraz na nie moim Denon
Jaki Denon? Model.
Denon DF-200USB
Wojtek pisze:Twój JVC nie posiada możliwości kalibracji ramienia. Jest fabryczne ustawienie.
Czyli teoretycznie po wymianie igły powinien grać dobrze? Bez zbędnego kombinowania?
Wojtek pisze:Szukaj innego gramofonu :)
Ten model taki kiepski czy raczej taki podstawowy dla "odświętnego użytkownika"?
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41638
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

JVC AL-E51BK - kilka spraw

#4

Post autor: Wojtek »

jaraseek pisze:Denon DF-200USB
No to taki bratanek Twojego JVC :)
jaraseek pisze:Czyli teoretycznie po wymianie igły powinien grać dobrze? Bez zbędnego kombinowania?
Teoretycznie tak, choć w praktyce może być różnie. Fabryczne ustawienie po latach ma prawo się rozregulować.
jaraseek pisze:Ten model taki kiepski czy raczej taki podstawowy dla "odświętnego użytkownika"?
Dla mnie każdy gramofon bez podstawowych regulacji jest kiepski i niewart inwestycji.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
ODPOWIEDZ