PHILIPS 22 GA

Kosmiczne talerze z ramionami
ODPOWIEDZ
DonDingo
Posty: 94
Rejestracja: 05 kwie 2013, 06:37
Gramofon: Thorens TD - 150
Lokalizacja: Szczecin

PHILIPS 22 GA

#1

Post autor: DonDingo »

Dziś do mnie trafił. Diabli wiedzą ile lat stał w worku w stodole u Bauera. Philips 22 GA. Będę go odnawiał, jak na razie to widzę że gumowe części są do wymiany. Podpowiedzcie jaka wkładka do niego z nowych by pasowała. Może ktoś ma schemat ? Trzeba uruchomić tego starego drania....jest kompletny i wymaga troch miłości.
Załączniki
Philips 22 GA
Philips 22 GA
Philips 4
Philips 4
Philips 3
Philips 3
Stary Philips 2
Stary Philips 2
DonDingo
Posty: 94
Rejestracja: 05 kwie 2013, 06:37
Gramofon: Thorens TD - 150
Lokalizacja: Szczecin

PHILIPS 22 GA

#2

Post autor: DonDingo »

Noooo..... włąsnie znalazłem w necie informację że sa zamienniki igły do wkładki w tym gramofonie. Hmmmm....ciekawe.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41648
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

PHILIPS 22 GA

#3

Post autor: Wojtek »

Nie wygląda na kompletnego, bo nie ma na zdjęciach maty, headshella, ani wkładki.
Coś jak "kompletny samochód" bez opon i kierownicy.

Jedynie na ostatnim zdjęciu widać zarys jakiejś wkładki.

Jak pytasz o igły do wkładki... to powiedz bądź pokaż jaką masz wkładkę :)

Poza tym, pełna nazwa modelu to nie "22 GA" tylko "22 GA 230/22".
Jest to o tyle znaczące, że było wiele różnych modeli z nazwą zaczynającą się od "22 GA".
Mało tego, większość gramofonów Philipsa w ogóle ma oznaczenie zaczynające się od "22" (jest to tak jakby oznaczenie wewnętrzne Philipsa).
Tak więc lepiej szukać po haśle "GA 230" w tym przypadku.

Instrukcja obsługi: http://philips.pytalhost.com/GA230/
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
DonDingo
Posty: 94
Rejestracja: 05 kwie 2013, 06:37
Gramofon: Thorens TD - 150
Lokalizacja: Szczecin

PHILIPS 22 GA

#4

Post autor: DonDingo »

jest wkładka , igła, headshell , gumowa mata. Właśnie się powoli orientuje że było wiele modeli 22 GA.
Wkładka do niego to AG 3407 Tu można popatrzec - http://hupse.eu/radio/reproducers/AG3407.htm
No i szukam do niego paska i igły ....w niemczech są igły , a może są w polsce gdzieś. Trza szukać.
OOO ! widzisz Wojciechu, byś doradził ta mata gumiana jest, ale pofałdowana ze starości i sztywna już, straciła elastyczność.
Czy kupować matę gumową inną , pasującą, czy też można dać filcową lub podobną. Co radzisz?
Awatar użytkownika
Winters
Posty: 2801
Rejestracja: 10 kwie 2011, 11:29
Lokalizacja: prawie Łódź

PHILIPS 22 GA

#5

Post autor: Winters »

DonDingo pisze:OO ! widzisz Wojciechu, byś doradził ta mata gumiana jest, ale pofałdowana ze starości i sztywna już, straciła elastyczność.Czy kupować matę gumową inną , pasującą, czy też można dać filcową lub podobną. Co radzisz?
Nie wiem czy moje zdanie też chces przeczytać, czy tylko Wojciecha, ale zacząłbym od próby reanimacji tej starej przy pomocy pianki do konserwacji opon. Wiele to nie kosztuje, warto spróbować.
DIOMEDES KATO
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41648
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

PHILIPS 22 GA

#6

Post autor: Wojtek »

Spróbuj ją odrestaurować wedle wskazówki Wintersa, a jak nie to kup nową gumę i po sprawie.
DonDingo pisze:a może są w polsce gdzieś. Trza szukać.
Raczej nie będą.

Swoją drogą, czy ten Philips nie ma czasem mocowania umożliwiającego montaż uniwersalnego headshella?
Jeśli tak to byłbyś w domu i nie musiałbyś się ograniczać do oryginalnej wkładki.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
DonDingo
Posty: 94
Rejestracja: 05 kwie 2013, 06:37
Gramofon: Thorens TD - 150
Lokalizacja: Szczecin

PHILIPS 22 GA

#7

Post autor: DonDingo »

Stary pasek napędu rozpuścil się , fizycznie go nie ma , więc nie ma czego reanimować. Zlokalizowałem w Niemczech firme która ma nowe paski i igły do tego modelu. Będzie kasa to kupię. Headshel natomiast pasuje tyko Philipsa, AG 3407 , ale mam nadzieję że oryginalna wkładka działa. Kupię igłe i będzie. Wrócę jeszcze do paska, pomierzyłem rolki i policzyłem ....no niestety , aby zachować własciwą prędkość obrotową trza kupić oryginalny.... no zasmucony jestem bo to kupa kasy ....AAAAAA ! ! ! !
Panowie znawcy Gramofonów ! do was prośba jest kilka modeli igieł do tego modelu wkładki (AG3407) z opisu wynika że niektóre mają szlif nowoczesny ale nie zaleca się odtwarzać z prędkoscią 16 . A inne mają szlif starozytny więc można grać na kazdej prędkości , ale maja ciut gorsze parametry.
Którą z nich wybrać ?
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41648
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

PHILIPS 22 GA

#8

Post autor: Wojtek »

DonDingo pisze:Stary pasek napędu rozpuścil się , fizycznie go nie ma , więc nie ma czego reanimować.
Wspomniana wyżej reanimacja dotyczy oczywiście jedynie maty, a nie paska.
DonDingo pisze:Którą z nich wybrać ?
A masz w ogóle płyty 16 czy 78 RPM? Jeśli nie to... jeszcze trzeba się zastanawiać? :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
vinylpiotrek
Posty: 2197
Rejestracja: 12 lip 2012, 20:51
Lokalizacja: Łódź

PHILIPS 22 GA

#9

Post autor: vinylpiotrek »

DonDingo pisze:est kilka modeli igieł do tego modelu wkładki (AG3407) z opisu wynika że niektóre mają szlif nowoczesny ale nie zaleca się odtwarzać z prędkoscią 16
Płyty 16,należą do wielkiich rzadkości i raczej jeśli już to nic odkrywczego muzycznie tam nie spotkasz, za to gorsza jakość, zapomnij.
DonDingo pisze: A inne mają szlif starozytny więc można grać na kazdej prędkości , ale maja ciut gorsze parametry.
Którą z nich wybrać ?
Nie na każdej.
Do płyt 78, które mają tzw. szeroki rowek, dawniej zwany "normalnym" i tak potrzeba inną igłę o grubszym ostrzu (niekoniecznie sferyk, bywaja też eliptyki), więc jakbyś miał takie płyty to i tak specjana igła potrzebna.
Obrazek
ODPOWIEDZ