Garrard DD450

Kosmiczne talerze z ramionami
ODPOWIEDZ
Radzio80
Posty: 51
Rejestracja: 24 gru 2014, 01:31

Garrard DD450

#1

Post autor: Radzio80 »

Dzień dobry,
Zaczynam przygodę z winylem. Sprzętem audio zajmuję się już sporo czasu ale przyszedł czas na klasykę. Jak na razie do dobrego poziomu opanowałem stronę cyfrową audio. Czas na tą znacznie lepszą- winyle:))) Dorwałem w stanie praktycznie jak nowy gramofon Garrard DD450. Co to za półka? Co można z tym zrobić? Czy nie warto wogóle się nim bawić tylko poszukać dobrego Torensa, Sansui, Kenwood'a, itd....?
Będę bardzo wdzięczny za pomoc.
Serdecznie pozdrawiam
Radek
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41648
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Garrard DD450

#2

Post autor: Wojtek »

Radzio80 pisze:Czas na tą znacznie lepszą- winyle
Kwestia dyskusyjna.
Radzio80 pisze:Co to za półka?
Niska, ale godna polecenia.
Radzio80 pisze:Co można z tym zrobić?
Używać.
Radzio80 pisze:Czy nie warto wogóle się nim bawić tylko poszukać dobrego Torensa, Sansui, Kenwood'a, itd....?
Na rozpoczęcie przygody wystarczy.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Radzio80
Posty: 51
Rejestracja: 24 gru 2014, 01:31

Re: Garrard DD450

#3

Post autor: Radzio80 »

Bardzo dziękuję za odpowiedź. Czy mogę liczyć na podpowiedzi co z tym sprzętem zrobić? Posiada oryginalne okablowanie- zewnętrzne kable są kiepskie:( wkładka to jakiś tani dual. Generalnie brakuje mi w odsłuchu szczegółowości, dynamiki, górnych alikwotów. Wiadomo, że konektory będą nowe. Tylko pytanie jaką wkładkę, igłę? Mechanicznie jest bardzo dobrze. Talerz chodzi stabilnie, nic nie brumi. Będę bardzo wdzięczny za podpowiedzi. Życzę wszystkim Wesołych Świąt:)))
Radzio80
Posty: 51
Rejestracja: 24 gru 2014, 01:31

Re: Garrard DD450

#4

Post autor: Radzio80 »

Wojtek pisze:
Radzio80 pisze:Czas na tą znacznie lepszą- winyle
Kwestia dyskusyjna.
Wiem. Ale posłuchałem na moim dość dobrym sprzęcie cd "Back On The Block" i "The Dude" a później to samo na tym tanim Garrardzie no i niestety żywość, naturalność mnie powaliły:) mój świat cd został zaburzony. Więc brnę w analogi:))))
Radzio80
Posty: 51
Rejestracja: 24 gru 2014, 01:31

Re: Garrard DD450

#5

Post autor: Radzio80 »

Zapytam z innej strony. Czy da się zmianą okablowania, wkładki i igły wejść na wyższą półkę jakościową? Mam na myśli kultowe sprzęty typu technics 1500-1700 czy np telefunken s500/600. Czy da się odpowiednimi modyfikacjami zbliżyć do tej klasy?
zbyszek1982
Posty: 5029
Rejestracja: 31 gru 2012, 19:11

Re: Garrard DD450

#6

Post autor: zbyszek1982 »

Radzio80 pisze:Czy da się odpowiednimi modyfikacjami zbliżyć do tej klasy?
Nie. O jakości gramofonu decyduje napęd i ramię.
Radzio80
Posty: 51
Rejestracja: 24 gru 2014, 01:31

Re: Garrard DD450

#7

Post autor: Radzio80 »

zbyszek1982 pisze:
Radzio80 pisze:Czy da się odpowiednimi modyfikacjami zbliżyć do tej klasy?
Nie. O jakości gramofonu decyduje napęd i ramię.
Aha. Teraz mam punkt wyjścia. Jaki model spełnia te warunki? Mogę wydać maks 1000-1500zł a później rozbudowywać sprzęt. Czyli zainwestować w dobrą bazę a później mieć szansę na rozbudowę w górę
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41648
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Garrard DD450

