Typy ramion

Kosmiczne talerze z ramionami
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41648
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Typy ramion

#76

Post autor: Wojtek »

Goly313 pisze:Mnie osobiście chodzi o przypadek, którego zdjęcie zamieściłem powyżej.
Tylko że tam mamy 3 przypadki...
Goly313 pisze:Trzeba dobrać jedno i drugie - pytanie jak?
Ale co "jak"? Nie rozumiem Twojego problemu. Nie wiesz jaką kombinację wkładka-igła kupić? Ja też nie wiem jaką powinieneś kupić, bo jeszcze nie wiem czego szukasz.

W przypadku problemów z VTE/VTA na zmieniarce to raczej trzeba by celować w szlif, który nie ma takiego problemu z dewiacją tego kąta.
Sferyki czy proste eliptyki przy różnicach rzędu 1 stopień wte czy wewte będą nieodczuwalne.
Zresztą, czy posiadasz w tej chwili kombinację przy której słyszysz/masz problem z trackingiem w zależności od ilości położonych płyt?
Goly313 pisze:Zgadzam się z przedmówcą. Jeden gramofon, to nie gramofon!
Nie rozumiem.

Co do cyfry to nie trzeba tego specjalnie tłumaczyć (raczej), ale przykład z DVD-Audio trochę nietrafiony w dzisiejszych czasach. Lepiej odwoływać się do SACD, jak już. Tak czy siak, zupełnie nie na temat :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Goly313
Posty: 32
Rejestracja: 13 lut 2013, 15:30

Typy ramion

#77

Post autor: Goly313 »

Wojtek pisze:Tylko że tam mamy 3 przypadki...
Nie 3 tylko 6. A właściwie nie 6 tylko 1, w którym kąt zmienia się w zakresie od -1 do 1,5 st.
Jeśli mówisz, że wkładka jest nieważna przy takich kątach - akceptuję (wierzę na słowo, bo się nie znam).
Jeśli mówisz, że ważniejszy jest szlif igły - no to to nawet trafia do mojej wyobraźni.
Szukam czegoś, co mogę założyć spokojnie do Technicsa SL-1350, co nie zerżnie mi płyt, co zagra relatywnie dobrze tak z 1 jak i z 6 płytami (i każdą cyferką pomiędzy).
Wojtek pisze:Nie rozumiem.
Nie ważne. Było kiedyś takie powiedzenie. Ważne, że zgadzam się z przedmówcą.
Wojtek pisze:przykład z DVD-Audio trochę nietrafiony w dzisiejszych czasach. Lepiej odwoływać się do SACD, jak już
Teraz to się czepiasz. Głębokość i próbkowanie mają na tym samym poziomie - a chodziło o przykład.
Wojtek pisze:Tak czy siak, zupełnie nie na temat
True. Zamykamy ten temat. Jak kolega Obywatel chce więcej wyjaśnień, to trzeba założyć odrębny wątek.
They say in Israel: please God, let that ticking be a clock!
misienka2008
Posty: 1025
Rejestracja: 31 maja 2013, 09:43

Re: Typy ramion

#78

Post autor: misienka2008 »

Witam,

chcilbym zapytac jesli jeszcze mozna: natknalem sie na Luxmana z prostym ramieniem o efektywnej dlugosci ramienia 240 mm. Czy to zaleta czy wada bo jest to chyba rzadkosc tak jak ramie Decca 232 mm. Czy takie dlugosci to nieudany eksperyment z ktorego sie wycofano? Jesli zaleta to chcialbym wylicytowac ten gramofon. Dobra marka, Direct Drive no i powsciagliwy design.

