Kenwood KD-4100R - problem z ramieniem

Kosmiczne talerze z ramionami
Awatar użytkownika
Stelma
Posty: 232
Rejestracja: 15 gru 2010, 21:10
Gramofon: BRAUN PS550S DUAL604
Lokalizacja: Rawicz

przymiarki do zakupu gramofonu (Kenwood KD-4100R)

#16

Post autor: Stelma »

fakt , fanem interpunkcji nie jestem :D

- przy zdjętej płycie i macie, puściłem ramie nad talerz, przy 0 nacisku igły i 0 na anty skacie, nie odchyla się na boki :) , to dobrze jak sądze,

- przy antyskacie 2 a nawet 3, też się nie odchyla na boki, czy to dobrze nie wiem???

- co do treści , której nie zrozumiałeś: gdy igła jest na płycie (tak jak w trakcie odtwarzania) to ramie nie jest poziomo (od strony igły jest wyżej niż w miejscu mocowania ramienia)

- co do krzywizny to ramie nie jest w całości , część na której jest przeciwwaga jest dołączona do reszty na wcisk w jakiś gumowy element, nie rozbierałem ; ale udało mi się wyprostować :)

- natomiast mam podejrzenie: że brakuje jakiegoś elementu, zakończenia tulei na którą nakręcona jest przeciwwaga.
załączam zdjęcia, obrazujące moje podejrzenia
przeciwwaga po ustawieniu nacisku 1,75g-widok z boku
przeciwwaga po ustawieniu nacisku 1,75g-widok z boku
przeciwwaga po ustawieniu nacisku 1,75g-widok z tyłu
przeciwwaga po ustawieniu nacisku 1,75g-widok z tyłu
tuleja tył
tuleja tył
tuleja bok-tył
tuleja bok-tył
jak jest ustawiona p.waga na 1,75g to tuleja jest schowana około 9mm w ciężarku czy tak jest ok?
słucham z: Brauna PS 550S(philips 400II), DUAL-i: 604(Shure m75) i 1218(dual 240E) Bang Olufsen 2202 (b&o mmc20s)
CD-marantz cd-50, DECK - akai GXC-760D , ampli Sanyo jcx 2900k , Marantz HD 770
Awatar użytkownika
Stelma
Posty: 232
Rejestracja: 15 gru 2010, 21:10
Gramofon: BRAUN PS550S DUAL604
Lokalizacja: Rawicz

przymiarki do zakupu gramofonu (Kenwood KD-4100R)

#17

Post autor: Stelma »

mój wywód, na temat: ewentualnej brakującej części ramienia oparłem na teorii zbyt lekkiej części ramienia na której jest ona montowana, co powoduje zafałszowanie pomiaru nacisku igły. jak również jego przekrzywianie

Na poparcie mojej teorii przedstawię tutorial zasięgnięty z forum audio:

..."Celem postu jest umożliwienie użytkownikom zaczynającym zabawę z płytą gramofonową, niekoniecznie posiadającym kompletny osprzęt do profesjonalnego wyważenia i kalibracji wkładki, ustawienie jednego z najważniejszych parametrów - siły nacisku igły na płytę.

Tytułem wstępu: większość tańszych (i nie tylko) wkładek gramofonowych wymaga ustawienia nacisku igły w granicach 1,5-2,5 grama.

Nasz eksperyment, wykonany na precyzyjnej wadze jubilerskiej wykazał, że monety 1 i 2 groszowe posiadają następujące wagi:

1 grosz: 1,6 grama
2 grosze: 2,1 grama

Badana wkładka: Audiotechnica AT-91, gramofon: UNITRA Bernard.

Cała operacja opiera się na zasadzie dźwigni. chodzi o to aby używając odpowiedniej monety, doprowadzić naszą "wagę" wykonaną z kawałka lekkiej blaszki do położenia poziomego.

