Luxman PD 370

Kosmiczne talerze z ramionami
zbyszek1982
Posty: 5029
Rejestracja: 31 gru 2012, 19:11

Luxman PD 370

#46

Post autor: zbyszek1982 »

Co do 2M Red, to ta wkładka się u mnie świetnie zgrywa, bo mam ciepło grający wzmacniacz i kolumny z metalowymi twitterami, które wyostrzają nieco górę pasma. Ten ortofon gra dosyć równo w całym paśmie, bez podbijania góry i dołu (no może odrobinę podbija średnicę), więc nie zakłóca równowagi dźwiękowej wzmacniacza i kolumn.

Skoro piszesz Acia, że u Ciebie jest zdecydowanie za dużo basów, to bym w pierwszej kolejności zastanowił się nad innymi kolumnami (chyba, że nadmiar basu jest tylko z gramofonu, a na pozostałych źródłach jest ok). Ew. poszedł bym w stronę wkładek eksponujących górę pasma, czyli bardziej szkoła grania AT. Zastanów się nad AT 120, też jest ładna i pomarańczowa. :D
kielek
Posty: 3185
Rejestracja: 05 paź 2011, 08:34
Lokalizacja: Gdynia

Luxman PD 370

#47

Post autor: kielek »

120 nie ma słabego basu,góra nieco wyostrzona jak u AT ,mniej ma średnicy.
zbyszek1982
Posty: 5029
Rejestracja: 31 gru 2012, 19:11

Luxman PD 370

#48

Post autor: zbyszek1982 »

kielek pisze:nie ma słabego basu

Zakładam że za dużo basu u Aci objawia się jako dudnienie. Bas z AT jest raczej kontrolowany.
Awatar użytkownika
Bacek
Posty: 2600
Rejestracja: 04 gru 2013, 22:06
Gramofon: Kenwood L-07D
Lokalizacja: Poznań

Re: Luxman PD 370

#49

Post autor: Bacek »

kielek pisze:120 nie ma słabego basu,góra nieco wyostrzona jak u AT ,mniej ma średnicy.
Jak to w MM, jak się będzie miało odpowiednią pojemność (odpowiednio małą) to wyostrzenia na górze nie będzie. Jak wkładka mechanicznie jest w stanie odtworzyć górę to właśnie rezonans elektryczny wyostrza górę. Natomiast dla wkładki która z górą sobie nie za bardzo radzi mechanicznie taki rezonans to pomocna dłoń.
Klipsch LaScala i analogowo cyfrowa herezja.
kielek
Posty: 3185
Rejestracja: 05 paź 2011, 08:34
Lokalizacja: Gdynia

Re: Luxman PD 370

#50

Post autor: kielek »

Ale tu nie ma co filozofować,bo 120 tka ma takie brzmienie i pojemnoscią nie zmienisz jej charakteru,bo jeśli to bylo takie jak piszesz to po co przerzucać stosy wkładek :)
P.S Mam tą wkładkę parę lat i miałem kilka pre i znacząco nie byłem zmienic jej charakteru.
Awatar użytkownika
Bacek
Posty: 2600
Rejestracja: 04 gru 2013, 22:06
Gramofon: Kenwood L-07D
Lokalizacja: Poznań

Re: Luxman PD 370

#51

Post autor: Bacek »

kielek pisze:Ale tu nie ma co filozofować,bo 120 tka ma takie brzmienie i pojemnoscią nie zmienisz jej charakteru,bo jeśli to bylo takie jak piszesz to po co przerzucać stosy wkładek :)
P.S Mam tą wkładkę parę lat i miałem kilka pre i znacząco nie byłem zmienic jej charakteru.
To nawet nie kwestia pre bo często pojemność ramienia i IC to już za dużo, więc pytanie czy mierzyłeś ile tam tych picofaradów masz? Musiał byś zejść z sumą wszystkiego poniżej 100pF.

Tu nie ma filozofii tylko fizyka. Na wykresie masz rezonans elektryczny wkładki przy różnych pojemnościach na wejściu (tu dla wkłądki 500mH, at120 ma 490mH wiec będzie zblizony wykres). Jak dla mnie takie różnice dadzą zmiany w charakterze brzmienia i ilości góry wkładki

Wkładka AT-150mlx nie ma opinnii "jasnej" ale ma ona indukcyjność mniejsza niż jej tańsi bracia bo 350mH. Zakładając że mamy na wejściu 150pF pojemności to AT120 będzie miała rezonans na 18kHz natomiast at-150mlx na 22kHz.

