Technics SL-5 czy Pioneer KH-3500

Kosmiczne talerze z ramionami
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
tanake
Posty: 37
Rejestracja: 31 lip 2011, 16:05

Technics SL-5 czy Pioneer KH-3500

#1

Post autor: tanake »

Witam jestem posiadaczem Technicsa SL-5 z tym że bez wzmacniacza a operuje zestawem z przedwzmacniaczem i TV. Tydzień temu dostałem Pioneera KH-3500 z wbudowanym wzmacniaczem i pojawił się dylemat którego wybrać. Czy ktoś z Was mógłby mi doradzić co będzie lepszym wyborem. Czy zostawić pionka czy dokupić wzmacniacz do technicsa,który z gramofonów polecacie bardziej. Z góry dziękuje za wszelkie rady
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41590
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Technics SL-5 czy Pioneer KH-3500

#2

Post autor: Wojtek »

Pionneer KH-3500 to tzw. kombajn, czyli cały zestaw stereo (amplituner, magnetofon i gramofon na dachu) zamknięty w jednej budzie.
Gramofon w tym zestawie to Pioneer PL-15D.

Odpowiedź na postawione pytanie nie należy do trywialnych, gdyż gramofony te są tak jakby "z różnych parafii".
Technics jest bardziej zaawansowany, nowszy, tangencjalny, ale jest na wkładki T4P i niezbyt solidny.
Pioneer jest starszy, prostszy, solidniejszy i ma bardziej uniwersalne ramię jeśli chodzi o dobór wkładek (mocowanie uniwersalne).

Nie wiem jakie wkładki wiszą w tej chwili na ramionach tych gramofonów, ale jak dla mnie powinieneś sam posłuchać swoich płyt na jednym i drugim sprzęcie i ocenić który Tobie bardziej pasuje.

Jak dla mnie to mógłbyś sobie zostawić obydwa sprzęty :D
+ Pioneer KH-3500 pewnie ma jakieś wejście liniowe, a może nawet i gramofonowe. Mógłbyś bezpośrednio do niego podpiąć Technicsa.
Jeśli Pioneer nie ma wejścia gramofonowego to nic, bo przecież masz już przedwzmacniacz do Technicsa.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
ODPOWIEDZ