Lenco L-3866 USB - wolne obroty

Kosmiczne talerze z ramionami
ODPOWIEDZ
MGMG_The_Wizard
Posty: 4
Rejestracja: 25 sty 2014, 15:21

Lenco L-3866 USB - wolne obroty

#1

Post autor: MGMG_The_Wizard »

Witam Szanownych Użytkowników forum,

na wstępie przepraszam, jeśli temat był poruszany, a ja nie potrafiłem go odnaleźć.

Mam od niecałego tygodnia gramofon Lenco L-3866 USB. Wiem, że nie jest to żaden high-endowy sprzęt, mało tego - pewnie niejeden z użytkowników nazwałby go "urządzeniem gramofonopodobnym". Aby przelać czarę goryczy, dodam, że został zakupiony przez allegro.

Problem polega na wolnych obrotach ww. W pierwszy dzień po dostarczeniu go do mojego mieszkania, byłem w siódmym niebie, gdyż grał czysto i idealnie (jak na moje standardy). Problem zaczął się na drugi dzień. Od razu gołym uchem zacząłem wyłapywać, iż odtwarza płyty wolniej niż powinien.

Po przeszukaniu różnych stron i przeczytaniu paru porad (o czyszczeniu pasków napędowych i "wnętrzności") doszedłem do wniosku, iż to nie jest rozwiązanie mojego problemu - szczególnie, jeśli gramofon był/jest całkiem nowy. Badanie obrotów płytą stroboskopową też nie jest potrzebne, gdyż jak wyżej wspomniałem - na ucho da się wyczuć/wysłuchać różnicę.

Pytanie brzmi (a w zasadzie kilka pytań dotyczących jednej sprawy): co może być powodem wolnych obrotów? Czy coś w elektronice mogło się posypać w tak krótkim czasie (dodam, że błędem może być przypięcie gramofonu do kontaktu przez przedłużacz, do którego również przypiętych jest wiele urządzeń - chociaż próba przypięcia do innego kontaktu - bez żadnych innych wykazała podobnie wolne obroty)?

Przy obejrzeniu dokładnym tegoż gramofonu, odnalazłem w dolnej płycie dwie dziurki, a nad nimi napis "adjust speed" - czy zatem możliwym jest dopasowanie (podkręcenie) obrotów (zgodnie z ww. anglojęzycznym napisem)? Jak to wykonać?

Powinienem to napisać jeszcze na początku, ale jak się domyślam - z lektury powyższego - każdy czytający te słowa wywnioskował już, iż ma do czynienia z totalnym żółtodziobem jeśli chodzi o gramofony oraz równie totalnym laikiem jeśli chodzi elektronikę i czynności manualne z nią związane.
Awatar użytkownika
vinylpiotrek
Posty: 2197
Rejestracja: 12 lip 2012, 20:51
Lokalizacja: Łódź

Lenco L-3866 USB - wolne obroty

#2

Post autor: vinylpiotrek »

MGMG_The_Wizard pisze:dodam, że błędem może być przypięcie gramofonu do kontaktu przez przedłużacz, do którego również przypiętych jest wiele urządzeń - chociaż próba przypięcia do innego kontaktu - bez żadnych innych wykazała podobnie wolne obroty)?
Bzdurki
MGMG_The_Wizard pisze:Jak to wykonać?
Śrubokrętem.
MGMG_The_Wizard pisze:mało tego - pewnie niejeden z użytkowników nazwałby go "urządzeniem gramofonopodobnym"
To w ogóle nawet nie jest podobne do gramofonu.
Ludzie! Nie kupujcie tego szajsu i nie nakręcajcie koniunktury na produkcję takiego gnoju!
Obrazek
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41593
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Lenco L-3866 USB - wolne obroty

#3

Post autor: Wojtek »

