Reloop RP-1000mk3 obroty

Kosmiczne talerze z ramionami
ODPOWIEDZ
Regan
Posty: 13
Rejestracja: 21 sty 2014, 02:19
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

Reloop RP-1000mk3 obroty

#1

Post autor: Regan »

Witam wszystkich na wstępie, ponieważ jestem tu nowy :)

Mój problem polega na tym, że kupiłem gramofon :D . Kieeeedyś miałem gramofon w chińskiej wieży :oops: do czasu aż się nie popsuła i nie poszła na śmietnik ale sentyment do winyli pozostał... Tak też niedawno zakupiłem Reloopa 1000 mk3 - wiem, nic specjalnego, ale za te pieniądze nic innego nie przychodziło mi do głowy. Ogólnie gra :dance: , ale... obroty są za wysokie przy pozycji suwaka "0" Żeby było okey, suwak mam na -3. Teraz moje pytanie, czy jest możliwość skalibrowania tych obrotów (pewnie jest) a jak jest to czy ktoś się tym bawił, miał z tym styczność?? Laikiem nie jestem w elektronice ale nie chcę kopać bez minimalnej wiedzy na ten temat.

Z góry dziękuję za zainteresowanie tematem :)
///Regan//SH///
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41593
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Reloop RP-1000mk3 obroty

#2

Post autor: Wojtek »

Zerknąłem do instrukcji serwisowej, ale nie jestem pewien czy gramofon ten ma regulację obrotów w środku (powinien mieć).
Podnieś talerz i zobacz co widać, a jak nie tam to od spodu.

Tam jest jakaś mała płytka drukowana odpowiedzialna za regulacje prędkości i ma jakieś punkty oznaczone 33 i 45, ale nie wiem czy to potencjometry regulacyjne czy coś innego.

Link do serwisówki: http://www.vinylengine.com/library/reloop/rp-1000.shtml
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Regan
Posty: 13
Rejestracja: 21 sty 2014, 02:19
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

Reloop RP-1000mk3 obroty

#3

Post autor: Regan »

Pod talerzem nie ma regulacji, tylko przełącznik napięcia 230/110, wrócę do domu to zerknę z dołu na to, jakoś mnie drażnią te obroty że w pozycji "0" nie gra tak jak powinien. Nie chciałbym go rozkręcać z uwagi na plomby (od nowości) jednak przy odsprzedaży fajnie jak są :) Chodzi za mną RP-4000, który za chwilę będzie do wyrwania:)
///Regan//SH///
Regan
Posty: 13
Rejestracja: 21 sty 2014, 02:19
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

Re: Reloop RP-1000mk3 obroty

#4

Post autor: Regan »

A więc tak, jest regulacja z dołu gramofonu, a nawet cztery ale potrzebuję lektury-tłumaczenia tych skrótów, coś się domyślam ale nie będę kopał dopóki mi nie powiecie co jest do czego:)
Próba wklejenia fotek :D
Obrazek
Obrazek
Obrazek
///Regan//SH///
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41593
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Reloop RP-1000mk3 obroty

#5

Post autor: Wojtek »

Jeśli gramofon nie trzyma Tobie obrotów tylko na jednej prędkości to regulujesz to śrubkami 33 i 45 (RPM).
"Pitch adj." odpowiada chyba tylko za regulację samego suwaka pitch, choć mogę się mylić, bo może to też być po prostu jednolita regulacja, dla obydwu prędkości na raz.
Nie wiem od czego może być "D.D. speed". "D.D." by mogło sugerować direct drive, ale twój gramofon nie ma napędu bezpośredniego.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Regan
Posty: 13
Rejestracja: 21 sty 2014, 02:19
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

Reloop RP-1000mk3 obroty

#6

Post autor: Regan »

No właśnie, to D.D też mnie zastanawia, już patrzyłem czy to tylko dziura jest czy potencjometr tam siedzi no i siedzi. Co do Pitch- Obojętnie na której prędkości chodzi to żeby obroty były zgodne z "kulkami" na talerzu muszę suwak przesuwać na -2, -2.5 to musiałbym chyba zacząć od tego czyli, suwak na "0" np na prędkości 33 i ustawić te obroty do zgodności "kulek" później ruszyć na 45 i ustawić obroty tylko potencjometrem do 45, będzie tak dobrze?? Qrde sorry, nigdy nie miałem takiego gramofonu i się nie znam ale chcę go mieć ust. tak jak należy
///Regan//SH///
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41593
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Reloop RP-1000mk3 obroty

#7

Post autor: Wojtek »

Będzie tak dobrze.
Trochę więcej odwagi ;)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Regan
Posty: 13
Rejestracja: 21 sty 2014, 02:19
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

Reloop RP-1000mk3 obroty

#8

Post autor: Regan »

Okey dzięki :)
///Regan//SH///
Regan
Posty: 13
Rejestracja: 21 sty 2014, 02:19
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

Re: Reloop RP-1000mk3 obroty

#9

Post autor: Regan »

Wracam do tematu po kalibracji obrotów. Może się to komuś przydać więc piszę, fotki które zamieściłem przedstawiają otwory pod którymi powinny się znajdować potencjometry do regulacji. Powinny bo są tylko dwa: 33 i 45, pozostałe D.D i Pitch najprawdopodobniej dotyczą re-2000. Nie jest łatwa ta regulacja z uwagi na to, że potencjometry znajdują się po środku gramofonu, regulację trzeba wykonać na pracującym gramofonie z płytą (przynajmniej w moim paskowym napędzie) ponieważ igła w minimalnym stopniu hamuje napęd, choć może to i wina zużytego paska, nie wiem, potwierdzę za kilka dni jak dojdzie do mnie oryginalny pasek.
Dociążenie ustawione, antiscating również, pracuje na wzmacniaczu Kenwood, nagłośnienie Magnat, markowe przewody i powiem że teraz jest moc, jest moc :D
///Regan//SH///
Regan
Posty: 13
Rejestracja: 21 sty 2014, 02:19
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

Reloop RP-1000mk3 obroty

#10

Post autor: Regan »

Pasek wymieniony, kalibracja obrotów od początku. Maszyna hula aż miło:)))
///Regan//SH///
ODPOWIEDZ