Ustawienie Thorens TD-160. Problem z kątem igły.

Kosmiczne talerze z ramionami
ODPOWIEDZ
danis
Posty: 22
Rejestracja: 19 wrz 2014, 14:34

Re: Ustawienie Thorens TD-160. Problem z kątem igły.

#46

Post autor: danis »

Wojtek pisze:Możesz też przy okazji poćwiczyć poprawny montaż wkładki, a konkretnie ustawienie overhang przy pomocy szablonu.
Do TD-160 z TP-16 mk1 zalecam zastosować pierwszy z brzegu "głupi" szablon: http://www.vinylengine.com/cartridge-al ... tors.shtml
Ewentualnie szablon dedykowany do Thorensów, dostępny poniżej, jednak z tym pierwszym powinieneś mieć łatwiej.
.
Wojtek możesz tak w skrócie opisać jak przeprowadzić te kalibracje? Nie mogę nigdzie znaleźć instrukcji po polsku.

Chodzi mi konkretnie o ten pierwszy, "głupi" szablon. Wydrukowany w skali 1:1.
Rozumiem, że nadziewam ten szablon w miejscu czarnej kropki, ale potem mam te dwa szkice i nie za bardzo rozumiem jak to wykorzystać do kalibracji.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41627
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Ustawienie Thorens TD-160. Problem z kątem igły.

#47

Post autor: Wojtek »

Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
danis
Posty: 22
Rejestracja: 19 wrz 2014, 14:34

Re: Ustawienie Thorens TD-160. Problem z kątem igły.

#48

Post autor: danis »

Dzięki!

Póki co używam szablonu znalezionego w internecie. Docelowo będzie to stevenson, bo z tego co czytałem ten szablon jest najlepszy do mojego ramienia.

Jednak nie jestem pewien czy robię wszystko tak, jak powinno być, bo jest...za łatwo. :)

Nie wiem, czy rzeczywiście podczas przejścia z punktu A na punkt B mogę ruszyć szablonem? No bo jeśli tak, to wydaje mi się, że jakkolwiek wkładka nie będzie zamontowana, to przecież trafi się w punkt B zawsze...

Ustawiam na punkt A:


Obrazek

Igła jest centralnie w punkcie. Potem przechodzę na punkt B, bliżej środka talerza:

Obrazek

Dopasowuje szablon i igła znowu jest centralnie w punkcie.
Nie chce mi się wierzyć, że ot tak, od razu miałem dobrze zamontowaną wkładkę, więc pewnie jednak coś robię nie tak.

Czy chodzi tylko o to, żeby igła była w punkcie, czy ważne jest też to, żeby powierzchnia czołowa wkładki (patrząc z góry) była równoległa do tej siatki na schemacie. Jak widać u mnie jest dość mocno przekrzywiona.

Pozdrawiam.
ahaja
Posty: 1214
Rejestracja: 18 paź 2011, 15:11
Lokalizacja:

Re: Ustawienie Thorens TD-160. Problem z kątem igły.

#50

Post autor: ahaja »

Jak na rysunku - wyobraź sobie, że ten prostokącik to wkładka.
Załączniki
bez tytułu.PNG
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41627
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Ustawienie Thorens TD-160. Problem z kątem igły.

#51

Post autor: Wojtek »

danis pisze:Póki co używam szablonu znalezionego w internecie. Docelowo będzie to stevenson, bo z tego co czytałem ten szablon jest najlepszy do mojego ramienia
Napisałem Tobie z czego konkretnie masz skorzystać. Podałem link. Odniosłeś się do tego pytając o wyjaśnienie jak skorzystać. Podałem link do opisu/instrukcji, a zarazem debaty z odpowiedziami.

Widać, że chyba za bardzo się produkuję chcąc Tobie pomóc, skoro i tak koniec końców wolisz robić "po swojemu" sięgając po szablon z RCM, a i tak nadal nie wiesz co robić.

Nie po to radzę skorzystać z geometrii Baerwalda/Loefgren B, myśląc konkretnie o Twojej sytuacji i sprzęcie, żebyś utrudniał sobie teraz życie Stevensonem, ale róbta co chceta, skoro wiesz lepiej ;)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
ODPOWIEDZ