MGMG_The_Wizard pisze:Po przeszukaniu różnych stron i przeczytaniu paru porad (o czyszczeniu pasków napędowych i "wnętrzności") doszedłem do wniosku, iż to nie jest rozwiązanie mojego problemu - szczególnie, jeśli gramofon był/jest całkiem nowy.
Na jakiej podstawie (poza tym, że sprzęt nowy)?
MGMG_The_Wizard pisze:Badanie obrotów płytą stroboskopową też nie jest potrzebne, gdyż jak wyżej wspomniałem - na ucho da się wyczuć/wysłuchać różnicę.
OK, czyli dewiacja jest dość mocna.
MGMG_The_Wizard pisze:co może być powodem wolnych obrotów?
Wiele rzeczy, niestety.
MGMG_The_Wizard pisze:(dodam, że błędem może być przypięcie gramofonu do kontaktu przez przedłużacz, do którego również przypiętych jest wiele urządzeń - chociaż próba przypięcia do innego kontaktu - bez żadnych innych wykazała podobnie wolne obroty)
To raczej nie to.
MGMG_The_Wizard pisze:Przy obejrzeniu dokładnym tegoż gramofonu, odnalazłem w dolnej płycie dwie dziurki, a nad nimi napis "adjust speed" - czy zatem możliwym jest dopasowanie (podkręcenie) obrotów (zgodnie z ww. anglojęzycznym napisem)?
Pewnie tak.
MGMG_The_Wizard pisze:Jak to wykonać?
Śrubokrętem.
MGMG_The_Wizard pisze:Powinienem to napisać jeszcze na początku, ale jak się domyślam - z lektury powyższego - każdy czytający te słowa wywnioskował już, iż ma do czynienia z totalnym żółtodziobem jeśli chodzi o gramofony oraz równie totalnym laikiem jeśli chodzi elektronikę i czynności manualne z nią związane.
Rozumiemy.

Zacznij może od podniesienia talerza i sprawdzenia czy pasek dobrze leży w ogóle.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
MGMG_The_Wizard
Posty: 4
Rejestracja: 25 sty 2014, 15:21

Re: Lenco L-3866 USB - wolne obroty

#4

Post autor: MGMG_The_Wizard »

Przytoczywszy powyższą historię, m.in. o pasku napędowym i stwierdzając, że to może nie być powód zwolnionych obrotów, powinienem był dodać, iż mimo wszystko zdjąłem talerz i sprawdziłem czy coś jest nie tak (tak na wszelki wypadek). No i na moje laickie oko było "ok". Postaram się jutro - już za dnia - sprawdzić raz jeszcze (miałem do niedawna jeszcze inny gramofon, którego może nazwy nie będę już wymieniał, żeby się nie nastawiać na pośmiewisko - ale zakupiłem do niego parę pasków - może wymiana coś przyniesie lub poprawi).

A propos "adjust speed". Będąc nieco zdesperowanym - zdjąłem/rozkręciłem podstawę, by zobaczyć do czego owe dwie "dziurki" prowadzą. I rzeczywiście - prowadzą do silnika - lecz nie posiada on w tym miejscu - nazwijmy to: "zaczepu" by regulować to śrubokrętem. Chyba, że mogę być tak wielkim laikiem, że po raz pierwszy widziałem silniczek gramofonu i nie wiem co z nim zrobić.

Co do samego zakupu: wiem doskonale, że zgrzeszyłem, jednakże cena wydawała się przystępna (o wiele niższa niż w sklepach i/lub supermarketach RTV, które również oferują ten model).
Awatar użytkownika
vinylpiotrek
Posty: 2197
Rejestracja: 12 lip 2012, 20:51
Lokalizacja: Łódź

Lenco L-3866 USB - wolne obroty

#5

Post autor: vinylpiotrek »

MGMG_The_Wizard pisze:którego może nazwy nie będę już wymieniał, żeby się nie nastawiać na pośmiewisko
Wyluzuj,już bardziej wystawic się nie można.
Obrazek
Awatar użytkownika
Winters
Posty: 2801
Rejestracja: 10 kwie 2011, 11:29
Lokalizacja: prawie Łódź

Lenco L-3866 USB - wolne obroty

#6

Post autor: Winters »

MGMG_The_Wizard pisze:Co do samego zakupu: wiem doskonale, że zgrzeszyłem, jednakże cena wydawała się przystępna (o wiele niższa niż w sklepach i/lub supermarketach RTV, które również oferują ten model).
I tak przepłaciłeś.
MGMG_The_Wizard pisze:A propos "adjust speed". Będąc nieco zdesperowanym - zdjąłem/rozkręciłem podstawę, by zobaczyć do czego owe dwie "dziurki" prowadzą. I rzeczywiście - prowadzą do silnika - lecz nie posiada on w tym miejscu - nazwijmy to: "zaczepu" by regulować to śrubokrętem. Chyba, że mogę być tak wielkim laikiem, że po raz pierwszy widziałem silniczek gramofonu i nie wiem co z nim zrobić.
Hipoteza - to jest tylko miejsce na opcjonalną regulacje, ale Twój wyrób takowej nie posiada.
DIOMEDES KATO
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41593
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Lenco L-3866 USB - wolne obroty

#7

Post autor: Wojtek »

