Philips 423 nie działa

Kosmiczne talerze z ramionami
ODPOWIEDZ
mati
Posty: 3
Rejestracja: 20 maja 2015, 21:24
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie

Philips 423 nie działa

#1

Post autor: mati »

Ze względu na to że jestem nowy na forum chciałbym się serdecznie przywitać. Cześć!

Nie jestem znawcą tematu jednak ze względu na to że właśnie wszedłem w posiadanie niesprawnego gramofonu o wartości raczej sentymentalnej chciałbym się zorientować w kilku kwestiach.

Gramofon to Philips 423, niestety nie działa, nie kręci się, w zasadzie nie daje żadnych oznak życia. Posiadam też troszkę płyt których od czasu do czasu chciałbym posłuchać, gramofon chciałbym podłączyć do głośników Logitech Z906. Oczywiście rozumiem że to nie jest idealne rozwiązanie, ale powiedźmy że mnie to wystarczy.

I teraz moje pytania :). Czy nie lepiej zakupić nowego Denona DP 29F, choć jak wspomniałem ze względu na sentyment wolałbym naprawić stary, w jakiejś rozsądnej cenie. Troszkę szukałem
serwisów takiego sprzętu jednak na śląsku (okolice Katowic) nic konkretnego nie znalazłem. Czy ktoś z forumowiczów może coś polecić?
Awatar użytkownika
chudy_b
Posty: 4008
Rejestracja: 05 lis 2013, 14:54
Lokalizacja: Wólka

Serwis gramofonu śląsk

#2

Post autor: chudy_b »

mati pisze:Philips 423
Jeżeli google dobrze pokazują to ten gramofon ma swój wzmacniacz i głośnik. Nie potrzebujesz głośników komputerowych. To że sprzęt nie daje żadnych oznak życia, to akurat dobry znak, bo problem lezy zapewne w zasilaniu, może bezpiecznik. Jednak najważniejsze dla Ciebie jest to, ze ten gramofon nie nadaje sie za bardzo do odtwarzania płyt. Wkładka piezo, brak regulacji, mono. To raczej ciekawostka na półkę dla kolekcjonera. Kto wie, może nawet parę złotych byś na Allegro za niego dostał.

Denon DP29F z pewnością jest lepszy od tego Philipsa, jednak nie warto go kupować. Szkoda pieniędzy, bo to plastikowa zabawka. Poszukaj czegoś w używanych. Za 500 zł jest już całkiem duży wybór.
mati
Posty: 3
Rejestracja: 20 maja 2015, 21:24
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie

Serwis gramofonu śląsk

#3

Post autor: mati »

Tak szczerze, to Twoja odpowiedź mnie troszkę zmartwiła ;), jeśli chodzi o duży wybór bo nie znam się zupełnie na temacie. Kolejny problem to jak czytałem w wątku "nowy czy używany" z używanym zawsze jest coś nie tak(oczywiście to zrozumiałe), a niestety nie znalazłem w okolicy żadnych serwisów. Po prostu nie chciałbym zostać z niesprawnym sprzętem za który wydam jakąś kaskę i nie będzie miał mi go kto naprawić/serwisować. W sumie to teraz mam taką sytuację tylko jeszcze kaski nie wydałem :).
Awatar użytkownika
chudy_b
Posty: 4008
Rejestracja: 05 lis 2013, 14:54
Lokalizacja: Wólka

Serwis gramofonu śląsk

#4

Post autor: chudy_b »

Kolega Esdarek jest rozwiązaniem dla Ciebie. Kupisz u niego sprzęt po pełnym serwisie, z gwarancją. Pisz do niego. Ma też konto na Allegro, poszukaj.
mati
Posty: 3
Rejestracja: 20 maja 2015, 21:24
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie

Re: Philips 423 nie działa

#5

Post autor: mati »

Dzięki wielkie za pomoc.
ODPOWIEDZ