Lenco L-90 cicho gra

Kosmiczne talerze z ramionami
ODPOWIEDZ
witolive
Posty: 2
Rejestracja: 31 sie 2013, 18:11

Lenco L-90 cicho gra

#1

Post autor: witolive »

Witam jestem tu nowy ale tematyka nie jest mi obca po mimo to mam pytanie do kogoś lepiej znającego się na gramofonach a mianowicie zakupiłem sobie ostatnio sprzęt jak w temacie podłączyłem do Yamaha RX-V 373 jest ok. ale gra dość cicho chcę zaznaczyć że gramofon ma przedwzmacniacza stereo pre-amp (opis w instrukcji ) moje pytanie brzmi Czy mogę podłączyć do niego przedwzmacniacz gramofonowy czy nie za znaczę żeby słuchać w miarę normalnie musi być moc ustawiona na 16 db.(zakres odsłuchu od 80 db.).
kielek
Posty: 3185
Rejestracja: 05 paź 2011, 08:34
Lokalizacja: Gdynia

Lenco L-90 cicho gra

#2

Post autor: kielek »

Preamp gramofonowy nie jest potrzebny,bo twoje Lenco go ma więc to bez sensu.Wiem,że niektóre gramofony miały włącznik/wyłącznik takiego pre(mój Denon miał pod talerzem),weź też pod uwagę,że sygnał z gramofonu zazwyczaj jest słabszy,niż np. z cd i to,że gra ciszej to raczej norma,tylko kwestia ile to jest ;) A ile dB masz jak leci muza z cd,dvd i jest dla ciebie normalnie?
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41586
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Lenco L-90 cicho gra

#3

Post autor: Wojtek »

Co to znaczy "gra cicho"?
Czy muzyka jest niesłyszalna i wymaga przekręcenia pokrętła głośności blisko maksa?
Czy chodzi o to, że wymaga nieco większego podłośnienia niż np. CD?

Jeśli to pierwsze to może być jakiś problem z wbudowanym przedwzmacniaczem.
Jeśli to drugie to jest to normalne zjawisko.

Ten Lenco chyba nie ma opcji wyłączania wbudowanego przedwzmacniacza?
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
witolive
Posty: 2
Rejestracja: 31 sie 2013, 18:11

Re: Lenco L-90 cicho gra

#4

Post autor: witolive »

Sorki wszystko w porządku myślałem że wzmacniacz ma skale od -80db. do 0db. ale ponad tęż coś jest porostu było wyciszone maksymalne wzmocnienie pogłośniłem i jest O.k. dzięki za zainteresowanie i pozdrawiam
ODPOWIEDZ