Ramię gramofonu WALTHAM P-100

Kosmiczne talerze z ramionami
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
peet9
Posty: 35
Rejestracja: 16 sie 2013, 14:04

Ramię gramofonu WALTHAM P-100

#1

Post autor: peet9 »

Posada ramienia z bliska...na ilę to cos pomoże:)
Posada ramienia z bliska...na ilę to cos pomoże:)
1-DSCF7158.JPG (41.73 KiB) Przejrzano 403 razy
Ślizg i wszystkie możłiwe regulacje...
Ślizg i wszystkie możłiwe regulacje...
1-DSCF7157.JPG (37.58 KiB) Przejrzano 403 razy
Wkładka na max opuszcona nad talerz- prosze nie komentować stanu maty:)
Wkładka na max opuszcona nad talerz- prosze nie komentować stanu maty:)
1-DSCF7155.JPG (42.28 KiB) Przejrzano 403 razy
Proste pytanie- ramię dzwigni sterującej półautomatyką nie opuszcza mi igły na płytę.Działa w ogóle, czyli opuszcza i podnosi wkładkę ale nie na tyle aby igła miała kontakt z płytą. Coś co nie wiem jak sie fachowo zwie:) taki ślizg powiedzmy , blokuje opuszcenie na sam talerz.Igła (z wkładkę:)) zawisa jakby 3-4 mm nad powierzchnia płyty. Zdjąłem ten ślizg, pooglądałem...fajny jest:) i tyle. Jak się na tzw. siłę naciśnie na czpień na którym ten ślizg się unosi i opada- to ma toto jakby zapas.Nie wiem czy wymaga to rozebrania gramofonu, czy jest inny sposob. KMoże ktoś cos przy tym juz gmerał, tzn. np. wymienił ramię albo ten ślizg albo wkładkę- tego nie ustalę już. - gramofon z drugiej ręki:(

Druga sprawa to antyscating. Nie mam chyba tego czegoś...jest żyłka, cięzarek ale nie są połaczone razem...wystaje kikut żyłki z ramionka dodatkowego nad ramieniem głównym i tyle.Jak to wyregulować.
Pilot
Posty: 769
Rejestracja: 03 mar 2013, 09:10

Ramię gramofonu WALTHAM P-100

#2

Post autor: Pilot »

AS. Rzuć okiem na drugą fotkę, żyłkę przekładasz przez ten zagięty drut z oczkiem, na żyłce oczywiście wisi ciężarek. Siłe AS regulujesz przesuwając żyłkę na przednim bolcu z rowkami.
Na drugiej fotce wygląda jakby całe ramie szło w dół, rurka ramienia jest zagięta? Na trzeciej fotce wyglada jakby wkładka była krzywo zamocowana. Mam w tym jeszcze brak doświadczenia więc jak coś źle piszę to koledzy mnie poprawią.
Przy opuszczonym ramieniu ile się da ramie jest w lini prostej czy też skierowane w dół?
Awatar użytkownika
peet9
Posty: 35
Rejestracja: 16 sie 2013, 14:04

Ramię gramofonu WALTHAM P-100

#3

Post autor: peet9 »

Dziękuję za AS:) Jedna uwaga- wyważyłe to ramię na tzw. oko...czyli metoda zbalansowania , ustawienia "zera" i wyskalowania na "pałke" :) na 1, 65- 1, 70 g Jak teraz dobrac ten AS?Tam nie ma żadnej podziałki...sorry jak bredzę:) ale sa owszem rowki i tyle...rowków jest 8, a teraz żyłka jest w 3 cim od czoła gramofonu patrząc. Nie wiem jak ustawić to co na skali wagi.

Druga czyli pierwsza sprawa- wkładka nie zjeżdża:) - odp: ramię jest w linii poziomej - prostej. Jak pisałem - opiera się o ten wichajster opuszczający a on z kolei nie schodzi wystarczająco nisko żeby wkładka z igłą "sięgnęły" powierzchni płyt.
Wkładkę z pewnością musze wymienić- to kolejne pytanie- czy teraz to regulować, czy dobrać ( z niewielką pomoca przyjaciół:) tutaj) inna wkładkę?Tyle, że szkoda mi wyrzucić kolejne kilka setek na wkła :lol: dkę, żeby sie okazało...jak to z uzywanymi rzeczami, ze i tak musze kupic inny gramofon...
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41592
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Ramię gramofonu WALTHAM P-100

#4

Post autor: Wojtek »

peet9 pisze:Nie wiem jak ustawić to co na skali wagi.
A skala przeciwwagi na ramieniu sięga do ilu? 3.5g?
peet9 pisze:Wkładkę z pewnością musze wymienić
A wiemy w ogóle jaka tam obecnie wisi? :) Po zdjęciu mogę jedynie zgadywać.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
peet9
Posty: 35
Rejestracja: 16 sie 2013, 14:04

Ramię gramofonu WALTHAM P-100

#5

Post autor: peet9 »

Skala jest do 3,5. Wkładka Shure 75 6 , beżowa. Nie umiem ocenić jakości igły i wole toto wymienić na lepsze.Wyjąłem headshell, wyjąlem igłę...bez mokroskopu nie podchodź:)
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41592
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Ramię gramofonu WALTHAM P-100

#6

Post autor: Wojtek »

Skoro tak to każdy szczebel AS odpowiada kolejno 0.5g, zaczynając od 0g. W ten sposób od 0 do 3.5 masz 8 ustawień.
Pierwszy szczebelek to ten bliższy podstawie ramienia.