Bardzo ważne jest wyznaczenie środka grawitacyjnego metalowej blaszki - w tym celu należy ustawić samą blaszkę na wykałaczce i przesuwając względem środka, zaznaczyć ołówkiem miejsce w którym osiągnie równowagę.

Następnie, wykałaczkę z całym systemem - kładziemy na talerzu i wyważamy wkładkę postępując podobnie jak na zdjęciach poniżej.

Bon Apetit! "...
i jeszcze fotka z tego eksperymentu :) (fotka autora tekstu-nie moja)
i jeszcze fotka z tego eksperymentu :) (fotka autora tekstu-nie moja)
po wykonaniu doświadczenia u mnie wyszło: na 1groszu(1,6g) - nacisk na skali ciężarka 2,2g,

lecz niestety nie rozwiązało to problemów z przeskakiwaniem płyt :(
słucham z: Brauna PS 550S(philips 400II), DUAL-i: 604(Shure m75) i 1218(dual 240E) Bang Olufsen 2202 (b&o mmc20s)
CD-marantz cd-50, DECK - akai GXC-760D , ampli Sanyo jcx 2900k , Marantz HD 770
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41593
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

przymiarki do zakupu gramofonu (Kenwood KD-4100R)

#18

Post autor: Wojtek »

Stelma pisze:- co do krzywizny to ramie nie jest w całości , część na której jest przeciwwaga jest dołączona do reszty na wcisk w jakiś gumowy element, nie rozbierałem ; ale udało mi się wyprostować :)
Po nowych zdjęciach jednak nadal widać, że ta część jest krzywa. Póki tak będzie to nie ma mowy o precyzji ustawienia nacisku.
Tak więc radzę jeszcze z tym podziałać.

Zdjąłeś w ogóle przeciwwagę i założyłeś ponownie? Powinna dać się swobodnie wykręcić i wkręcić, nie powinno być możliwe takie swobodne przesuwanie jej po tulei bez obracania ciężarka.

Co do podejrzenia brakującej części. No niestety, nie mogę tego potwierdzić, biorąc pod uwagę rysunki przedstawiające ramię i przeciwwagę z instrukcji obsługi. Tam z tyłu nie powinno być nic poza wspomnianą tuleją i przeciwwagą, czyli tego co już masz :)

Z pewnością przeciwwaga nie powinna być tak bardzo wysunięta do tyłu, że aż wystaje za koniec tulei, przy ustawieniu 1.75g. To przy 0g ona w ogóle spada z ramienia czy jak, skoro przy odciążaniu ramienia przeciwwaga wysuwa się jeszcze bardziej do tyłu.

Rozumiem, że przy wyważaniu ramienia, jak już odnajdujesz punkt równowagi to na 0 nastawiasz samą skalę przeciwwagi, bez obracania (zmiany pozycji) całego ciężarka?

Zresztą, w instrukcji obsługi jest rysunek przedstawiający ustawienie ciężarka na wartości 1.5g (strona 6). Widać na rysunku dość wyraźnie, że przy takim ustawieniu koniec tulei wystaje sobie za ciężarkiem :)

Tak więc cały czas winę zwalam na tą krzywą tuleję i złe położenie przeciwwagi.

Ponownie zaznaczam, że jeśli nie da się tego krzywego końca solidnie wyprostować by odwzorowywało stan z instrukcji obsługi to niestety gramofon możemy określić jako uszkodzony i proponuję zwrócić go sprzedawcy.

Co do przytoczonego eksperymentu to rozumiem sens, ale nie za bardzo rozumiem egzekucji, no ale mniejsza o to.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Stelma
Posty: 232
Rejestracja: 15 gru 2010, 21:10
Gramofon: BRAUN PS550S DUAL604
Lokalizacja: Rawicz

Re: przymiarki do zakupu gramofonu (Kenwood KD-4100R)

#19

Post autor: Stelma »

1. no fakt , po zdjęciach nie widać ale jest lepiej - prosto jest gdy okręcę tuleje o 90lub więcej stopni.-ale chyba nie tak powinno być

