Pokrywa

Kosmiczne talerze z ramionami
ODPOWIEDZ
zbyszek1982
Posty: 5029
Rejestracja: 31 gru 2012, 19:11

Pokrywa

#76

Post autor: zbyszek1982 »

I tak, i nie. Wylutuj, zmierz pojemność, to się przekonasz.
Awatar użytkownika
chudy_b
Posty: 4007
Rejestracja: 05 lis 2013, 14:54
Lokalizacja: Wólka

Pokrywa

#77

Post autor: chudy_b »

Zrobisz jak zechcesz. Masz problem z obrotami? Jesli nie, to powtórzę, nie ruszaj tego. Współcześnie dostępne kondensatory to tania chińszczyzna. Nikt nie wie czy wytrzymają rok, czy 10 lat. No chyba że kupisz markowe, ale to tanio nie będzie.
Awatar użytkownika
dongregorio
Posty: 99
Rejestracja: 26 gru 2014, 09:56
Gramofon: Technics SL-Q2
Lokalizacja: Chełm

Pokrywa

#78

Post autor: dongregorio »

No chyba, że tak :)
Więc póki co do zrobienia przewody i wtyki :)
Gramofon: Technics SL-Q2
Wzmacniacz: Pioneer A-119
Equalizer: Pioneer GR-555
CD-Player: Pioneer PD-4500
Awatar użytkownika
Marekbroda
Posty: 55
Rejestracja: 25 paź 2014, 13:57
Gramofon: SABA 350

Re: Pokrywa

#79

Post autor: Marekbroda »

Może pokaże mój sposób na pękniętą :cry: i porysowana pokrywę.Pęknięcie spowodowało że chciałem ją wymienić ale jak wiadomo to nie takie proste.
IMAG0012 (Copy).JPG
IMAG0013 (Copy).JPG
Do tego pęknięcie nie na środku ,tylko przesunięte trochę w prawo.Kupno pokrywy po kilku próbach upadło.Wpadł mi za to pomysł na zrobienie tabliczki zasłaniającej pęknięcie.Rozmiar tabliczki był wymuszony przez to, że chciałem żeby była na środku i przykryła całe pęknięcie.
IMAG0016 (Copy).JPG
Tabliczka to płtka ze szczotkowanego aluminium przyklejonego do 2mm czarnego pleksi.Napis jest wygrawerowany w aluminium aż do pleksi.Bardzo ładnie i estetycznie się prezentuje.Pozostało wypolerować troszkę pokrywę i problem rozwiązany.Koszt 23zł
IMAG0030 (Copy).JPG
Od i cała historia ,może komuś pomoże rozwiązać nie rozwiązywalny problem :D
SABA 350 full automatic- to nie szwedzki samochód z automatyczna skrzynia biegów.
Awatar użytkownika
Tadeiro
Posty: 33
Rejestracja: 28 lut 2015, 21:56
Gramofon: Grundig PS1/DUAL1019
Lokalizacja: Śląsk

Pokrywa

#80

Post autor: Tadeiro »

Estetycznie i ze smakiem. Brawo!
chrzan49
Posty: 247
Rejestracja: 18 paź 2010, 08:58

Pokrywa

#81

Post autor: chrzan49 »

Pokrywy nie były wykonywane z pleksiglasu tylko z przeróżnych tworzyw transparentnych.Rećzne polerowanie to mordęga i NIGDY nie wyjdzie dobrze.Niektóre tworzywa sa b.trudno polerowalne i wole teraz sprawy pozostawić fachowcom.Wstepnie szlifuję wodnym papierem 800 /1500/2000 ale nie koliscie a papier na klocku z filce +sporo wody az do zlikwidowania głębokich rys a potem do równomiernego zmatowania.Jak gotowa to do lakiernika samochodowego ktory za 15-20 zł profesjonalną polerką wyprowadzi.Pokrywa musi byc podparta na bloku styropianu
Ewentualnych pęnięc nie kleimy cjanopanami czy klejami na bazie acetonu tylko klejem Cosmofen PMMA ktory daje b.dobra przyczepność i przezroczystośc spoiny.Klej ma gęstośc miodu i niestety nie mam mozliwości penetrowania waskich szczelin.Przy krawędziach zabezpieczamy pokrywe zółta tasma malarska a po wyschnieciu dobrym czyli po 48 godzinach papier ścierny a potem polerka.Pokrywy ostatnio osiagaja ceny astronomiczne i czesto trzeba zamaskowac o ile mozna co Kolega opisał i obfocił we wczesniejszym poście .
Pozdrawiam T
PS cjanopan nie trzyma za mocno a spoina potrafi zrobic się mleczna i krucha.Pamietamy o zabezpieczeniu powierzchni tasmą.Ślady kleju są b.trudne do usuniecia a często niemożliwe.
Awatar użytkownika
dongregorio
Posty: 99
Rejestracja: 26 gru 2014, 09:56
Gramofon: Technics SL-Q2
Lokalizacja: Chełm

Re: Pokrywa

#82

Post autor: dongregorio »

chrzan49 pisze:Rećzne polerowanie to mordęga i NIGDY nie wyjdzie dobrze.
Kolego - cofnij się na stronkę wstecz ;)
Gramofon: Technics SL-Q2
Wzmacniacz: Pioneer A-119
Equalizer: Pioneer GR-555
CD-Player: Pioneer PD-4500
chrzan49
Posty: 247
Rejestracja: 18 paź 2010, 08:58