MGMG_The_Wizard pisze:A propos "adjust speed". Będąc nieco zdesperowanym - zdjąłem/rozkręciłem podstawę, by zobaczyć do czego owe dwie "dziurki" prowadzą. I rzeczywiście - prowadzą do silnika - lecz nie posiada on w tym miejscu - nazwijmy to: "zaczepu" by regulować to śrubokrętem. Chyba, że mogę być tak wielkim laikiem, że po raz pierwszy widziałem silniczek gramofonu i nie wiem co z nim zrobić.
Zrób zdjęcie.
MGMG_The_Wizard pisze:Co do samego zakupu: wiem doskonale, że zgrzeszyłem, jednakże cena wydawała się przystępna (o wiele niższa niż w sklepach i/lub supermarketach RTV, które również oferują ten model).
Nowe gramofony na tym pułapie cenowym są po prostu liche. Ja potrafię zrozumieć tok myślenia, że nowy, na gwarancji i nie drogi, ale w tym przypadku jest to niestety trochę wtopa.

Jak już złapiesz bakcyla to radzę zmienić sprzęt :) Może być nawet za te same pieniądze co wydałeś na Lenco.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
MGMG_The_Wizard
Posty: 4
Rejestracja: 25 sty 2014, 15:21

Re: Lenco L-3866 USB - wolne obroty

#8

Post autor: MGMG_The_Wizard »

Dziękuję Szanownym Forumowiczom za pomoc i zainteresowanie tematem.

Dziękuję za pierwsze porady. Chociaż jak napisałem nieco wcześniej - do zastosowania się do nich nieco bardziej dogłębnego będę mógł wrócić dopiero jutro. Jak również do przedstawienia zdjęcia.

A jeśli chodzi o załapanie bakcyla - tak i owszem - chętnie, ale wszystko w swoim tempie.




Oto zdjęcia silnika - w miejscu gdzie "niby" doprecyzowuje się prędkość; pierwsze - z zewnątrz z obudową:

http://i.imgur.com/nORNFOS.jpg

oraz po zdjęciu obudowy (spodu)

http://i.imgur.com/xqlRSLJ.jpg

http://i.imgur.com/lA5Jtzm.jpg


Sprawdzałem też pasek i talerz. Wszystko założone - jak mi się wydaje - w porządku. Mam wrażenie, że to właśnie wina silnika - za słabo kręci talerzem. Oczywiście to tylko moje laickie zdanie. Gdyby - zgodnie z naklejką z powyższego zdjęcia - dało się regulować pracą silniczka - to może nawet nie fatygowałbym Szanownych Kolegów. Jednak jak pisałem we wcześniejszych postach - jestem w kropce - czy to da się w ogóle zrobić?

Te dwie dziurki nie mają po prostu zaczepu na śrubokręt. Jest "coś w rodzaju" "maty", po której śrubokręt po prostu się obraca.

Może lepiej będzie jak skontaktuję się ze sprzedawcą i poproszę o zwrot pieniędzy.
Awatar użytkownika
torkia
Posty: 41
Rejestracja: 27 sty 2013, 22:15
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Lenco L-3866 USB - wolne obroty

#9

Post autor: torkia »

MGMG_The_Wizard pisze:e dwie dziurki nie mają po prostu zaczepu na śrubokręt. Jest "coś w rodzaju" "maty", po której śrubokręt po prostu się obraca.
Pod ta matą są ukryte ślizgacze potencjometrów. Typowe rozwiązanie przeciwpyłowe.
MGMG_The_Wizard
Posty: 4
Rejestracja: 25 sty 2014, 15:21

Re: Lenco L-3866 USB - wolne obroty

#10

Post autor: MGMG_The_Wizard »

Dziękuję za podpowiedź. Tylko że - jak nadmieniłem powyżej - totalny ze mnie laik. I ta podpowiedź - chodź bez wątpienia cenna - niewiele mi mówi. Co dalej z tym fantem? Czy da się pomimo wspomnianej wcześniej "maty" w jakiś sposób podkręcić prędkość obrotów gramofonu?
zbyszek1982
Posty: 5029
Rejestracja: 31 gru 2012, 19:11

Lenco L-3866 USB - wolne obroty

#11

Post autor: zbyszek1982 »

MGMG_The_Wizard pisze:Czy da się pomimo wspomnianej wcześniej "maty" w jakiś sposób podkręcić prędkość obrotów gramofonu?

Tak, musisz mocniej wcisnąć śrubokręt aż się przebije.
ODPOWIEDZ