Rega RP1 - buczenie silnika

Kosmiczne talerze z ramionami
ODPOWIEDZ
Canis
Posty: 155
Rejestracja: 11 lip 2014, 17:31

Rega RP1 - buczenie silnika

#1

Post autor: Canis »

Mam pytanie związane z tym gramofonem. Po włączeniu cały czas słychac bardzo lekkie buczenie silnika, przy grającej muzyce jest to nie słyszalne ale czy silnik powinno sie słyszec. Gramofon ma naped paskowy i po zdjeciu paska dalej jest silnik słyszalny..
zbyszek1982
Posty: 5029
Rejestracja: 31 gru 2012, 19:11

Re: Rega RP1

#2

Post autor: zbyszek1982 »

W tej klasy gramofonach to normalne.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41550
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Rega RP1

#3

Post autor: Wojtek »

Rega RP1 i jego konkurent Pro-Ject Debut niestety słyną z takich objawów, występujących jeśli nie od razu to z czasem.
Mimo to, cenię Regę wyżej od Debuta ze względu na zastosowanie lepszego ramienia.

Kupiłeś nowy gramofon czy używany?
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Canis
Posty: 155
Rejestracja: 11 lip 2014, 17:31

Re: Rega RP1

#4

Post autor: Canis »

Rege kupiłem pół roku temu i juz nie wiem czy to buczenie było od poczatku a dopiero teraz to zauważyłem. Mimo wszystko jestem zadowolony bo to jednak fajny sprzęt. Porównywałem z Pro-Jact i chyba Rega brzmi lepiej, przy wkładkach które są w standarcie no i tak jak piszesz super ramie.
Awatar użytkownika
blispx
Posty: 4468
Rejestracja: 26 paź 2014, 22:32

Re: Rega RP1

#5

Post autor: blispx »

RP1 jest przyzwoity pod warunkiem że się wymieni ten ich talerz na coś lepszego, cięższego (np. Tizo) jakąś normalną wkładkę no i co najważniejsze nie stawiać jej na kolcach i twardym/ciężkim standzie bo czuć napęd przenosi drgania na igłę. Po modernizacjach dojdziemy jednak do zdania że ten gramofon kosztował nas łącznie nie te ~1500 zł ale ~3000 ;p Niestety będzie to już górna granica i nie ma sensu więcej w niego pakować, dlatego przed zakupem RP1 warto nad tym się zastanowić
DDX-1000, RMG-309i, SME3012, 2xSPU, MPU, 3xLundahl, 2xANK, 300B, 2A3, Audio Nirvana, AN Sogon, AN Sootto, Wirewoo 411, Wirewoo 911
Awatar użytkownika
damboo
Posty: 6
Rejestracja: 26 maja 2013, 20:20
Gramofon: Rega P5, Rega RP6

Re: Rega RP1 - buczenie silnika

#6

Post autor: damboo »

Miałem ten sam problem z buczeniem w Rega RP6 i P5.
Winowajcą okazała się klapka zakrywająca silnik.
Dociska ona silnik i przenosi jego drgania na plintę i ramie.
Po usunięciu klapki problem u mnie ustał.
ODPOWIEDZ