Garrard DD450

Kosmiczne talerze z ramionami
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41648
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Garrard DD450

#46

Post autor: Wojtek »

Radzio80 pisze:Koledzy jeszcze pytanie o kable. Pan z Nomosu zasugerował wymianę kabli
Przecież już pisaliśmy o tym. Jak czytasz?
Radzio80 pisze:wymianę kabli zewnętrznych
To może mieć sens. Szkoda że nie masz wkładki i nie będziesz miał jak porównać zmianę kabli z oryginalnych na Nomosowe.
Oczywiście mam na myśli kable sygnałowe. Z przewodem zasilania i zewnętrznym zasilaczem nie ma co tutaj kombinować.
Radzio80 pisze:i tych 4 małych co wchodzą do wkładki?
To nie ma sensu. Przynajmniej nie w serwisie.
Radzio80 pisze:Czy to aby na pewno wystarczy?
Jeszcze ewentualnie miałaby sens wymiana przewodów wewnątrz ramienia, ale niekoniecznie na tym etapie. Przypuszczam też, że serwis policzyłby sobie za to konkretnie, gdyż jest to bardziej skomplikowana sprawa niż dolutowanie nowego przewodu na końcu ramienia i wysunięcie/wsunięcie kabelków wkładkowych z przodu :)

Jeszcze nam powiedz ile serwis sobie liczy za wymianę kabla sygnałowego.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Radzio80
Posty: 51
Rejestracja: 24 gru 2014, 01:31

Re: Garrard DD450

#47

Post autor: Radzio80 »

Wiem, że pisałem i czytam uważnie:) Ale kabelków jest sporo i nie chcé popełnić błędu. Stąd ten post. Zewnętrzne rca będą ze srebra. Podobno używają wojskowych kabelków. Dość cienkie, porządne, wielkopojemnościowe, złocone wtyki, sprawiają bardzo dobre wrażenie. Zupełnie inna filozofia niż z CD. Wyglądało to pięknie:) plus wymiana tych maleńkich kabelków plus sprawdzenie, oczyszczenie i malowanie lutów. Z tego co zrozumiałem ze wstępnej rozmowy to kabelki plus przegląd gramofonu ok 300zł. Plus ew wkładka z igłą. Ale jeszcze nie dzwonili z propozycją.
Awatar użytkownika
Bacek
Posty: 2601
Rejestracja: 04 gru 2013, 22:06
Gramofon: Kenwood L-07D
Lokalizacja: Poznań

Re: Garrard DD450

#48

Post autor: Bacek »

wielkopojemnościowe - to nie jest akurat argument za. Pojemność ma być jak najmniejsza. Do MM tak 120-130pF max. Jak będzie egzotyczna wkładka która potrzebuje więcej to zawsze można dołożyć. Ująć już ciężej.
Klipsch LaScala i analogowo cyfrowa herezja.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41648
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Garrard DD450

#49

Post autor: Wojtek »

Radzio80 pisze:Zupełnie inna filozofia niż z CD.
Ze względu na specyfikę sygnału, przewód sygnałowy ma nieco większe znaczenie niż przy źródłach liniowych.
Radzio80 pisze:plus wymiana tych maleńkich kabelków
Serio, nie gódź się na to bo wątpię by te co przyszły z gramofonem były faktycznie do wymiany. Nawet jeżeli byłoby kiedyś coś nie tak to ich koszt to zatrważające 30 złotych (lub nawet mniej) i dosłownie każdy jest w stanie je sobie wymienić.

"Malowanie lutów" ?
Radzio80 pisze:Z tego co zrozumiałem ze wstępnej rozmowy to kabelki plus przegląd gramofonu ok 300zł.
Do przełknięcia, chyba że będą musieli coś robić z Thorensem (wyjdzie podczas przeglądu) to pewnie dojdzie coś ekstra.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Radzio80
Posty: 51
Rejestracja: 24 gru 2014, 01:31

Re: Garrard DD450

#50

Post autor: Radzio80 »

Malowanie lutow- oczyszczają luty chemią, sprawdzają czy ok i malują jakąś farbą, żeby nie utleniały się. Jeśli chodzi o te małe kabelki to powiedzieli w Nomosie że to koszt kilkuzłotowy. Więc jak będzie trzeba to zrobią to.
Czyli te operacje ok?
Ciekaw jestem co zaproponują w kwestii wkładki i igły.... Jeszcze nie dzwonili.
Dziękuję za rady i opinie :D
ODPOWIEDZ