Poziomowanie gramofonu

Kosmiczne talerze z ramionami
Efendi
Posty: 16
Rejestracja: 01 mar 2016, 20:39

Re: Poziomowanie gramofonu

#16

Post autor: Efendi »

Dla mnie osobiście możecie i wasserwagą poziomować :D , nie popadajmy w skrajności do innych prac służy poziomica murarzowi do innych geodecie. Nie każdy w domu posiada poziomicę, jak widać na załączonych obrazkach. A co do jakości wykonania tych poziomic albo stosowania uwalonych cementem i po przejściach budowlanych zdecydowanie wolałbym użyć do tych celów smartfona. Odpowiednia aplikacja mierzy poziom jednocześnie we wszystkich kierunkach. Wybór oczywiście należy do mierzącego, używać poziomicy po przejściach budowlanych (np. służącej do wbijania gwoździ panie_winyl) i porysować (uszkodzić) sprzęt czy lepiej skorzystać ze smartfona. PZDR
zbyszek1982
Posty: 5029
Rejestracja: 31 gru 2012, 19:11

Poziomowanie gramofonu

#17

Post autor: zbyszek1982 »

Ta libelka jest spoko. Kupiłem niedawno.
Efendi
Posty: 16
Rejestracja: 01 mar 2016, 20:39

Re: Poziomowanie gramofonu

#18

Post autor: Efendi »

olsza84 pisze: Telefon to porażka. Poziomicę kładę na talerz i sobie ustawiam jednocześnie sprawdzając poziom. Jak to zrobić z telefonem?
dokładnie tak samo
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
olsza84
Posty: 3258
Rejestracja: 09 lip 2015, 10:27
Gramofon: Dual Fever

Poziomowanie gramofonu

#19

Post autor: olsza84 »

Efendi pisze:Dla mnie osobiście możecie i wasserwagą poziomować :D , nie popadajmy w skrajności do innych prac służy poziomica murarzowi do innych geodecie. Nie każdy w domu posiada poziomicę, jak widać na załączonych obrazkach. A co do jakości wykonania tych poziomic albo stosowania uwalonych cementem i po przejściach budowlanych zdecydowanie wolałbym użyć do tych celów smartfona. Odpowiednia aplikacja mierzy poziom jednocześnie we wszystkich kierunkach. Wybór oczywiście należy do mierzącego, używać poziomicy po przejściach budowlanych (np. służącej do wbijania gwoździ panie_winyl) i porysować (uszkodzić) sprzęt czy lepiej skorzystać ze smartfona. PZDR
Te z moich linków to koszt 6 zł ;) Nie musi być od razu murarska 1,5 m :)

EDIT: Ok już rozumiem jak ta w telefonie działa. A co jak telefon ma jakieś wystające części jak np. aparat i nie jest wtedy równy jak stół?
NAD 160a / NUDAmini / Philips CD-350 / Braun LS 120
Dual 601, 604, 704, 3x721, 1019, 1209, 1218, 1219, 1229, 1249, Perpetuum Ebner 2020L, Perpetuum Ebner PE 34

FB:Dual Fever
IG:Dual Fever
Awatar użytkownika
Bacek
Posty: 2600
Rejestracja: 04 gru 2013, 22:06
Gramofon: Kenwood L-07D
Lokalizacja: Poznań

Re: Poziomowanie gramofonu

#20

Post autor: Bacek »

Kiedyś próbowałem tą z telefonu i zdecydowanie wolę tą prawdziwą. Moderna zbyt dokładna nie była.
Klipsch LaScala i analogowo cyfrowa herezja.
buzz_astral
Posty: 17
Rejestracja: 13 cze 2017, 21:59

Re: Poziomowanie gramofonu

#21

Post autor: buzz_astral »

Aż z ciekawości ściągnąłem aplikację poziomicy na Androida i po organoleptycznym doświadczeniu mogę wyrazić swoją opinię.
TO JEST ZŁO W NAJCZYSTSZEJ FORMIE I NIE MA NIC WSPÓLNEGO Z TRADYCYJNĄ POZIOMICĄ.
Ze wskazaniami poziomicy ma to niewiele wspólnego i wolę tradycyjne, analogowe rozwiązania.
Awatar użytkownika
Obywatel
Posty: 3786
Rejestracja: 02 sty 2011, 18:41
Gramofon: Technics SL-1610MKII
Lokalizacja: Słupsk

Re: Poziomowanie gramofonu

#22

Post autor: Obywatel »

buzz_astral pisze:
03 wrz 2017, 11:30
Aż z ciekawości ściągnąłem aplikację poziomicy na Androida i po organoleptycznym doświadczeniu mogę wyrazić swoją opinię.
TO JEST ZŁO W NAJCZYSTSZEJ FORMIE I NIE MA NIC WSPÓLNEGO Z TRADYCYJNĄ POZIOMICĄ.
Ze wskazaniami poziomicy ma to niewiele wspólnego i wolę tradycyjne, analogowe rozwiązania.
Bez przesady. Poziomica na Androida potwierdziła u mnie poprawność poziomowania przy pomocy tradycyjnej poziomicy.