Obrazek

Korekta, trochę pokręciłem wykres jest dla 50mH ale w wypadku gdyby to było 500mH to tam gdzie jest na wykresie podziałka 10^5 było by mniej więcej 10^4 czyli 10kHz
Ostatnio zmieniony 08 lut 2015, 20:42 przez Bacek, łącznie zmieniany 1 raz.
Klipsch LaScala i analogowo cyfrowa herezja.
Awatar użytkownika
Acia
Posty: 438
Rejestracja: 16 mar 2014, 15:02

Luxman PD 370

#52

Post autor: Acia »

O nie zeszliście na fizykę:( Bas nie dudni, wiem do czego są gałki i je kręcę to w prawo to w lewo w zależności od płyty:) Dziś puściłam Diane Krall i bylo idealnie więc to też zależy od muzyki, przy jazzach jest świetnie:) Zrozumcie też,że ja wcześniej słuchałam muzyki z fonomastera, który miał swój zwykły wbudowany wzmacniacz, tam prawie nic nie brzmiało, jedyne porównanie miałam jak przez chwilę miałam Luxmana podłączonego do wzmacniacza unitry i tam było trochę jakby subtelniej ale to chyba kwestia przyzwyczajenia. Teraz wiem jak już co ustawić na wzmacniaczu żeby uzyskać taką barwę jak lubię:) Czasem wrzucę hip hop a tam bas się przydaje:)
kielek
Posty: 3185
Rejestracja: 05 paź 2011, 08:34
Lokalizacja: Gdynia

Luxman PD 370

#53

Post autor: kielek »

Bacek ja wiem,że Ty nie głupi facet jesteś,ale nie morduj mnie z tą fizyką :-) nie lepiej posłuchać czasem płyt niz ciągle liczyć,przeliczać ;)
Na dziesiątkach for AT 120 E ma sprecyzowane i dokładnie opisane brzmienie,ja ją użytkując sporo czasu z różnymi gramofonami i wieloma pre zgadzam się z opinią powszechną na całym świecie i wiem jak brzmi,dokładnie nawet opisałem na forum.Nie wiem czy to kwestia gry słów,ale na górze brzmi szczegółowo i dośc jasno i taka panuje o niej opinia i tyle a może aż tyle. Trochę bawiłem się też pojemnościami i były zmiany,natomiast jako takiego charakteru nie zmieniła,zresztą dość sterylny przekaz ze szczegółową górą jest cechą charakterystyczną dla większości wkładek ze stajni Audiotechnica.
Myślę,że starczy tego offtopu...
Awatar użytkownika
Pawelec
Posty: 3215
Rejestracja: 17 gru 2012, 20:18
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Okolice Warszawy

Luxman PD 370

#54

Post autor: Pawelec »

Acia, zobacz jak cenią Niemcy zbliżony model Luxmana :D :
http://www.ebay.pl/itm/Luxman-PD-375-Qu ... 19fb132f73
AKTUALNA SPRZEDAŻ - pierwszy post
viewtopic.php?t=15809#p307122

Słuchać możesz jeszcze lepiej i jeszcze piękniej.
https://instagram.com/murasaudio
Awatar użytkownika
Acia
Posty: 438
Rejestracja: 16 mar 2014, 15:02

Luxman PD 370

#55

Post autor: Acia »

No wiem, oglądam czasem sobie aukcje:) A widziałeś tą matę http://i.ebayimg.com/00/s/MTAxMVgxNjAw/ ... X/$_57.JPG
czy to talerz taki? Przydałoby mi się coś takiego:)
chrzan49
Posty: 247
Rejestracja: 18 paź 2010, 08:58

Re: Luxman PD 370

#56

Post autor: chrzan49 »

Łe tam taka mata.Najlepsze zrobisz sam z opony od TIR-a.
T
Awatar użytkownika
Acia
Posty: 438
Rejestracja: 16 mar 2014, 15:02

Luxman PD 370

#57

Post autor: Acia »

Nawet jeśli to nie żart to za gumowe maty juz dziękuję;)
Awatar użytkownika
Acia
Posty: 438
Rejestracja: 16 mar 2014, 15:02

Re: Luxman PD 370

#58

Post autor: Acia »

Przeprowadziłam się na drugi koniec Polski, gramofon przeżył, ale durnego ataku elektryków i skuwania tynku już nie do końca, choć mówiłam, że gramofon to najważniejsza rzecz w tym domu i mają go nie odsłaniać, a zastałam go zapylony tynkiem. Działał dobrze po tym ale teraz obroty zaczynają wariować, jakby płyta była pofalowana albo nierówny przepływ prądu :D Kiedyś Pawelec pomagał z tym sam(chyba wtedy coś smarował eś w nim?) ale nie chcę już nadwyrężać dobroci Paweł a więc doradzcie co zrobić i najlepiej tak bym sama to zrobiła :)
syko
Posty: 2354
Rejestracja: 22 kwie 2019, 20:44
Gramofon: Dual 510
Lokalizacja: Świat

Re: Luxman PD 370

#59

Post autor: syko »

Nie chcę prawić tu morałów, ale gramofon plus kute tynki nie idą w parze, nawet jak bardzo nie byłby zabezpieczony, a fachowców co nie umieją szanować klienta gonił bym jak najdalej od swego domu i psami szczuł.

Skoro Paweł już w nim dłubał i zna ten sprzęt to po co się krępujesz? Wal do niego śmiało ze sprawą i już. Od tego bym zaczął.
Powodzenia w gramofonie i tynkach życzę.
Sony PS 3750, JVC Z1s, Sansui AU-417, T+A Criterion TMR 60
http://radio.garden/visit/evanston-il/9jjzCYJU
Awatar użytkownika
Acia
Posty: 438
Rejestracja: 16 mar 2014, 15:02

Re: Luxman PD 370

#60

Post autor: Acia »

No niestety nie mogłyśmy się wynieść z domu w czasie remontu a co za tym idzie wynieść dobytku za bardzo :( gramofon stał w innym pokoju ale i tak go dopadło
ODPOWIEDZ