#8

Post autor: Wojtek »

Radzio80 pisze:Czy mogę liczyć na podpowiedzi co z tym sprzętem zrobić?
Chyba nie zdajesz sobie sprawy, że zadajesz bardzo ogólne pytanie :)
Radzio80 pisze:wkładka to jakiś tani dual.
Czyli jaki konkretnie?
Radzio80 pisze:Tylko pytanie jaką wkładkę, igłę?
To jest kwestia zależna m.in. od finansów.
Radzio80 pisze:Czy da się odpowiednimi modyfikacjami zbliżyć do tej klasy?
Nie. Wymiany wkładki nie zaliczyłbym do modyfikacji gramofonu/bazy :)
Radzio80 pisze:Jaki model spełnia te warunki?
Jakie warunki?

Zaczynam się gubić. Pytasz co sądzimy o dopiero co kupionym Garrardzie oraz "co można z nim zrobić", a teraz rzucasz jakąś kwotą. Jeszcze się nie nacieszyłeś pierwszym gramofonem, a już chcesz kupować drugi czy co? :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Radzio80
Posty: 51
Rejestracja: 24 gru 2014, 01:31

Re: Garrard DD450

#9

Post autor: Radzio80 »

Wojtek pisze:
Radzio80 pisze:Czy mogę liczyć na podpowiedzi co z tym sprzętem zrobić?
Chyba nie zdajesz sobie sprawy, że zadajesz bardzo ogólne pytanie :)
Radzio80 pisze:wkładka to jakiś tani dual.
Czyli jaki konkretnie?
Radzio80 pisze:Tylko pytanie jaką wkładkę, igłę?
To jest kwestia zależna m.in. od finansów.
Radzio80 pisze:Czy da się odpowiednimi modyfikacjami zbliżyć do tej klasy?
Nie. Wymiany wkładki nie zaliczyłbym do modyfikacji gramofonu/bazy :)
Radzio80 pisze:Jaki model spełnia te warunki?
Jakie warunki?

Zaczynam się gubić. Pytasz co sądzimy o dopiero co kupionym Garrardzie oraz "co można z nim zrobić", a teraz rzucasz jakąś kwotą. Jeszcze się nie nacieszyłeś pierwszym gramofonem, a już chcesz kupować drugi czy co? :)
Ad1. Chodzi mi o modyfikacje. Tzn. ile z niego da się wyciągnąć z takiego gramofonu i czy to ma sens. Dość spore mam oczekiwania od sprzętu - wynika to z mojej pasji. Najpierw brnąłem w cd teraz analog
Ad2. Dual dn239
Ad3. No właśnie- ile ma sens ładować w takiego Garrarda?
Ad4. Rozumiem.
Ad5. Kolega wcześniej napisał, że najważniejsze jest ramie i napęd. Stąd moje pytanie.
Garrard to sprzęt pożyczony- ale mogę go kupić. Zauroczył mnie analog. Jeżeli dysponuję kwotą 1000-1500 to może od razu pójść wyżej? Moje stereo cyfrowe jest naprawdę niezłe więc od razu staram się celować wyżej. Tylko nie bardzo mam przełożenie jak to wygląda stosunek cena/jakość.... Mój pierwszy pomysł podobno był najgorszy - chciałem kupić Rege RP1... Wszyscy mi to odradzali...
zbyszek1982
Posty: 5029
Rejestracja: 31 gru 2012, 19:11

Re: Garrard DD450

#10

Post autor: zbyszek1982 »

