Marantz TT221 - Przeciwwaga i igła.

Kosmiczne talerze z ramionami
ODPOWIEDZ
UL1211N
Posty: 5
Rejestracja: 10 gru 2013, 21:46

Marantz TT221 - Przeciwwaga i igła.

#1

Post autor: UL1211N »

Witam. Kupiłem kilka dni temu wymieniony wyżej gramofon od kolegi za śmiesznie niską kwotę równą 30zł. Gramofon po włączeniu do prądu po podniesieniu ramienia zaczyna obracać talerzem, wszystkie przyciski działają. Teraz mam pytanie. Brakuje w nim pokrywy (nie takie ważne), przeciwwagi i igły.
Mam dopiero pierwszy raz styczność z gramofonami więc możecie mi pomóc dopasować igłę do wkładki albo cała wkładkę? Wkładka prawdopodobnie jest oryginalna. Mam też problem z przeciwwagą. Rozumiem że bez tego nie będzie działać poprawnie? Co do wkładki myślałem nad AT95 ale z powodu braku przeciwwagi nie wiem czy wydawać pieniądze na wkładkę skoro mogę już nie dostać takiej przeciwwagi (chociaż może od innego gramofonu podejdzie.) W razie czego dysponuję zdjęciami.:)
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41641
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Marantz TT221 - Przeciwwaga i igła.

#2

Post autor: Wojtek »

Jak nie masz przeciwwagi to nie mamy tak naprawdę o czym rozmawiać. Kupiłeś od kolegi za śmieszne pieniądze gramofon na części.

Może od jakiegoś innego gramofonu podejdzie, ale to będziesz musiał jakimś cudem zebrać ileś przeciwwag i coś dopasować albo coś zaimprowizować, nie wiem na ile jesteś majsterkowiczem.

Zdjęcia się tutaj na niewiele zdadzą raczej.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
zoombie
Posty: 1029
Rejestracja: 06 maja 2013, 21:36
Lokalizacja: Łódź

Marantz TT221 - Przeciwwaga i igła.

#3

Post autor: zoombie »

Eee no, przeciwwagę zawsze można zrobić oblepiając ramię plasteliną, w którą jakby co można powtykać muterki :)
UL1211N
Posty: 5
Rejestracja: 10 gru 2013, 21:46

Re: Marantz TT221 - Przeciwwaga i igła.

#4

Post autor: UL1211N »

zoombie pisze:Eee no, przeciwwagę zawsze można zrobić oblepiając ramię plasteliną, w którą jakby co można powtykać muterki :)
Też właśnie nad tym myślałem tylko teraz ile to ma wszystko ważyć. :)
ODPOWIEDZ