Gramofon Toga - koło napędowe

Kosmiczne talerze z ramionami
ODPOWIEDZ
marekkk
Posty: 3
Rejestracja: 14 sty 2014, 13:47

Gramofon Toga - koło napędowe

#1

Post autor: marekkk »

Witam wszystkich, mam takie pytanie czy ktoś jest może w posiadaniu koła napędowego talerz, do gramofonu Toga. Gramofon jest u naprawy ( serwisant niestety nie ma takiej części )i dla tego nie podam dokładnego symbolu sprzętu, ale znalazłem zdjęcie takiego kółka.
Załączniki
mellemhul.jpg
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41693
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Gramofon Toga

#2

Post autor: Wojtek »

Raczej nie znajdziesz nikogo z kołem napędowym, ale domyślam się, że problem jest z samą gumą, a nie całym kołem?
Gumę można zregenerować/wymienić.
Brak informacji dot. nazwy modelu faktycznie nie pomaga :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
marekkk
Posty: 3
Rejestracja: 14 sty 2014, 13:47

Gramofon Toga - koło napędowe

#3

Post autor: marekkk »

dokładnie problem jest z gumą. Jest cała poszczerbiona i właściwie nie wiem jak się do tego zabrać. Na czym miała by polegać regeneracja. Ta guma to raczej takie twarde tworzywo. Zastanawiałem się nad tym czy można by dorobić całe kółko np z jakiegoś tworzywa. ( właściwie to próbowałem to obkleić jakimś sylikonem ale efekt był odwrotny tworzywo zmiękło i nie trzyma obrotów, bo dodam że dopóki nie obklajstrowałem tego sylikonem to gramofon grał tyko szczerbiny na kółku powodowały stukanie talerza )
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41693
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Gramofon Toga - koło napędowe

#4

Post autor: Wojtek »

marekkk pisze:Ta guma to raczej takie twarde tworzywo.
Guma może mieć różną twardość. W gramofonach kółkowych tak już musi być.
marekkk pisze:Zastanawiałem się nad tym czy można by dorobić całe kółko np z jakiegoś tworzywa.
Nie wiem czy opłacalnym byłoby zastosowanie czegokolwiek innego co miałoby podobne właściwości co guma. To nie może być plastik, itp.
marekkk pisze:( właściwie to próbowałem to obkleić jakimś sylikonem ale efekt był odwrotny tworzywo zmiękło i nie trzyma obrotów, bo dodam że dopóki nie obklajstrowałem tego sylikonem to gramofon grał tyko szczerbiny na kółku powodowały stukanie talerza )
Nic dziwnego.

Koledzy idlerowcy pewnie coś tutaj dopowiedzą, ale fakt faktem guma na kółku napędowym ma prawo się zniszczyć z czasem, więc nie pozostaje nic innego jak naprawa bądź wymiana gumy.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Winters
Posty: 2801
Rejestracja: 10 kwie 2011, 11:29
Lokalizacja: prawie Łódź

Gramofon Toga - koło napędowe

#5

Post autor: Winters »

Przeszlifuj delikatnie drobnym papierem ściernym (~1000) bądź wełną żelazną 000.
Umyj ciepłą wodą z mydłem i spsikaj preparatem do konserwacji opon samochodowych.
DIOMEDES KATO
eenneell
Posty: 4157
Rejestracja: 25 maja 2011, 22:18
Lokalizacja: K-ków

Gramofon Toga - koło napędowe

#6

Post autor: eenneell »

marekkk pisze:Witam wszystkich, mam takie pytanie czy ktoś jest może w posiadaniu koła napędowego talerz, do gramofonu Toga
Na zdjęciu widać(?) że nie jest to koło napędowe, tylko koło przenoszące obroty z osi silnika na talerz.
Awatar użytkownika
vinylpiotrek
Posty: 2197
Rejestracja: 12 lip 2012, 20:51
Lokalizacja: Łódź

Gramofon Toga - koło napędowe

#7

Post autor: vinylpiotrek »

Daj zdjęcie całego gramofonu, żebyśmy zobaczyli, co ta twoja "Toga" to tak naprawdę jest.
Obrazek
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41693
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Gramofon Toga - koło napędowe

#8

Post autor: Wojtek »

Skoro sprzęt stoi u serwisanta (który jak widać nie może sobie poradzić) to pierw trzeba będzie ten gramofon z serwisu wyciągnąć ;)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
marekkk
Posty: 3
Rejestracja: 14 sty 2014, 13:47

Gramofon Toga - koło napędowe

#9

Post autor: marekkk »

Kolega eenneell ma rację, jest to koło przenoszące obroty z osi silnika na talerz. ( jak zwał tak zwał wiadomo o co chodzi ). Muszę powiedzieć że dostałem wczoraj wiadomość, że serwisant znalazł kółko które po małej modyfikacji prawdopodobnie będzie pasowało. Jak będę miał sprzęt w domu i jednak nie uda się naprawić to oczywiście zrobię fotki i wrzucę na forum.
ODPOWIEDZ