Radzio80 pisze:Ad1. Chodzi mi o modyfikacje. Tzn. ile z niego da się wyciągnąć z takiego gramofonu i czy to ma sens. Dość spore mam oczekiwania od sprzętu - wynika to z mojej pasji. Najpierw brnąłem w cd teraz analog
Ad2. Dual dn239
Ad3. No właśnie- ile ma sens ładować w takiego Garrarda?
Ad4. Rozumiem.
Ad5. Kolega wcześniej napisał, że najważniejsze jest ramie i napęd. Stąd moje pytanie.
Garrard to sprzęt pożyczony- ale mogę go kupić. Zauroczył mnie analog. Jeżeli dysponuję kwotą 1000-1500 to może od razu pójść wyżej? Moje stereo cyfrowe jest naprawdę niezłe więc od razu staram się celować wyżej. Tylko nie bardzo mam przełożenie jak to wygląda stosunek cena/jakość.... Mój pierwszy pomysł podobno był najgorszy - chciałem kupić Rege RP1... Wszyscy mi to odradzali...
Nie wiem co oznacza "naprawde niezłe stereo", ale jak chcesz żeby gramofon zagrał co najmniej tak samo dobrze to będzie Cię to kosztowało więcej niż kosztował odtwarzacz CD. Źródło analogowe to nie tylko gramofon, ale też wkładka i preamp.

Na Twoim miejscu kupił bym jakąś wkładkę do 500zł do tego Garrarda, wymienił okablowanie na jakieś sensowne (to akurat nie jest drogie) i zobaczył jak to gra. Więcej nie ma sensu wydawać.

W takiego telefunkena czy technicsa można już więcej włożyć, bo poradzą sobie z dużo droższymi wkładkami. Ale do takich wkładek to by się przydało lepsze i regulowane pre itd. Więc z twojego 1000-1500 robi się 5000 zł.

Na początek powieś jakąś lepszą wkładkę na tym garrardzie (AT120, Shure M97, Ortofon 2M Red), bo ta dualowska to jest najbardziej podstawowa przebrandowana AT. Jak Ci się spodoba, to będziesz miał jeszcze trochę pieniędzy na płyty.
Radzio80
Posty: 51
Rejestracja: 24 gru 2014, 01:31

Re: Garrard DD450

#11

Post autor: Radzio80 »

Dzięki za wskazówki. Mam takie pytanie, mianowicie okablowanie to masz na myśli wewnętrzne i zewnętrzne? I jeszcze pytanie do wszystkich. Gdzie w Warszawie mogę liczyć na fachową i uczciwą pomoc w przebudowie gramofonu? Wkładkę i igłę mogę wymienić sam. Ale sprawdzić dokładnie co w nim siedzi i do tego kabelki w środku to już za dużo:)))
Awatar użytkownika
chudy_b
Posty: 4008
Rejestracja: 05 lis 2013, 14:54
Lokalizacja: Wólka

Garrard DD450

#12

Post autor: chudy_b »

NOMOS, ale tanio raczej nie będzie.
Radzio80
Posty: 51
Rejestracja: 24 gru 2014, 01:31

Re: Garrard DD450

#13

Post autor: Radzio80 »

chudy_b pisze:NOMOS, ale tanio raczej nie będzie.
Tylko NOMOS? To jedyne miejsce w stolicy? Wiem, że robią sprzęt i wysoko swoje usługi cenią. Dzwoniłem do nich to stwierdzili, że to kiepski model gramofonu - moj Garrard:(((
zbyszek1982
Posty: 5029
Rejestracja: 31 gru 2012, 19:11

Re: Garrard DD450

#14

Post autor: zbyszek1982 »

Radzio80 pisze:wysoko swoje usługi cenią
Jakbym sam prowadził taką działalność gospodarczą to bym taniej nie brał.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41648
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Garrard DD450

#15

Post autor: Wojtek »

Jeśli nie zamierzasz sam zajmować się okablowaniem to nie zlecaj tego komuś. Co najwyżej zewnętrzne interkonekty powinien Tobie ogarnąć byle serwisant RTV, ale lepiej przyjść do niego z wcześniej zakupionym interkonektem.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
ODPOWIEDZ