Uziemienie Sony PS-4750

Kosmiczne talerze z ramionami
ahaja
Posty: 1214
Rejestracja: 18 paź 2011, 15:11
Lokalizacja:

Re: Uziemienie Sony PS-4750

#16

Post autor: ahaja »

To jest duża szansa, że uwalił się jeden z kabelków masy sygnałowej (zielony albo niebieski) - musiałbyś go trochę ... rozebrać ;-).
Polecam wtedy zrobić zdjęcia - pomocne przy składaniu.

Gdyby to była tylko kwestia GND to po dotknięciu ramienia (rurki, headshella etc) powinna być kompletna cisza.
Awatar użytkownika
łysy
Posty: 135
Rejestracja: 15 lis 2011, 02:31
Lokalizacja: Londyn

Re: Uziemienie Sony PS-4750

#17

Post autor: łysy »

Jak rozkręcę to będzie gdzieś na wierzchu czy trzeba mocniej szukać i kombinować? Sam trochę boje się grzebać jeśli będzie to wymagało większych kombinacji
muzyka, trawa, wódka, zabawa...
Awatar użytkownika
łysy
Posty: 135
Rejestracja: 15 lis 2011, 02:31
Lokalizacja: Londyn

Uziemienie Sony PS-4750

#18

Post autor: łysy »

w środku wszystkie kabelki ok...
muzyka, trawa, wódka, zabawa...
Awatar użytkownika
Winters
Posty: 2801
Rejestracja: 10 kwie 2011, 11:29
Lokalizacja: prawie Łódź

Uziemienie Sony PS-4750

#19

Post autor: Winters »

Jak wszystko OK, to pozostaje wysłać go do Strefy 11.

Nie, na serio, dotykaj jedną sondą omomierza do kołnierza wtyku RCA, drugą do dolnych pinów ramienia (gniazdo koszyka). Powinno być przejście.
DIOMEDES KATO
Awatar użytkownika
łysy
Posty: 135
Rejestracja: 15 lis 2011, 02:31
Lokalizacja: Londyn

Re: Uziemienie Sony PS-4750

#20

Post autor: łysy »

Wszystkie te czynności wykonałem. Naprawdę wszystko teoretycznie jest ok. Zaczynam się zastanawiać czy nie jest to wina kabli, są póki co zwykłe marketowe, chociaż nowe lub mojego nagłośnienia h--fi. Nagłośnienie jest póki co zwykłe i niewyszukane, mini wieża hi-fi Sony podłączona przez preamp. Tyle że poprzedni gramofon był podłączony do tego samego osprzętu i był cichutki, nawet szmeru... Faktem jest że po podłączeniu uziemienia buczenie się zmniejsza ale nadal buczy. Napisałem do sprzedawcy (kupiłem na ebay) a on był mega zdziwiony ze jest buczenie bo on nawet nie używał uziemienia bo miał taki wzmacniacz że nie bylo słychać buczenia.
muzyka, trawa, wódka, zabawa...
ahaja
Posty: 1214
Rejestracja: 18 paź 2011, 15:11
Lokalizacja:

Re: Uziemienie Sony PS-4750

#21

Post autor: ahaja »

Nie ma takiego wzmaka czy pre, które nie będzie buczeć jeśli coś będzie nie tak z masami.
Możliwe, że masa ramienia jest wewnątrz podpięta pod masę sygnałową, wtedy nie jest konieczny dodatkowy przewód do GND. Rozwiązanie mocno średnie (jeśli chodzi o jakość dźwięku), ale działa.
eenneell
Posty: 4157
Rejestracja: 25 maja 2011, 22:18
Lokalizacja: K-ków

Uziemienie Sony PS-4750

#22

Post autor: eenneell »

łysy pisze:k. Zaczynam się zastanawiać czy nie jest to wina kabli, są póki co zwykłe marketowe,
To jest właściwy trop!
Kable często wyglądają super, ale nie mają żadnego oplotu/ekranu i buczą!
Ja ostatnio wziąłem kabel USB od starej Nokii! Ten to ma ekran; aluminiowa folia i jeszcze bardzo przyzwoity oplot- teraz cisza "jak makiem zasiał" :!:
Awatar użytkownika
łysy
Posty: 135
Rejestracja: 15 lis 2011, 02:31
Lokalizacja: Londyn

Uziemienie Sony PS-4750

#23

Post autor: łysy »

Dokładnie eennell, zanim przeczytałem Twój post mój kolega wpadł na pewien pomysł i owinął folia aluminiową kabel i podłączył od tego kabelek dodatkowy do do gnd w preampie i to załatwiło sprawę :D

Obrazek
muzyka, trawa, wódka, zabawa...
Awatar użytkownika
łysy
Posty: 135
Rejestracja: 15 lis 2011, 02:31
Lokalizacja: Londyn

Uziemienie Sony PS-4750

#24

Post autor: łysy »

Teraz tylko muszę zainwestować w porządne kable, które będa spełniały tę funkcję :clap:
muzyka, trawa, wódka, zabawa...
eenneell
Posty: 4157
Rejestracja: 25 maja 2011, 22:18
Lokalizacja: K-ków

Uziemienie Sony PS-4750

#25

Post autor: eenneell »

To jest patent na buczenie! -Czyli uziemienie "puszczone na "ekran" kabla :)
Patent winylnet!
ahaja
Posty: 1214
Rejestracja: 18 paź 2011, 15:11
Lokalizacja:

Re: Uziemienie Sony PS-4750

#26

Post autor: ahaja »

Opisywałem tego typu połączenie w kilku wątkach o kablach.
Świetny rezultat można osiągnąć z zastosowaniem kabla Schulz DK4. Za relatywnie niską kwotę mozna mieć doskonałe kable dedykowane do połączenia TT>> preamp. Warunkiem jest upewnienie się, że wewnątrz gramofonu masa ramienia nie ma połączenia z masami sygnałowymi.
https://picasaweb.google.com/1154538399 ... 5012628882
https://picasaweb.google.com/1154538399 ... 7574232994
ODPOWIEDZ