Wkładka jest niezła, wystarczy zmienić igłę na nową.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Pilot
Posty: 769
Rejestracja: 03 mar 2013, 09:10

Ramię gramofonu WALTHAM P-100

#7

Post autor: Pilot »

Co do opuszczania ramienia na płytę to niewiele z fot widać. Szkoda że rozmiar po kliknięciu się nie powiększa. Chociaż na drugim zdjęciu wygląda to jakby winda z podstawką ramienia nie stanowiła jednej całości. Może istnieje możliwość przestawienia? Sprawdź po opuszczeniu ramienia czy idzie ramie niżej ręcznie docisnąć, może kwestia przesmarowania. Ty to widzisz, ja mogę się domyślać z wstawionych zdjęć. Pokombinuj, tylko bez przesady żeby czegoś nie uszkodzić.
Awatar użytkownika
peet9
Posty: 35
Rejestracja: 16 sie 2013, 14:04

Ramię gramofonu WALTHAM P-100

#8

Post autor: peet9 »

Hmm...może da się przesmarować- spróbuję.
W każdym razie bardzo wielkie dzięki za AS - aż wstyd , ze na to nie wpadłem...a myśłałem, ze jestem rozgarnięty technicznie:) 8 podziałek, 4,0 g całość na ciężarku...więc jakby proste-0,5 g...Niemniej dziękuje Wojtkowi i Pilotowi bardzo! Co do windy...nadal siłowe roziązania wykluczam:) wpadłem tylko na "pomysła" aby ...wywalic tę winde w cholerę, kupic igłę i odpalić toto...no jeszce matę zmienię:) bo ją myszory jakoweś pożarły chyba na tym strychu niemieckim gdzie toto leżalo od wojny secesyjnej.
Reasumujac- można toto odpalic bez tej windy?
Jakby tak delikatnie opuścić ramię (które bez tej windy teraz spokojnie sięhnie talerza)....?
Pilot
Posty: 769
Rejestracja: 03 mar 2013, 09:10

Ramię gramofonu WALTHAM P-100

#9

Post autor: Pilot »

Oczywiście że można. Full manual będzie.
Awatar użytkownika
Mr. Moonlight
Posty: 329
Rejestracja: 18 wrz 2009, 22:49
Lokalizacja: Łódź

Re: Ramię gramofonu WALTHAM P-100

#10

Post autor: Mr. Moonlight »

Być może problem z całkowitym opuszczeniem ramienia na płytę leży w złym ustawieniu samej windy. Sprawdź czy windę da się odkręcić i wyjąć od góry. Jeżeli tak, to przy wyjętej windzie (i wyjętej igle z wkładki) zwolnij dźwignię opuszczania ramienia i wtedy włóż windę dokręcając śrubę. Może to coś pomoże.
“Life is what happens to you while you’re busy making other plans.”
― John Lennon
eenneell
Posty: 4157
Rejestracja: 25 maja 2011, 22:18
Lokalizacja: K-ków

Ramię gramofonu WALTHAM P-100

#11

Post autor: eenneell »

A nie ma do niego serwisówki?
Musi być regulacja windy ;)
Awatar użytkownika
peet9
Posty: 35
Rejestracja: 16 sie 2013, 14:04

Ramię gramofonu WALTHAM P-100

#12

Post autor: peet9 »

Ja nie mówie ,że nie ma regulacji:) Po prostu pytam, czy mam go rozbebeszać, czy jest jakieś subtelne wyjście.

Windę można wyjąć , owszem, natomiast ma ona MAŁY skok...podejrzanie mały. Może tam cos się ,powiedzmy, zapiekło.:) jak nadusić paluchem to ustępuje i ma jeszce zakres ale to wymaga juz lekkiego przegwałcenia siłowego.
Pytanie proste- czy do windy jest dostęp czy musze ROZEBRAĆ gramofon a zaznaczam, ze nie wiem jak:) od spodu są tylko śruby i tyle. Z góry jakoś nie widzę dojścia do windy.
Serwisówka- czyli co?Instrukcja? Ha, ha...jak jest gdzies to chęytnie poczytam...
Awatar użytkownika
Mr. Moonlight
Posty: 329
Rejestracja: 18 wrz 2009, 22:49
Lokalizacja: Łódź

Ramię gramofonu WALTHAM P-100

#13

Post autor: Mr. Moonlight »

peet9 pisze:Pytanie proste- czy do windy jest dostęp czy musze ROZEBRAĆ gramofon a zaznaczam
Z prawego boku (o ile dobrze widzę) jest śruba. Sprawdź, czy odkręcenie jej nie wyjmie windy od góry.
“Life is what happens to you while you’re busy making other plans.”
― John Lennon
Awatar użytkownika
peet9
Posty: 35
Rejestracja: 16 sie 2013, 14:04

Ramię gramofonu WALTHAM P-100

#14

Post autor: peet9 »

Windę wyjąłem:) - właśnie tę śrubę odkręcając. Mam w ręku samą podstawę ale czpień windy jest jak mówiłem nie dostępny...
Awatar użytkownika
Mr. Moonlight
Posty: 329
Rejestracja: 18 wrz 2009, 22:49
Lokalizacja: Łódź

Re: Ramię gramofonu WALTHAM P-100

#15

Post autor: Mr. Moonlight »

Pokombinuj tak jak Ci napisałem wcześniej. Pamiętaj aby ustawić odpowiedni nacisk i wyjąć igłę.
“Life is what happens to you while you’re busy making other plans.”
― John Lennon
ODPOWIEDZ