2. przeciwwagę zdejmowałem kilka razy i tu zonk możliwe jest przesuwanie bez obracania i to bez najmniejszego wysiłku gwint trzyma ale słabo :(

3. ewentualna brakująca część, jeżeli gdzieś miałaby być to wewnątrz tulei - ale skoro mówisz ,że mam wszystko to ok :)

4. co do wysunięcia przeciwwagi przy 0 jest wysunięta jeszcze bardziej-ledwo łapie gwint :(

5. oczywiście gdy mam równowagę "złapaną", to ustawiam tylko skalę na 0, ciężarka nie ruszam :)

6. co do wspomnianego rys. ze str. 6 w manualu, właśnie to mnie skłoniło do pytań na ten temat.

7. nie wiem czy to wina krzywej tulei czy czegoś innego ale mi się to ramie "nie podoba"(w sensie coś nie tak)

8. ze sprzedawcą jestem umówiony na przyszły tydzień , na spotkanie osobiste , celem wyjaśnienia całej sprawy

Czas pokaże co z tego wyjdzie mam nadzieję, że jakby co zwrot przyjmie, bo jak nie to nie wiem co zrobię.
słucham z: Brauna PS 550S(philips 400II), DUAL-i: 604(Shure m75) i 1218(dual 240E) Bang Olufsen 2202 (b&o mmc20s)
CD-marantz cd-50, DECK - akai GXC-760D , ampli Sanyo jcx 2900k , Marantz HD 770
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41593
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

przymiarki do zakupu gramofonu (Kenwood KD-4100R)

#20

Post autor: Wojtek »

Skoro ciężarek można swobodnie przesuwać po tulei bez obracania to tym bardziej jest coś z tym elementem nie tak.
Stelma pisze:prosto jest gdy okręcę tuleje o 90lub więcej stopni.-ale chyba nie tak powinno być
Dlaczego uważasz, że nie tak powinno być? Nie twierdzę, że nie masz racji, ale jestem ciekaw dlaczego tak sądzisz.

To dobrze, że masz OK kontakt ze sprzedawcą. Niestety, nie wygląda to dobrze, te problemy z ramieniem.
Jakby co to nie daj się zwieść, że wystarczy dać większy nacisk itd. :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Stelma
Posty: 232
Rejestracja: 15 gru 2010, 21:10
Gramofon: BRAUN PS550S DUAL604
Lokalizacja: Rawicz

przymiarki do zakupu gramofonu (Kenwood KD-4100R)

#21

Post autor: Stelma »

twierdzę tak dlatego, ponieważ na dole ramienia (obie części i ta właściwa, jak i ta od przeciwwagi) mają "takie wystające coś" i to wygląda jakby miało być w jednej linii.
a po 2 znacznik na ramieniu p.wagi (ten wg. którego ustawia się 0 na skali ciężarka) ma być do góry a jak okręcę ramie to automatycznie nie jest do góry ;)
a co do kontaktu ze sprzedawcą to nie określiłbym go mianem "OK" , odebrał wczoraj bo nie znał numeru, pisałem maila wieczorem - nie odpisał, na sms-a z dziś też nie :(
źle to wróży - f...k!!!

P.S. okręcenie ramienia(część z p.wagą) nic nie zmienia ani w pozycji ciężarka(wysunięciu) ani w działaniu sprzętu (i tak jest kupa) :(
słucham z: Brauna PS 550S(philips 400II), DUAL-i: 604(Shure m75) i 1218(dual 240E) Bang Olufsen 2202 (b&o mmc20s)
CD-marantz cd-50, DECK - akai GXC-760D , ampli Sanyo jcx 2900k , Marantz HD 770
Awatar użytkownika
Stelma
Posty: 232
Rejestracja: 15 gru 2010, 21:10
Gramofon: BRAUN PS550S DUAL604
Lokalizacja: Rawicz

przymiarki do zakupu gramofonu (Kenwood KD-4100R)

#22

Post autor: Stelma »

ciąg dalszy rozważań...

