Pokrywa

Kosmiczne talerze z ramionami
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Kusma
Posty: 354
Rejestracja: 12 gru 2011, 22:32
Lokalizacja: Chełm, lubelskie

Pokrywa

#16

Post autor: Kusma »

negate pisze:o wpisz proszę "polerowanie" tudzież "polerowanie pokrywy" do szukajki i zobacz efekty. sory za ot.
zwracam honor, faktycznie nie działa - nic nie znajduje poza twoimi postami...
PS tak wogole to by się przydalo poprawic tego szukaja, czesto nic nie znajduje i ignoruje krótkie wyrazy: np po wpisaniu "VTA" niczego nie znajduje...
Nie bulwersuj się tak forumowiczu... to tylko moja subiektywna opinia :D
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41623
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Pokrywa

#17

Post autor: Wojtek »

Kusma pisze:PS tak wogole to by się przydalo poprawic tego szukaja, czesto nic nie znajduje i ignoruje krótkie wyrazy: np po wpisaniu "VTA" niczego nie znajduje...
Faktycznie, forumowa szukajka nie brała pod uwagę wyrazów krótszych niż 4 litery, stąd ten problem. Teraz powinno już być OK.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
bumbum
Posty: 118
Rejestracja: 14 lis 2011, 13:27
Gramofon: PL30LII+Hana EH

Re: Pokrywa

#18

Post autor: bumbum »

https://www.dropbox.com/s/79akfm0m8reiaif/q33.jpg?dl=0

https://www.dropbox.com/s/mb2l040rx7oa8oo/q33z.jpg?dl=0

Jako ze miałem pokrywe od starego gramofonu, mogłem trochę protestować.
Wyzej fotki juz docelowej pokrywy mojego technicsa która miała rysy jakby ktos gwoździem porobił. Do tego była matowa jak mleko.
Wyglądała ohydnie przez co utargowałem troche jak go kupowałem. Gość sprytnie zrobił fotki na allegro zeby nie było widać.
Ale do rzeczy.
1. papier 1200 na sucho miejscowo by zetrzeć bardzo głębokie rysy.
2.papier 1200 na mokro całość pokrywy
3 papier 1500 na mokro ( tego nie zrobiłem i zostały mi delikatne ,prawie niewidoczne slady po 1200, ale tak znikome ze dałem sobie spokój)
papier 2000 na mokro
5 pasta K2 Ultra Cut ( niegdyś Tempo)- polerką mechaniczną ,gąbka miękka, najniższe obroty i spryskiwane wodą ze zraszacza.
6 pasta polerska wykańczająca ( nie znam nazwy, muszę zapytać lakiernika od którego dostałem ale taka różowa, ładnie pachnąca), tez polerka mechaniczną, obroty o jeden stopień wyższe i oczywiście trochę zraszać.

P.S. Przy okazji dorobiłem czesto łamiące się zawiasy pokrywy. Odciąłem stare i przykręciłem wycięte z aluminium nowe.
Ostatnio zmieniony 28 cze 2017, 14:20 przez bumbum, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41623
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Pokrywa

#19

Post autor: Wojtek »

Piękny rezultat. Brakuje tylko zdjęcia "przed" :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
kielek
Posty: 3185
Rejestracja: 05 paź 2011, 08:34
Lokalizacja: Gdynia

Pokrywa

#20

Post autor: kielek »

Ładna robota :clap:
Pasta o nazwie Tempo jest nadal,bo w oryginale to produkt czeski,a nasi wytwórcy zapewne musieli zmienić nazwę.
Awatar użytkownika
bumbum
Posty: 118
Rejestracja: 14 lis 2011, 13:27
Gramofon: PL30LII+Hana EH

Pokrywa

#21

Post autor: bumbum »

Wojtek pisze:Piękny rezultat. Brakuje tylko zdjęcia "przed"
Nie miałem jak zrobić bo polerowałem w pracy i nie wziąłem aparatu.
W domu byłby niezły bałagan od polerki, sam byłem cały biały i mokry od polerki, więc radze robocze ubranie ubrac .
Chciałem dodac ze nie polecam past do renowacji ekranów telefonów komórkowych. Kupiłem taką na allegro.
Zostawia mikro ryski, na komórce niby nie widoczne, ale na duzej powierzchni pokrywy wygląda to nieciekawie.
W jednym miejscu miałem tez klaknięte super glutem. Kleiłem zawias i miałem brudny palec od gluta.
Zeszło wszystko, ani śladu nie ma. Ważne aby stopniować ziarnistość papieru. Dla słabych rys można przejść od razu do papieru 1500, a gdy pokrywa ma tylko mikro rysy od wycierania kurzu to 2000 wystarczy.
Bałbym się przyłożyć papier do pokrywy no ale miałem na czym próbować .
Awatar użytkownika
bumbum
Posty: 118
Rejestracja: 14 lis 2011, 13:27
Gramofon: PL30LII+Hana EH

Pokrywa

#22

Post autor: bumbum »

To mleczko wykańczające to 3M Polish Rosa 80345 Mleczko polerskie
I odradzam kupna pasty specjalnej do plexi o nazwie Xerapol, kupiłem ją bo była zachwalana na youtube. W sumie efekt mizerny, nie usunęła nawet mikro rysek z telefonu córki . Miałem też z allegro specjalny renowator do telefonów komórkowych, badziew totalny.
Awatar użytkownika
dalmatyn
Posty: 199
Rejestracja: 30 sty 2012, 09:07
Gramofon: Grundig PS3500
Lokalizacja: Stolica Rockandrolla
Kontakt:

Re: Technics SL Q2 drobne odświeżenie... i kilka pytań

#23

Post autor: dalmatyn »

Jeśli mogę, to się podepnę. Od jakiej gradacji papieru zacząć? Nie mam pojęcia jak powstało zmatowienie, nie ma głębokich rys. Matowić całość żeby było równomiernie, czy głównie uszkodzenie, a potem dopiero na koniec, najdrobniejszym całość?

