JVC QL-A5

Kosmiczne talerze z ramionami
Awatar użytkownika
lecorbusierinette
Posty: 41
Rejestracja: 31 paź 2014, 00:12
Gramofon: JVC QL-A5
Lokalizacja: Bydgoszcz

JVC QL-A5

#16

Post autor: lecorbusierinette »

chrzan49 pisze:Misienko.Obecny i przyszły nawet się kosza nie nadaje.Zapewne będzie lepszej jakości ale stary dobry analog.
Pozdrawiam T
Hmm o czo tu chodzi? :think:
Robert_p pisze:lecorbusierinette, też jestem z Bydgoszczy i nie wiedziałem że jest zakład który weźmie w swoje ręce taki sprzęt, dobrze wiedzieć, dzięki za info
Gratuluję majsterkowania, też to robiłem i frajda nieziemska ! Pozostała mi jeszcze polerka klapy ...
Gdybyś chciała podłączyć swój gramofon do mojego skromnego sprzętu i posłuchać czegoś głośniej to zapraszam jednak w związku z przeprowadzką za ok. miesiąc
Hej!
Dopiero teraz zauważyłam, że ktoś odgrzebał mój temat :D Bardzo się cieszę! Ten zakład jest chyba jedyny taki z dawnych lat, ale nie wiadome są jego losy, bo kamienica w której się mieszczą została wystawiona na sprzedaż :cry:

Właśnie dokładnie do tego samego się przymierzam. Mam w niektórych miejscach mocno podrapany akryl. Kupiłam pastę polerską na Błoniu, ale jest do niczego, nazywa się Xerapol (nie doczytałam, że już ją ktoś odradzał), ale i tak sama pasta polerska przy moich rysach nie da rady.
Mój dziadek miał nasadki do polerowania, i już się chciałam sama za to zabrać, ale jeżeli masz jakieś lepsze możliwość, to chętnie bym się dołączyła ;)

Super! Może faktycznie kiedyś się wybiorę podpiąć swójego gramiaka pod większą kolumnadę. 8-)
Pozdrawiam!
Ja nikogda nie budu Maria Magdalena :whistle:
misienka2008
Posty: 1025
Rejestracja: 31 maja 2013, 09:43

Re: JVC QL-A5

#17

Post autor: misienka2008 »

lecorbusierinette pisze:

Właśnie dokładnie do tego samego się przymierzam. Mam w niektórych miejscach mocno podrapany akryl. Kupiłam pastę polerską na Błoniu, ale jest do niczego, nazywa się Xerapol (nie doczytałam, że już ją ktoś odradzał), ale i tak sama pasta polerska przy moich rysach nie da rady.
Mój dziadek miał nasadki do polerowania, i już się chciałam sama za to zabrać, ale jeżeli masz jakieś lepsze możliwość, to chętnie bym się dołączyła
Sprobujcie znależć warsztat samochodowy gdzie poleruja plastykowe czesci samochodow ( np. " szkło " reflektorów )
Awatar użytkownika
lecorbusierinette
Posty: 41
Rejestracja: 31 paź 2014, 00:12
Gramofon: JVC QL-A5
Lokalizacja: Bydgoszcz

JVC QL-A5

#18

Post autor: lecorbusierinette »

misienka2008 pisze: Sprobujcie znależć warsztat samochodowy gdzie poleruja plastykowe czesci samochodow ( np. " szkło " reflektorów )
Też o tym myślałam. Pytałam nawet znajomych, czy mają kogoś zaufanego, ale nikt mi nie mógł pomóc.
Ja nikogda nie budu Maria Magdalena :whistle:
pawel0777
Posty: 344
Rejestracja: 24 wrz 2011, 00:34

Re: JVC QL-A5

#19

Post autor: pawel0777 »

Nie musi być to warsztat od reflektorów.Bez problemu zrobi to lakiernik lub osoba zaimująca się detalingiem.Pasty używane do lakieru nadają się do pleksy ;)
Awatar użytkownika
Robert_p
Posty: 55
Rejestracja: 31 paź 2014, 09:16
Lokalizacja: Byddgoszcz
Kontakt:

JVC QL-A5

#20

Post autor: Robert_p »

Z forum wyczytałem o pastach do polerki , wiem gdzie takowe nabyć, więc jak tylko będę miał wolną chwilę to pojadę i kupię. Okres świąt to szalona bieganina więc polerka raczej już w nowym roku...
Jak wypoleruję i będę zadowolony z efektu to dam Ci znać i będę mógł wziąć na warsztat Twoją klapę :)
Pioneer PL-30L II, Telefunken S-800, Rotel 1592MK2, HD990, B&W 703 s3
Awatar użytkownika
Robert_p
Posty: 55
Rejestracja: 31 paź 2014, 09:16
Lokalizacja: Byddgoszcz
Kontakt:

JVC QL-A5

#21

Post autor: Robert_p »

misienka2008, Nie ma to jak samemu pogrzebać przy gramofonie :)
Pioneer PL-30L II, Telefunken S-800, Rotel 1592MK2, HD990, B&W 703 s3
Awatar użytkownika
lecorbusierinette
Posty: 41
Rejestracja: 31 paź 2014, 00:12
Gramofon: JVC QL-A5
Lokalizacja: Bydgoszcz

JVC QL-A5

#22

Post autor: lecorbusierinette »

Robert_p pisze:forum wyczytałem o pastach do polerki , wiem gdzie takowe nabyć, więc jak tylko będę miał wolną chwilę to pojadę i kupię. Okres świąt to szalona bieganina więc polerka raczej już w nowym roku...
Jak wypoleruję i będę zadowolony z efektu to dam Ci znać i będę mógł wziąć na warsztat Twoją klapę
Ok. Ja natomiast mam teraz więcej czasu, więc również pokombinuję, i w razie udanej inicjatywy, dam znać ;)
Ja nikogda nie budu Maria Magdalena :whistle:
linux888
Posty: 3
Rejestracja: 04 kwie 2023, 07:14

Re: JVC QL-A5

#23

Post autor: linux888 »

Witam. Nie chcę tworzyć nowego tematu. Stałem się posiadaczem tego sprzętu wszystko supermarket, niestety posiada jeden mankament. Przy opuszczeniu ramienia opada ono na płytę zamiast zrobić to powoli. Ktoś spotkał się z takim problemem?
Awatar użytkownika
pawelgrab
Posty: 1156
Rejestracja: 27 gru 2019, 14:36

Re: JVC QL-A5

#24

Post autor: pawelgrab »

linux888 pisze:
28 kwie 2023, 20:48
Przy opuszczeniu ramienia opada ono na płytę zamiast zrobić to
powoli
szukaj po hasłach: wymiana oleju windy ramienia gramofonu ;) - chodzi o olej silikonowy do tłoczka lub blaszek- o właściwej lepkości [cst] - spowalniający pracę windy podtrzymującej ramię a tym samym opadanie igły na płytę - ogólna zasada im większa lepkość - ramię opada wolniej 8-)
luxman pd282 , schiit mani , kenwood ka-405 , kt-413 , kx-550 , harman kardon cd hd3700 , mission m64i
linux888
Posty: 3
Rejestracja: 04 kwie 2023, 07:14

Re: JVC QL-A5

#25

Post autor: linux888 »

Dzięki za odpowiedź:) udało mi się znaleźć taki poradnik odnośnie gramofonów jvc http://www.hifi-forum.de/viewthread-26-26275.html. Wrzucam gdyby ktoś potrzebował
ODPOWIEDZ