THORENS TD-290

Kosmiczne talerze z ramionami
ODPOWIEDZ
brisk82
Posty: 5
Rejestracja: 03 paź 2013, 11:04

THORENS TD-290

#1

Post autor: brisk82 »

Witam
Na początku zaznaczę, że dopiero zaczynam swoją przygodę z magią czarnej płyty.
Jestem posiadaczem Thorensa TD-290 z wkładką Goldring G800e. Z tego co zdążyłem się zorientować to model dość niepopularny z ramieniem od Pro Jecta (TP-40). Trochę szukałem informacji na sieci odnośnie samego gramofonu ale szczerze mówiąc to jest ich bardzo mało. To samo dotyczy wkładki G800e. Sam gramofon z tą wkładką gra "jak na moje ucho" znośnie - jedyne porównanie jakie mam to Adam kolegi z AT-95. Moje pytanie dotyczy tego czy do mojego gramofonu można wstawić jakąś inną wkładkę by odczuć różnicę w odsłuchu? Szczerzę mówiąc brakuję mi czasem "wyselekcjonowanych" dźwięków. nie wiem jak to fachowo nazwać - trochę mi się czasami zlewa wszystko (wysokie tony krzyczą razem, środek wycofany, bas się zlewa) . Nie wiem czy można poprawić coś wymieniając samą wkładkę? Czy generalnie przy tym modelu gramofonu nie ma co szaleć bo cudów się nie uzyska? Staram się (w miarę możliwości, bo jeżeli o muzykę chodzi to dość trudne) podchodzić do tematu zdrowo rozsądkowo. Mam świadomość, że prędzej czy później całość jest do wymiany (na razie nie możliwe) ale chciałbym coś poprawić już teraz.
Proszę o pomoc i z góry dziękuje.
Awatar użytkownika
Pawelec
Posty: 3221
Rejestracja: 17 gru 2012, 20:18
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Okolice Warszawy

Re: THORENS TD-290

#2

Post autor: Pawelec »

brisk82 pisze:Jestem posiadaczem Thorensa TD-290 z wkładką Goldring G800e
całkiem dobry zestaw tylko napisz co dalej za kablem. Poczytaj na temat kalibracji i ustawień i sprawdź jak jest u Ciebie. Trzeba trochę cierpliwości i czasu by wydobyć to czego oczekujesz od sprzętu. ;) Prócz niego także sama płyta w zależności od wydania i tych co ją montowali może spełnić wymagania jak i nawet na najlepszym sprzęcie zagrać jak buła. (jakiej muzyki słuchasz?)
AKTUALNA SPRZEDAŻ - pierwszy post
viewtopic.php?t=15809#p307122

Słuchać możesz jeszcze lepiej i jeszcze piękniej.
https://instagram.com/murasaudio
brisk82
Posty: 5
Rejestracja: 03 paź 2013, 11:04

Re: THORENS TD-290

#3

Post autor: brisk82 »

No właśnie za kablem jest słabo muzycznie CA Azur 540P --> Pioneer VSX 820 --> Jamo S606. Mówiąc krótko taki wybór wymusiła sytuacja (żona i dwójka kosmitów raczej ogląda niż słucha ;) ) a 3/4 to niestety większość - jak to mówią uroki parszywej demokracji. Jeżeli chodzi o muzykę to słucham głównie szeroko pojętego Rocka (Pink,Floyd, Led Zeppelin, Santana, Genesis i wiele innych) z wiekiem zaczynam doceniać Pop (ale ten stary np. Toto), bluesa, Folk Rock a nawet pogranicze Country. Jazz lubię ale nie rozumiem więc słucham mało, a muzyka poważna - no cóż "Zycie jest za krótkie by słuchać muzyki klasycznej" - niestety.
Na tym zestawie słucham gramofonu w ustawieniach Pure Direct lud Stereo z lekką korektą basu. Ale generalnie Pure bo może ciszej ale jakoś bardziej miękko i przejrzyście. Nie wiem czy ten zestaw daje jakieś inne możliwości - obawiam się że nie za bardzo. Stąd więc moje pytanie czy wymiana wkładki odczuwalnie poprawi dźwięk w zakresie jaki pisałem? Czy jest to już sprawa reszty zestawu? Jakie ewentualnie wkładki byście polecali do tego gramofonu?
ODPOWIEDZ