Obrazek

Co do smarowania, to domyślam się, poprzez analogię do mojego sprzętu - smar grafitowy. Dobrze kombinuję?
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Winters
Posty: 2801
Rejestracja: 10 kwie 2011, 11:29
Lokalizacja: prawie Łódź

Technics SL Q2 drobne odświeżenie... i kilka pytań

#24

Post autor: Winters »

Zacząłbym od 1200 albo od 1500.

Co do grafitowego to nie jestem przekonany, że to jest dobry pomysł. Lekki smar litowy będzie dobry, ewentualnie standardowy uniwersalny.
DIOMEDES KATO
Awatar użytkownika
dalmatyn
Posty: 199
Rejestracja: 30 sty 2012, 09:07
Gramofon: Grundig PS3500
Lokalizacja: Stolica Rockandrolla
Kontakt:

Technics SL Q2 drobne odświeżenie... i kilka pytań

#25

Post autor: dalmatyn »

SB działa, dzięki! Pochwalę się jeśli tylko uda mi się nie spaprać tematu ;)
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
dalmatyn
Posty: 199
Rejestracja: 30 sty 2012, 09:07
Gramofon: Grundig PS3500
Lokalizacja: Stolica Rockandrolla
Kontakt:

Technics SL Q2 drobne odświeżenie... i kilka pytań

#26

Post autor: dalmatyn »

No właśnie podejrzewam, ze ktoś postawił coś mocno ciepłego. Za to pokrywa jest cała, a 3/4 tych i nawet droższych Grundigów ma ją pękniętą przez środek w poprzek.
PS. ale bryndza, w Nomi najdrobniejszy papier to 800, trzeba odwiedzić sklepy z farbami i dla lakierników, jak nie, to zakupy w internecie...
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
dalmatyn
Posty: 199
Rejestracja: 30 sty 2012, 09:07
Gramofon: Grundig PS3500
Lokalizacja: Stolica Rockandrolla
Kontakt:

Technics SL Q2 drobne odświeżenie... i kilka pytań

#27

Post autor: dalmatyn »

Apdejt

Na pierwszy ogień poszła gąbka ścierna (nie znam gradacji, dość drobna, miałem na stanie, tego typu http://www.deku.pl/product-pol-2467-Gab ... -szt-.html), później pasta Tempo na mokro i gąbka zwykła typu zmywak. Wszystko ręcznie, jakaś godzina pracy.
Obrazek

Najdrobniejszy papier jaki wczoraj dostałem to 1500. Zastanawiam się czy jego użyć czy zakupić krążek polerski do wiertarki i jeszcze dopieścić Tempem. Nigdy wcześniej nie polerowałem pleksy.
Pozdrawiam
pawel0777
Posty: 344
Rejestracja: 24 wrz 2011, 00:34

Technics SL Q2 drobne odświeżenie... i kilka pytań

#28

Post autor: pawel0777 »

Dobrze poleruję się przy pomocy Farecla G3 i gąbki na wiertarkę/polerkę.W sklepach z lakierami sprzedają niewielkie ilości.To jest pasta używana przez lakierników samochodowych.Trochę wprawy i można uzyskać naprawdę idealny efekt :)
Awatar użytkownika
Winters
Posty: 2801
Rejestracja: 10 kwie 2011, 11:29
Lokalizacja: prawie Łódź

Pokrywa

#29

Post autor: Winters »

Z drobniejszym papierem miałbyś mniej polerowania. Jeszcze można lepiej ;) Dopieść, dopieść.
Nie wiem czy ta Farecla G3 nie jest za bardzo ścierna żeby uzyskać naprawdę ładny efekt.
DIOMEDES KATO
Awatar użytkownika
wesh
Posty: 277
Rejestracja: 22 lis 2012, 00:13

Re: Pokrywa

#30

Post autor: wesh »

Pokrywa po interwencji mechanicznej.
Przyznam się, że dopiero teraz wyszły wszelkie niedociągnięcia, których nie wyeliminowałem papierem, ale są widoczne po głębszym przypatrywaniu się. Wiem, że wprawne oko zauważy je szybko, ale stwierdziłem, że ten efekt jest ok, a gramofon prezentuje się znacznie lepiej.
Tempo i woda- myślę, że wyszło nie najgorzej.
IMG-20130604-00226.jpg
IMG-20130604-00229.jpg
Niestety ślady po przypaleniach zostały- żeby je wyeliminować- musiałbym zeszlifować dosyć sporo plastiku.

Aha i jeszcze jedno... Pokrywa jest strasznie naelektryzowana- jakieś sposoby na zniwelowanie?
Nie lubię odkurzać!
...chyba, że półkę z płytami.
ODPOWIEDZ