Natomiast mam inną wątpliwość: co to oznacza jeżeli talerz w każdym położeniu trzyma poziom, natomiast korpus wykazuje odchyły. Jednocześnie pokrywa dolega idealnie. Trochę zgłupiałem. Czyżby pływające zawieszenie wymagało regulacji?
Były: Daniel G 1100-fs, AKAI AC-3800, Fryderyk G-620, Technics SL-231, Technics SL-Q3
Jest: Technics SL-1610 MKII
Awatar użytkownika
ojcie_c
Posty: 731
Rejestracja: 06 kwie 2013, 15:46
Gramofon: Technics SL-1200GR
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Poziomowanie gramofonu

#23

Post autor: ojcie_c »

Jeśli chodzi o SL-1610Mk2, jeśli masz talerz poziomo zweryfikowany poziomicą, korpusem się nie martw. "Ten typ tak ma".
Technics: SL-1200GR +SL-PG42A +ST-610 + RS-BX707 +Onkyo A 8450 +2xJamo C95
Awatar użytkownika
Obywatel
Posty: 3786
Rejestracja: 02 sty 2011, 18:41
Gramofon: Technics SL-1610MKII
Lokalizacja: Słupsk

Re: Poziomowanie gramofonu

#24

Post autor: Obywatel »

ojcie_c pisze:
06 sty 2019, 15:26
Jeśli chodzi o SL-1610Mk2, jeśli masz talerz poziomo zweryfikowany poziomicą, korpusem się nie martw. "Ten typ tak ma".
Dzięki za wskazówkę :!:
Były: Daniel G 1100-fs, AKAI AC-3800, Fryderyk G-620, Technics SL-231, Technics SL-Q3
Jest: Technics SL-1610 MKII
Tomek.mly
Posty: 48
Rejestracja: 23 paź 2016, 12:43

Re: Poziomowanie gramofonu

#25

Post autor: Tomek.mly »

A jak dokładnie poziomujecie? Chodzi mi o to, że mam poziomice oczkową ortofona i że tak powiem "bombelek" jest troszkę mniejszy od oczka. Dajmy na to w idealnym momencie ma milimetr do krawędzi oczka po całym obwodzie. Poziom mam taki, że w oczku się mieści, ale złapałem się na tym, że godzine się ścieram żeby z każdej strony była taka sama odległość od oczka i chyba bym musiał stosować wkładki różnej grubości :roll: To już voodoo? Czy warto się jeszcze powkurzać?

Edit: wrzucam fote.
Załączniki
IMG-20190322-WA0001.jpg
Teac TN-550, AT 100E, Technics SL-23A, Shure M44G, Marantz PM6006, Dali 400.
Awatar użytkownika
kriss
Posty: 1218
Rejestracja: 05 paź 2017, 17:58
Gramofon: Sony PS-X50

Re: Poziomowanie gramofonu

#26

Post autor: kriss »

Kolego, nie szalej. Nie ma się co tak forsować. Wystarczy że oczko nie wychodzi za obręcz. Uważasz ze sama poziomica jest aż tak dobrze wykonana i ma aż tak dobre wskazania? Wątpię, nie do takich zastosowań.
Tomek.mly
Posty: 48
Rejestracja: 23 paź 2016, 12:43

Re: Poziomowanie gramofonu

#27

Post autor: Tomek.mly »

W sumie racja. Jak tak się zastanowić, to żeby labolatoryjnie ustawić gramofon, to trzeba by mieć labolatoryjną poziomicę i przede wszystkim warunki.
A u mnie samo ustawienie kolumn pozostawia sporo do życzenia, bo jedna ma zamkniętą przestrzeń koło siebie i okno, a druga otwartą drogę na resztę mieszkania ;) Trochę to słychać, no ale przecież nie przebuduję mieszkania. Chociaż do nowego domu określiłem żonie wymagania co do audio :lol:
Teac TN-550, AT 100E, Technics SL-23A, Shure M44G, Marantz PM6006, Dali 400.
ODPOWIEDZ