Waga headshella, a nacisk igły

Kosmiczne talerze z ramionami
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
michmaz
Posty: 47
Rejestracja: 13 mar 2013, 09:13
Lokalizacja: Warszawa

Waga headshella, a nacisk igły

#1

Post autor: michmaz »

Zastanawia mnie czy jak zmieniłem headshell na cieższy to czy ustawianie nacisku zgodnie z podziałką ma jakikolwiek sens, bo nawet moja podstawowa wiedza z zakresu fizyki podpowiada mi, że nie ale może się mylę :)
Awatar użytkownika
pman16
Posty: 36
Rejestracja: 21 lip 2012, 12:14
Lokalizacja: Kraków

Waga headshella a nacisk igły

#2

Post autor: pman16 »

Ma sens o ile tylko wypoziomujesz ramię, tak żeby przy wskazywanym na podziałce 0 lewitowało poziomo. Potem ustawiasz nacisk normalnie wg podziałki - to zwiększy go o odpowiednią ilość gramów.
Poza tym to było wielokrotnie opisywane, więc jeśli chcesz poznać szczegóły sugeruję zagłębienie się w forum.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41592
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Waga headshella, a nacisk igły

#3

Post autor: Wojtek »

Jakakolwiek zmiana masy z przodu ramienia (czy to będzie zmiana wkładki, igły, headshella czy też dołożenie/usunięcie jakiegoś ciężarka) pociąga za sobą konieczność ponownego wypoziomowania ramienia poprzez zmianę pozycji przeciwwagi.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
eenneell
Posty: 4157
Rejestracja: 25 maja 2011, 22:18
Lokalizacja: K-ków

Waga headshella, a nacisk igły

#4

Post autor: eenneell »

Ja zauważyłem (w Dualu), że ciężar wkładki/headschela ma wpływ na AS i co za tym idzie na tracking!
W Dualu 1228 do headschela jest od góry przyklejona "taka blaszka", ,której u mnie brak!
Męczyłem się z ustawieniem AS, aż do momentu kiedy brak owej blaszki zastąpiłem przyklejając 1 grosz do headschela=> wszystko udało się wyregulować :D
Awatar użytkownika
michmaz
Posty: 47
Rejestracja: 13 mar 2013, 09:13
Lokalizacja: Warszawa

Waga headshella, a nacisk igły

#5

Post autor: michmaz »

Bardziej zadajac to pytanie mialem na mysli wyskalowanie podziałki do wagi oryginalnego headshella. Gdy ramie jest wypoziomowane to nie ma znaczenia jednak po przesunieciu odwaznika na pozycje 2 czy nacisk igly nadal bedzie wynosil ok 2g z cięższym headshellem, czy sa to rożnice marginalne ? Wagi niestety nie mam zeby to sprawdzic i stąd pytanie :)
Ostatnio zmieniony 24 cze 2013, 18:10 przez michmaz, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
krolix
Posty: 894
Rejestracja: 03 sie 2011, 00:39
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Waga headshella, a nacisk igły

#6

Post autor: krolix »

Gdyby to miało stanowić problem, to nie wymienialibyśmy tak powszechnie wkładek i headshelli.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41592
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Waga headshella, a nacisk igły

#7

Post autor: Wojtek »

michmaz pisze:Bardziej zadajac to pytanie mialem na mysli wyskalowanie podziałki do wagi oryginalnego headshella.
To właśnie rozumiemy przez proces wypoziomowania/kalibracji ramienia.
Poczytaj: http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=11&t=152
michmaz pisze:Gdy ramie jest wypoziomowane to nie ma znaczenia jednak po przesunieciu odwaznika na pozycje 2 czy nacisk igly nadal bedzie wynosil ok 2g z cięższym headshellem, czy sa to rożnice marginalne ?
Inaczej: jak masz wypoziomowane ramię to czy headshell jest cięższy czy lżejszy nie ma znaczenia, bo jak masz wypoziomowane ramię to innymi słowy w stanie równowagi masz nacisk równy 0g.

Dlatego po zmianie headshella należy od razu za to się zabrać, zamiast się zastanawiać czy 0g to nadal 0g po zmianie :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
ODPOWIEDZ