Jak ustawić Pro-Ject Debut - wyrzuca ramię

Kosmiczne talerze z ramionami
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
grack
Posty: 24
Rejestracja: 04 gru 2013, 21:21

Jak ustawić Pro-Ject Debut - wyrzuca ramię

#1

Post autor: grack »

Mam prośbę o pomoc. Stałem się dziś posiadaczem gramofonu Pro-Ject Debut Carbon z wkładką 2M-Red. W zestawie nie było polskojęzycznej instrukcji więc ustawiłem go według filmu z youtube http://www.youtube.com/watch?v=sgJ53im9ZL4 . Po wszystkim okazało się jednak,że ramie wyraźnie "wyrzuca" na zewnątrz płyty. Tzn jak opuszczam je na początku płyty, to ono spada na zewnątrz, tak jakby je ściągało. Co moze być przyczyną? Ten ciężarek ze skalą ustawiłem na 18 ( na tym filmiku piszą ze dla tej wkładki musi być 1,8, ale to chyba odpowiednik 18 na cięzarku, czy tak?). Bardzo proszę o pomoc.
Awatar użytkownika
krolix
Posty: 894
Rejestracja: 03 sie 2011, 00:39
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Jak ustawić Pro-Ject Debut - wyrzuca ramię

#2

Post autor: krolix »

Pierwsza sprawa: sprawdź, za pomocą poziomicy, czy gramofon jest odpowiednio wypoziomowany.
Awatar użytkownika
chudy_b
Posty: 4008
Rejestracja: 05 lis 2013, 14:54
Lokalizacja: Wólka

Jak ustawić Pro-Ject Debut - wyrzuca ramię

#3

Post autor: chudy_b »

Ciężarek ze skalą służy do ustawienia nacisku. Z tego co piszesz, to wydaje się, że dobrze to ustawiłeś. Wyrzucanie na zewnątrz ramienia, może być efektem jakoś ekstremalnie źle ustawionego antyskatingu. To ten ciężarek na żyłce. Sprawdź czy tu czegoś nie pomieszałeś.
Awatar użytkownika
grack
Posty: 24
Rejestracja: 04 gru 2013, 21:21

Re: Jak ustawić Pro-Ject Debut - wyrzuca ramię

#4

Post autor: grack »

Mam już poziomicę i zaraz będę sprawdzał poziom, ale chyba wiem w czym jest problem.. Przyjrzałem się i na tym filmie widać, ze najpierw zeruje się sam pierścien plastikowy, a potem juz obraca się całością (plastikiem i ciężarkiem) na daną wartość. A ja po wyważeniu obracałem na daną wartość tylko tym plastikiem, bez ciężarka :) Zaraz się okaże czy to była przyczyna, najpierw podziałam poziomicą :)

Edit: Po wypoziomowaniu (nawet nie wiedziałem że aż tak krzywo stał stolik) i ustawieniu ciężarka już całkowicie zgodnie z filmikiem, wszystko (póki co :) ) gra jak trzeba :)
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41639
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Jak ustawić Pro-Ject Debut - wyrzuca ramię

#5

Post autor: Wojtek »

grack pisze:ale chyba wiem w czym jest problem.. Przyjrzałem się i na tym filmie widać, ze najpierw zeruje się sam pierścien plastikowy, a potem juz obraca się całością (plastikiem i ciężarkiem) na daną wartość.
Eh. Standard u wszystkich, którym nie chciało się nic przeczytać nt. procedury ustawiania ramienia, a robią to pierwszy raz :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
grack
Posty: 24
Rejestracja: 04 gru 2013, 21:21

Jak ustawić Pro-Ject Debut - wyrzuca ramię

#6

Post autor: grack »

Wiem, wiem, powinienem najpierw trochę poczytać i dopiero zabrać się za ustawianie, ale znalazłem ten filmik i pomyślałem że dam radę :) Jednak za szybko się zabrałem i niezbyt uważnie i stąd kłopoty, ale najważniejsze że wszystko już ok :) To mój pierwszy gramofon, dostałem od dziewczyny w prezencie i słucham teraz w kółko The Ventures i Partii, bo tylko te dwie płyty mam, ale juz wiem że będę szybko powiększał kolekcje :)
Trochę może off top ale proszę o jeszcze jedną poradę. Gramofon podłączyłem pod staruszkę Diorę WS 4421, brzmienie bardzo mi się podoba, ale z tego co czytam w sieci to nie jest to za dobry wzmacniacz. Czy rzeczywiście powinienem go od razu wymienić? Osobiście podoba mi się jak gra, ale może dlatego że innego nie miałem. Czy po wymianie na inny wzmacniacz z półki cenowej powiedzmy 300-400 zł będzie widoczna poprawa jakości dźwięku? Jesli za bardzo odszedłem od tematu to proszę o przeniesienie postu w inne miejsce :)
Awatar użytkownika
krolix
Posty: 894
Rejestracja: 03 sie 2011, 00:39
Lokalizacja: Gdańsk

Jak ustawić Pro-Ject Debut - wyrzuca ramię

#7

Post autor: krolix »

Najważniejsze kryterium to nie to co piszą inni, tylko na ile jesteś zadowolony z brzmienia swojego zestawu. Jeśli obecnie brzmienie Ci odpowiada to niczego nie zmieniaj. :)
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41639
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Jak ustawić Pro-Ject Debut - wyrzuca ramię

#8

Post autor: Wojtek »

grack pisze:Osobiście podoba mi się jak gra, ale może dlatego że innego nie miałem.
Jak nie ma porównania to zawsze jest ciężko ocenić co jest dobre.
grack pisze:Jesli za bardzo odszedłem od tematu to proszę o przeniesienie postu w inne miejsce :)
Bardzo odchodzisz od tematu i nie jestem w stanie Twojego wpisu pociąć. Jak będziesz szukał wzmacniacza to wiesz już gdzie uderzyć :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
ODPOWIEDZ