Dzieki za podpowiedz.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41648
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Typy ramion

#79

Post autor: Wojtek »

misienka2008 pisze: Czy to zaleta czy wada
Ani to ani to. Nie skupiaj się za bardzo na tym przy wyborze gramofonu na tym etapie.
misienka2008 pisze:bo jest to chyba rzadkos
Nie, nie jest.
misienka2008 pisze:tak jak ramie Decca 232 mm.
Też nie jest to rzadka wartość efektywnej długości ramienia.
misienka2008 pisze:Czy takie dlugosci to nieudany eksperyment z ktorego sie wycofano?
Wygląda na to, że nadal dochodzisz do zbyt pochopnych wniosków.
Na jakiej podstawie twierdzisz, że takie parametry to wynik nieudanych eksperymentów i że wycofano się z takich długości?
Jest to kolejna nieprawda.
misienka2008 pisze:Jesli zaleta to chcialbym wylicytowac ten gramofon. Dobra marka, Direct Drive no i powsciagliwy design.
Nie wiem o jakim modelu Luxmana piszesz, ale na Twoim miejscu zastanowiłbym się jeszcze zanim bym wyłożył pieniądze.
Mało tego, poczekaj aż skończysz remont byś się mógł właściwie zająć swoimi już posiadanymi gramofonami zanim zaczniesz dokładać kolejne na kupę ;)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
misienka2008
Posty: 1025
Rejestracja: 31 maja 2013, 09:43

Re: Typy ramion

#80

Post autor: misienka2008 »

Witaj Wojtku,

dzieki za odpowiedzi. To Luxman PD 272. Poczekalbym do konca remontu ale to moze sie okazac okazja cenowa ktora sie nie powtorzy tak predko. Luxmany maja tu dosc wysokie ceny. Licytacja jest na Ebay.de.


Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41648
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Typy ramion

#81

Post autor: Wojtek »

misienka2008 pisze:Luxmany maja tu dosc wysokie ceny.
Luxman Luxmanowi nierówny + właśnie dlatego, że są to Luxmany, mają one takie, a nie inne ceny.
Dopłacasz za markę, a nie za klasę/jakość sprzętu.
PD 272 nie jest jakimś specjalnie wyróżniającym się gramofonem.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
misienka2008
Posty: 1025
Rejestracja: 31 maja 2013, 09:43

Re: Typy ramion

#82

Post autor: misienka2008 »

Witaj Wojtku,

Dziekuje za odpowiedzi.

Co do moich twierdzen to zadalem pytanie: Czy takie dlugosci to nieudany eksperyment z ktorego sie wycofano? A Ty twierdzisz, ze ja cos twierdze. Niczego takiego nie ma w moim pytaniu. Jesli moge prosic chcialbym abys uwazniej czytal to co napisalem.

Ten gramofon to Luxman PD 272. Pierwszy raz widze tak dlugie ramie wiec pytam. Co do remontu to masz absolutna racje, ale byc moze bedzie to okazja. Licytacja jest na Ebay.de a Luxmany sa tu cenione i nie pojawiaja sie tak czesto.

Jeszcze raz dzieki.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41648
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Typy ramion

#83

Post autor: Wojtek »

misienka2008 pisze:Co do moich twierdzen to zadalem pytanie: Czy takie dlugosci to nieudany eksperyment z ktorego sie wycofano? A Ty twierdzisz, ze ja cos twierdze. Niczego takiego nie ma w moim pytaniu. Jesli moge prosic chcialbym abys uwazniej czytal to co napisalem.
Eh, nie ma to jak skupiać się na analizie językowej zamiast na meritum.
Skoro użyłeś sformułowań typu "nieudany eksperyment z którego się wycofano" to jednak jest to jakaś teza, powiązana zresztą z stwierdzeniami z poprzednich zdań, a ja zapytałem na jakiej podstawie stawiasz takie właśnie pytanie?
Zaznaczam, że to moje pytanie jest nadal aktualne i wisi sobie w powietrzu, bo jestem ciekaw jak doszedłeś do tych odważnych wniosków.
misienka2008 pisze:Licytacja jest na Ebay.de a tu Luxmany sa tu cenione i nie pojawiaja sie tak czesto.
Zrozumiałem Cię za pierwszym razem. To że są oferty z wysokimi cenami i te oferty długo sobie wiszą nie do końca jest jednoznaczne z tym, że coś jest "cenione" :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
ahaja
Posty: 1214
Rejestracja: 18 paź 2011, 15:11
Lokalizacja:

Re: Typy ramion

#84

Post autor: ahaja »

> misienka2008
Zamiast skupiać się na długości 230....240mm zainteresuj się jaką dane ramię ma masę efektywną (bo do tego paramatru dobiera się wkładkę ); jakie ma możliwości zmian ustawień (VTA, azymut, masa, przesieg etc). Im więcej tym wyższej klasy ramię.

