Pioneer SPL-40

Kosmiczne talerze z ramionami
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41516
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Pioneer SPL-40

#46

Post autor: Wojtek »

Tak, to brzmi jak problem z antyskatingiem.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
deha
Posty: 201
Rejestracja: 10 lis 2010, 22:51
Lokalizacja: Wrocław

Pioneer SPL-40

#47

Post autor: deha »

A czy tą tezę może potwierdzić następujące zjawisko: igła dobiega do końca płyty, wkracza na "obszar beznagraniowy", ale zamiast wrócić ramię spokojnie utrzymuje się w miejscu, płyta się kręci i tyle.
Awatar użytkownika
greg
Posty: 145
Rejestracja: 13 lis 2010, 16:52

Re: Pioneer SPL-40

#48

Post autor: greg »

A to nie jest manual??
Awatar użytkownika
greg
Posty: 145
Rejestracja: 13 lis 2010, 16:52

Re: Pioneer SPL-40

#49

Post autor: greg »

Wojtek pisze:Tak, to brzmi jak problem z antyskatingiem.
Wojtku we wczesniejszych postach na temat tego Pioneera mowiles, ze ma on specjalne dedykowane ramie bez antyskatingu.
W moim PL12D ten ciezarek powinien byc zamontowany ok 1.5cm od krawendzi i raz ustawiony nie musi byc wiecej przestawiany.
Takie troche glupie pytanie, moze masz zle wypoziomowany gramofon?
Awatar użytkownika
deha
Posty: 201
Rejestracja: 10 lis 2010, 22:51
Lokalizacja: Wrocław

Re: Pioneer SPL-40

#50

Post autor: deha »

Odpada, sprawdzone poziomicą.
Awatar użytkownika
greg
Posty: 145
Rejestracja: 13 lis 2010, 16:52

Re: Pioneer SPL-40

#51

Post autor: greg »

Tak sie zachowuje od samego poczatku, czy jak zaczales go kalibrowac?
Awatar użytkownika
deha
Posty: 201
Rejestracja: 10 lis 2010, 22:51
Lokalizacja: Wrocław

Pioneer SPL-40

#52

Post autor: deha »

Po kombinacjach, początkowo grał od początku płyty do jej końca, ale starałem się uzyskać lepszy efekt dźwięku. W sumie chyba trochę to osiągnąłem, ale kosztem pierwszych utworów- a to za wielka opłata za taką poprawę :)
Awatar użytkownika
greg
Posty: 145
Rejestracja: 13 lis 2010, 16:52

Re: Pioneer SPL-40

#53

Post autor: greg »

Postaraj sie ustawic wszystko tak jak wczesniej bylo, przed zmianami. Moze sie uda.
Awatar użytkownika
deha
Posty: 201
Rejestracja: 10 lis 2010, 22:51
Lokalizacja: Wrocław

Re: Pioneer SPL-40

#54

Post autor: deha »

Próbowałem powrócić do optymalnego ustawienia. Nie jest to takie proste z powodu olbrzymiej ilości prób. I przy tej w miarę dobrej kombinacji ten ciężarek nie był raczej pionowo.
Awatar użytkownika
greg
Posty: 145
Rejestracja: 13 lis 2010, 16:52

Re: Pioneer SPL-40

#55

Post autor: greg »

Raczej ustawienie tego ciezarka (pionowo czy nie), nie ma wiekszego znaczenia. On ma byc w odpowiedniej odleglosci ustawiony i chyba to tyle co on robi.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41516
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Pioneer SPL-40

#56

Post autor: Wojtek »

greg pisze:Wojtku we wczesniejszych postach na temat tego Pioneera mowiles, ze ma on specjalne dedykowane ramie bez antyskatingu.
"Bez antyskatingu" w sensie że bez typowej regulacji, ramię mimo wszystko musi przeciwdziałać sile odśrodkowej :)
Jako ciekawostkę to zwróćcie uwagę, że wiele prostych ramion nie ma w ogóle regulacji antyskating. To też jest przykład kompensacji przez sam design/konstrukcję ramienia.
greg pisze:A to nie jest manual??
No właśnie ja już też się gubię :)


Trochę kręcimy się w kółko z tym wszystkim. Nadal proponuję zadać pytanie na forum AudioKarma.
W razie problemów ja mogę sam napisać tam stosowny post, wykorzystując zdjęcia już tu udostępnione.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
deha
Posty: 201
Rejestracja: 10 lis 2010, 22:51
Lokalizacja: Wrocław

Pioneer SPL-40

#57

Post autor: deha »

Właśnie problemy by były Wojtku jeśli chodzi o napisanie tam postu, może nie tyle z samym językiem, ale ciężko napisać o czymś poprawnie nie wiedząc właściwie nic. Specjalistycznie słownictwo byłoby kłopotem i umiejętne sformułowanie problemu także. Byłbym wdzięczny!
Awatar użytkownika
deha
Posty: 201
Rejestracja: 10 lis 2010, 22:51
Lokalizacja: Wrocław

Re: Pioneer SPL-40

#58

Post autor: deha »

Czy igła ma prawo ruszać się w pozycji góra, dół, czy powinna być unieruchomiona "na amen", w sensie, że w żadną stronę nie da się ją poruszyć bez użycie dużej mocy?

Co to wątpliwości odnośnie tego czy to manual czy nie, to wydaje mi się, że nie. Chyba półautomat, bo z założenia ramię w tym gramofonie ma wracać po zakończeniu strony i tak też się działo do czasu problemów z antyskatingiem, jeśli diagnoza jest słuszna.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41516
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Pioneer SPL-40

#59

Post autor: Wojtek »

deha pisze:Czy igła ma prawo ruszać się w pozycji góra, dół, czy powinna być unieruchomiona "na amen", w sensie, że w żadną stronę nie da się ją poruszyć bez użycie dużej mocy?
Chodzi ci o poruszanie się igły wystającej z tej tej takiej rurki, która wychodzi z wkładki? Nie powinna być ruchoma. Innymi słowy "na amen".
Jeśli porusza się w ten sposób to znaczy, że jest uszkodzona. Jeszcze trochę, a sama wypadnie tobie z wkładki ;)
deha pisze:bo z założenia ramię w tym gramofonie ma wracać po zakończeniu strony i tak też się działo do czasu problemów z antyskatingiem, jeśli diagnoza jest słuszna.
Rozumiem, czyli jednak nie głupiejemy i jest to półautomat :)

W między czasie przypomniało mi się coś. Zwróciłem ponownie uwagę na ustawienie tego "tajemniczego ciężarka".
Nie wiem jak to wygląda u ciebie obecnie, ale na drugiej stronie wątku podałeś takie foto:

http://zapodaj.net/25cbba4fd86e.jpg.html

Za to na tej stronie z szczątkowymi informacjami o naszym bohaterze, mamy takie foto przedstawiające ramię:

Obrazek

Zauważasz różnicę? :) Nie chodzi mi teraz o obrót ciężarka, bo o tym już rozmawialiśmy, ale o tą ośkę co przechodzi przez ramię i pozycję ciężarka na osi.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
deha
Posty: 201
Rejestracja: 10 lis 2010, 22:51
Lokalizacja: Wrocław

Re: Pioneer SPL-40

#60

Post autor: deha »

No widzę różnicę, popróbuję przy takim ustawieniu. Czym jest to "coś" z napisem Audio-technica? Obawiam się jednak, że być może jest już coś nie tak z igłą. Nie chodziło mi, że rusza się sama igła, ale ta, jak to określiłeś, rurka jest podatna na nacisk.
ODPOWIEDZ