Re: Pokrywa

#83

Post autor: chrzan49 »

Kolego Dongregorio.Jak wygląda reczna polerka i jej efekty wiem doskonale.Koledze gratuluję ale jak mawiają za Bugiem;Rabota durak ljubit a durak rabotu!Domowe polerowanie nie warte nakałdów pienięznych oraz czasu.Efekt niezly ale mechaniczna polerka wyglada lepiej.
Pozdrawiam Tomasz
Awatar użytkownika
spanish_inq
Posty: 144
Rejestracja: 02 maja 2017, 13:41
Gramofon: Technics SL-QD33
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pokrywa

#84

Post autor: spanish_inq »

Cześć,

zachęcony przez dongregorio podjąłem się wypolerowania swojej porysowanej pokrywy (od SL-QD33). Zredukowałem liczbę potrzebnych elementów do jednej tubki pasty do reflektorów K2 Lamp Doctor oraz papieru wodnego ściernego 1500 i 2000. Efekty, jak na 1-1,5h pracy cieszą oko :)
Ten specyfik jest fajny jeszcze dlatego, że jest bezproblemowy; nie trzeba np. drogiej gąbki wykonanej w kosmicznej technologii, innego specyfiku przed i po, tubka mówi wprost o używaniu domowych artykułów.
  • pokrywa do wanny i trochę tarcia (na mokro) 1500, potem 2000, nie spędziłem nad tym dużo czasu;
  • do sucha i odtłuszczenie/oczyszczenie powierzchni (proszą na tubce K2)
  • zwykłą gąbką (nową) do naczyń można nakładać (tubka mówi o szmatce lub gąbce) i polerować do pożądanego efektu
  • na koniec mikrofibrą usunięcie i dopolerowanie resztek
Przed (specjalnie położyłem coś do poczytania, żeby łatwo można było porównać przed i po):
tools.JPG
przed1.JPG
przed2.JPG
Po zmatowieniu:
mat.JPG
Po polerowaniu:
po1.JPG
po2.JPG
po3.JPG
po4.JPG
Awatar użytkownika
darasXL
Posty: 237
Rejestracja: 10 lip 2016, 10:11
Gramofon: Technics SL-1500
Lokalizacja: Poznań

Re: Pokrywa

#85

Post autor: darasXL »

Graty kolego,efekt naprawdę świetny...
Szkoda,że nie zrobiłeś foty gramiaka przed polerką (tak jak na końcu),ale i tak jest fajowo :clap:
Technics SL 1500/Shure M95ED;AT-120E/Musical Fidelity V90-LPS/Marantz PM7000/Sony TA F550ES/Sony CDP 997/Dynaudio Audience 42
Awatar użytkownika
spanish_inq
Posty: 144
Rejestracja: 02 maja 2017, 13:41
Gramofon: Technics SL-QD33
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pokrywa

#86

Post autor: spanish_inq »

darasXL pisze: Szkoda,że nie zrobiłeś foty gramiaka przed polerką
Znalazłem takie po zakupie zrobione, przed rozebraniem.
pozakupie.JPG
Awatar użytkownika
darasXL
Posty: 237
Rejestracja: 10 lip 2016, 10:11
Gramofon: Technics SL-1500
Lokalizacja: Poznań

Re: Pokrywa

#87

Post autor: darasXL »

spanish_inq pisze:Znalazłem takie po zakupie zrobione, przed rozebraniem.

pozakupie.JPG
Widzisz,i tutaj widać cały progres... :shock:
Zaj......e!
Chyba sam skorzystam z Twojej technologii... :dance:
A czym odtłuszczałeś?
Technics SL 1500/Shure M95ED;AT-120E/Musical Fidelity V90-LPS/Marantz PM7000/Sony TA F550ES/Sony CDP 997/Dynaudio Audience 42
Awatar użytkownika
spanish_inq
Posty: 144
Rejestracja: 02 maja 2017, 13:41
Gramofon: Technics SL-QD33
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pokrywa

#88

Post autor: spanish_inq »

darasXL pisze: Chyba sam skorzystam z Twojej technologii... :dance:
Tutaj zaczął dongregorio, ja trochę pozmieniałem jego metodę, bez tego bym się nawet nie zabierał (szlifierką bez kabiny prysznicowej :D )
dongregorio pisze: Pacjent: Technics SL-Q2
Czas operacji: 4,5 godziny
Dostępne środki: papiery ścierne: 500 / 800 / 1500 / 2000 / 2500 / pasta TEMPO / Autopolitura (??) / Gąbka BOLL do nakładania past + ściereczka do polerowania
Mi zajęło z 1,5h i trochę mniej elementów wykorzystałem :)
Awatar użytkownika
spanish_inq
Posty: 144
Rejestracja: 02 maja 2017, 13:41
Gramofon: Technics SL-QD33
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pokrywa

#89

Post autor: spanish_inq »

darasXL pisze: A czym odtłuszczałeś?
I tu wychodzi "fajność" tego środka, na opakowaniu pisze, że może być płynem do mycia szyb z alkoholem :D Tak też uczyniłem.
Awatar użytkownika
klin
Posty: 2122
Rejestracja: 12 kwie 2014, 23:36
Gramofon: Thorens 125 MK II
Lokalizacja: Wrocław

Re: Pokrywa

#90

Post autor: klin »

A robiłeś też boki albo od wewnątrz czy tylko od góry? Ja też ostatnio polerowałem ale bałem się ruszać cokolwiek oprócz góry...
ODPOWIEDZ