Naprawiłem sprawę luźno suwającego się ciężarka przeciwwagi (blaszka z bolcem , który wkręca się w gwint była zbyt przygięta),
gdy teraz wyważam ramię i ustawiam nacisk igły , jest lepiej igła przeskakuje mniej. :)
ciężarek p.wagi wystaje jednak nadal poza tuleje na którą jest nakręcony,ale trochę mniej niż przedtem.

wpadłem na pomysł, że może headshell jest nieoryginalny i zbyt ciężki (jest zupełnie inny niż ten z manuala).

wszelkie inne konstrukcje kenwooda np kd-2100,3100 mają taki head jak ten z manuala mojego sprzętu, na vinylengine znalazłem fotkę 4100R i też ma taki head jak w manualu.

Pisałem ze sprzedawcą jak testował i wyważał gramofon to robił to na wkładce cec mc-20, którą zważył 3,8g.
Jest lżejsza od mojej o 1.9g jeżeli wierzyć danym producenta AT95E ;).

sprzedawca pisał,że jak wyważał ramię na tej swojej starej wkładce to było ok i przeciwwaga nie wystawała poza tuleje.

Uważam też , że ramię z przeciwwagą zagina się do dołu bo jest ona(p.waga) tak mocno wykręcona , tam jest połączenie elastyczne na gumie(za duże obciążenie i się guma ugina)

Jeżeli ktoś z forumowiczów ma headshella oryginał kenwooda,który wygląda tak
shell.jpg
shell.jpg (48.52 KiB) Przejrzano 793 razy
http://www.vinylengine.com/phpBB2/album ... ic_id=2299
bardzo proszę o zważenie :) na dokładnej wadze, no i o info ile wyszło
z góry dziękuję
słucham z: Brauna PS 550S(philips 400II), DUAL-i: 604(Shure m75) i 1218(dual 240E) Bang Olufsen 2202 (b&o mmc20s)
CD-marantz cd-50, DECK - akai GXC-760D , ampli Sanyo jcx 2900k , Marantz HD 770
Awatar użytkownika
Stelma
Posty: 232
Rejestracja: 15 gru 2010, 21:10
Gramofon: BRAUN PS550S DUAL604
Lokalizacja: Rawicz

Re: Kenwood KD-4100R - problem z ramieniem

#23

Post autor: Stelma »

zagadkę starych problemów z gramofonem kenwooda rozwiązałem wczoraj, przypadkiem trafiając na aukcje innego egzemplarza.
Problem tkwił w nieoryginalnym ciężarku przeciwwagi

tak wyglądał mój http://www.winyl.net/download/file.php?id=277&mode=view

a tak wygląda oryginał:
Załączniki
3922949875_5.jpg
słucham z: Brauna PS 550S(philips 400II), DUAL-i: 604(Shure m75) i 1218(dual 240E) Bang Olufsen 2202 (b&o mmc20s)
CD-marantz cd-50, DECK - akai GXC-760D , ampli Sanyo jcx 2900k , Marantz HD 770
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41593
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Kenwood KD-4100R - problem z ramieniem

#24

Post autor: Wojtek »

Trochę to potrwało, ale przynajmniej jest jasność. Wyglądają podobnie.
Poproś allegrowicza by zważył przeciwwagę ;)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Stelma
Posty: 232
Rejestracja: 15 gru 2010, 21:10
Gramofon: BRAUN PS550S DUAL604
Lokalizacja: Rawicz

Re: Kenwood KD-4100R - problem z ramieniem

#25

Post autor: Stelma »

jest już dawno po temacie :)
ja mój wadliwy zwróciłem więc nie będzie porównania wag ;)
słucham z: Brauna PS 550S(philips 400II), DUAL-i: 604(Shure m75) i 1218(dual 240E) Bang Olufsen 2202 (b&o mmc20s)
CD-marantz cd-50, DECK - akai GXC-760D , ampli Sanyo jcx 2900k , Marantz HD 770
ODPOWIEDZ