Tanie Luxmany są ... tanie. Nic ponad to.
Popatrz ile kosztują drogie uzywane Luxy - to są gramofony z prawdziwego zdarzenia.
NP jest na alle (albo niedawno był ) Lux 444. To świetny sprzęt ale też nie za taką kwotę - realne ceny są na ebay.

Za fajny napęd z fajnym ramieniem niestety trzeba zapłacić.
misienka2008
Posty: 1025
Rejestracja: 31 maja 2013, 09:43

Re: Typy ramion

#85

Post autor: misienka2008 »

Dane Luxmana PD 272

Signal to noise ratio: better than 60dB

Wow and flutter: no more than 0.03% WRMS

Tonearm: straight arm of static balance type

Effective length: 240mm

Overhang: 15mm

Cartridge weight: 4-11g

Stylus pressure: 0-3g (direct reading)

Czy to wystarczy do jakichs wnioskow czy szukac dalej?

Nie wiem co oznacza straight arm of static balance type. Kiepskawo u mnie z angielskim. Lepszy jestem w niemieckim.

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41648
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Typy ramion

#86

Post autor: Wojtek »

misienka2008 pisze:Czy to wystarczy do jakichs wnioskow czy szukac dalej?
Zarówno ja i ahaja już Tobie odpowiedzieliśmy co myślimy o tym gramofonie. Mamy się powtarzać czy jak?
Nie szukaj dalej, bo nie warto. Zrozum to.

Dyskusja wychodzi poza temat. Jak szukasz kolejnego gramofonu do kolekcji to zajrzyj do Gramofony->Zakupy i coś wynajdziemy.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
misienka2008
Posty: 1025
Rejestracja: 31 maja 2013, 09:43

Re: Typy ramion

#87

Post autor: misienka2008 »

ahaja,

znalazlem jeszcze takie dane:

Typ ramienia: TA 1
ramie proste z wymienna rura
statyczny system balansowania
kat zgiecia headshella: 21,5 stopnia
regulacja wys. ramienia: 43-90 mm
stabilizator bazy ramienia

Moglbys skomentowc?

Dzieki i pozdrawiam
ahaja
Posty: 1214
Rejestracja: 18 paź 2011, 15:11
Lokalizacja:

Re: Typy ramion

#88

Post autor: ahaja »

To zwykłe, proste ramię . To nie jest dokładnie TA-1.
Ma dość dużą regulację VTA.
Nie wiem czy headshell jest zintegrowany (sklejony) z rurką czy przykręcany od spodu. Jeśli to drugie, to jest regulacja azymutu, jeśli pierwsze to raczej nie ma, a to się przydaje przy setupie wkładki.

Nie wiem czym się kierujesz szukając kolejnego gramofonu/ramienia.
Ja po latach się nauczyłem, że lepiej mieć 1 merca niż 10 malców w garażu ... ;-).
misienka2008
Posty: 1025
Rejestracja: 31 maja 2013, 09:43

Typy ramion

#89

Post autor: misienka2008 »

Masz w zupelnosci racje. Chcialbym polaczyc wode z ogniem. Najbardziej odpowiadaloby mi polaczenie wygladu typu Rega z silnikiem Direct Drive ale to marzenia scietej glowy. Pasowalby wizualnie do reszty mojej aparatury. Zazdroszcze kolegom ktorzy opisywali tu budowe wlasnych gramofonow. Gdybym byl oblatany w bebechach to sprobowalbym bo zdolnosci manualnych troche mam. A tak...

Koncze bo mnie zaraz Admin pogoni do innego watku.

Serdeczne dzieki i pozdrawiam
ODPOWIEDZ