Tuning gramofonów w Krakowie?

Kosmiczne talerze z ramionami
ODPOWIEDZ
Flogiston
Posty: 4
Rejestracja: 10 wrz 2013, 00:43

Tuning gramofonów w Krakowie?

#1

Post autor: Flogiston »

Witam wszystkich winylowiczów i od razu mam pytanie-
kto w Krakowie lub okolicy może podjąć się skalibrowanie i ewentualnie tuningu gramofonu UHER 340 (to podobno lepsza wersja Duala 450)?
Awatar użytkownika
Pawelec
Posty: 3217
Rejestracja: 17 gru 2012, 20:18
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Okolice Warszawy

Tuning gramofonów w Krk

#2

Post autor: Pawelec »

Co do tuningu to mam jakieś mocno chromowane końcówki :) . Co do kalibracji i ustawień to najlepiej jak zrobisz to sam w domu z niewielką pomocą forumowiczów (uda się). Ten gramofon nie jest zbyt skomplikowany. Podaj więcej szczegółów z czym masz problem i dlaczego chcesz coś i co zmieniać (tuningować)? ;)
AKTUALNA SPRZEDAŻ - pierwszy post
viewtopic.php?t=15809#p307122

Słuchać możesz jeszcze lepiej i jeszcze piękniej.
https://instagram.com/murasaudio
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41586
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Tuning gramofonów w Krk

#3

Post autor: Wojtek »

Flogiston pisze:(to podobno lepsza wersja Duala 450)?
Żadna lepsza. Są jednakowe.

Tak jak napisał przedmówca, kalibrację robimy samodzielnie.
To Ci się przyda, choć w Twoim Dualu ustawianie nacisku wygląda nieco inaczej: http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=11&t=1136
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Flogiston
Posty: 4
Rejestracja: 10 wrz 2013, 00:43

Tuning gramofonów w Krk

#4

Post autor: Flogiston »

Chciałbym wymienić firmowe kabelki (chinche) na coś lepszego. Leżą i zabieraja mi powietrze interkonekty Cambrige Audio, więc chciałbym je bezpośrednio zamontować. Myślałem też o zmianie okablowania w ramieniu, bo to pierwsze wąskie gardło w systemie. O ile w kolumnach sam to zawsze robię o tyle w ramieniu nie podejmuję się.

Dodatkowo chciałbym wymienić zasilacz, ale to mam już zaklepane.
zbyszek1982
Posty: 5029
Rejestracja: 31 gru 2012, 19:11

Re: Tuning gramofonów w Krk

#5

Post autor: zbyszek1982 »

W ramieniu bardzo trudno wymienić kable, bo gniazdo headshella jest wklejane i się go nie da wyciągnąć. Ja w swoim dualu cs-455 rozwierciłem całe gniazdo i musiałem zrobić nowy gwint do headshella. Nowe kable skręcone z drutu nawojowego mam teraz puszczone luzem przez otwór w headshellu. Kable sygnałowe lepiej zrobić samemu z odpowiednich przewodów o niskiej pojemności. Szkoda ciąć gotowy interconnect. Poszukaj na forum postów użytkownika Ahaja w wątkach o wymianie kabli sygnałowych, znajdziesz tam wszystkie istotne informacje.
Flogiston
Posty: 4
Rejestracja: 10 wrz 2013, 00:43

Tuning gramofonów w Krakowie?

#6

Post autor: Flogiston »

thx - widzę, że się nie opłaca, roboty mnóstwo, efekt może być róźny...

lepiej wydać więcej na wkładkę niż tracić czas i kasę na takie bzdety
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41586
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Tuning gramofonów w Krakowie?

#7

Post autor: Wojtek »

Flogiston pisze:lepiej wydać więcej na wkładkę niż tracić czas i kasę na takie bzdety
Coś w tym jest ;)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
zbyszek1982
Posty: 5029
Rejestracja: 31 gru 2012, 19:11

Re: Tuning gramofonów w Krakowie?

#8

Post autor: zbyszek1982 »

Koszt całej operacji z kablami i wtykami (najdroższe) wyszedł ok. 60zł. Różnica w dźwięku jest zauważalna.
Flogiston
Posty: 4
Rejestracja: 10 wrz 2013, 00:43

Re: Tuning gramofonów w Krakowie?

#9

Post autor: Flogiston »

zbyszek1982 pisze:Koszt całej operacji z kablami i wtykami (najdroższe) wyszedł ok. 60zł. Różnica w dźwięku jest zauważalna.
Zgadzam się- to na pewno jest zauważalne, ale warto brać się za taką wymianę tylko, jeżeli można to zrobić samemu.

Zlecając fachowcowi doliczyć musimy doliczyć koszt dojazdu lub wysyłki i pakowania, robociznę i ewentualnie daninę dla min. Rostowskiego :evil: ... Tak, w takim przypadku rzeczywiście "różnica jest zauważalna".
ODPOWIEDZ