Gramofon HYUNDAI RTCC-513RIP

Kosmiczne talerze z ramionami
ODPOWIEDZ
pmirm
Posty: 4
Rejestracja: 25 kwie 2013, 12:37

Gramofon HYUNDAI RTCC-513RIP

#1

Post autor: pmirm »

Witam
od razu zaznaczę, że w kwestii gramofonów jestem totalnym laikiem :) A teraz przejdę do sedna - chcę mężowi kupić gramofon - bo kiedyś miał a na strychu ma kilka płyt więc mógły ich posłuchać jakby miał na czym :) - pomyślałam więc, że zrobię mu przyjemność i prezent na imieniny i kupię, ale pomyślałam też, że byłoby dobrze kupić taki w starym stylu, bo tak mamy urządzony dom no i znalazłam: Gramofon w stylu retro STT 018 TUBE, Gramofon Hyundai HY-RTC611 Retro, Gramofon Hyundai HY-RTCC 513 RIP. Najpierw myślałam o tych z tubą bo wygląd mają fajny ale jak się okazało, że tuba jest z plastiku to jakoś mi na nie ochota odeszła i został trzeci typ bez tuby ale cały czas w stylu. Do słuchania płyt CD/DVD mamy doby sprzęt nowoczesny więc gramofon nie będzie zastępować odtwarzaczy ani radia chodzi o słychanie płyt ale też takie, żeby było przyjemne. Co możecie mi powiedzieć o tym gramofonie? z góry dziękuję. pozdrawiam.
Awatar użytkownika
vinylpiotrek
Posty: 2197
Rejestracja: 12 lip 2012, 20:51
Lokalizacja: Łódź

Gramofon HYUNDAI RTCC-513RIP

#2

Post autor: vinylpiotrek »

pmirm pisze:STT 018 TUBE, Gramofon Hyundai HY-RTC611 Retro, Gramofon Hyundai HY-RTCC 513 RIP
Złom.
pmirm pisze:Do słuchania płyt CD/DVD mamy doby sprzęt nowoczesny
Jaki?
Obrazek
pmirm
Posty: 4
Rejestracja: 25 kwie 2013, 12:37

Gramofon HYUNDAI RTCC-513RIP

#3

Post autor: pmirm »

ten nowoczesny to denon. czyli nie można patrzeć na wygląd tylko kupować coś dobrego co nie wygląda retro ...
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41648
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Gramofon HYUNDAI RTCC-513RIP

#4

Post autor: Wojtek »

pmirm pisze:czyli nie można patrzeć na wygląd tylko kupować coś dobrego co nie wygląda retro ...
Zgadza się.

Praktycznie wszystkie nowe "sprzęty" stylizowane na retro nie są produktami wysokiej (a może i nawet nie średniej) jakości.
Tak więc jeśli musi być dobre, nowe i niezbyt drogie to pomyśl raczej o jakimś Reloop RP-1000 albo RP-2000. czy coś w tym stylu.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Winters
Posty: 2801
Rejestracja: 10 kwie 2011, 11:29
Lokalizacja: prawie Łódź

Gramofon HYUNDAI RTCC-513RIP

#5

Post autor: Winters »

To już lepiej zdecydować się na zadbany, dopieszczony gramofon z lat 60./70.
DIOMEDES KATO
Awatar użytkownika
JacK
Posty: 2472
Rejestracja: 12 kwie 2011, 11:30
Gramofon: Kuzma Stabi S
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Re: Gramofon HYUNDAI RTCC-513RIP

#6

Post autor: JacK »

Właśnie taki problem przerabiałem ostatnio z koleżanką. Też ma salon urządzony w stylu retro. Nie powiem fajnie to wygląda. Skoro gramofon ma też grać to trzeba zainwestować w coś z epoki. W kraju zwłaszcza na allegro jest niestety tylko cała masa złomu i jak ktoś się nie zna zazwyczaj trafia na mine. Zdecydowanie lepiej jest na eBay tam można podejść świetnie zachowane lub profesjonalnie odnowione gramofony z epoki. Problem tylko w tym że to kosztuje więcej niż ten hyundai z tematu.
Kuzma Stabi S, Rega RB300, Dynavector DV - 10X5, Sonneteer's Sedley (first edition), AVM Competition, B&W CDM1NT
pmirm
Posty: 4
Rejestracja: 25 kwie 2013, 12:37

Gramofon HYUNDAI RTCC-513RIP

#7

Post autor: pmirm »

wielkie dzięki za zainteresowanie i odpowiedzi. Zrobię tak: kupię mężowi płytę jakiej nie ma i jaką chciałby słuchać i to on kupi gramofon :)

pozdrawiam
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41648
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Gramofon HYUNDAI RTCC-513RIP

#8

Post autor: Wojtek »

Super rozwiązanie :D
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
eenneell
Posty: 4157
Rejestracja: 25 maja 2011, 22:18
Lokalizacja: K-ków

Gramofon HYUNDAI RTCC-513RIP

#9

Post autor: eenneell »

pmirm pisze: kupię mężowi płytę jakiej nie ma
Albo dwie :)
pmirm
Posty: 4
Rejestracja: 25 kwie 2013, 12:37

Re: Gramofon HYUNDAI RTCC-513RIP

#10

Post autor: pmirm »

nawet trzy mu kupię - super z niego facet - niech ma :)
pozdrawiam
ODPOWIEDZ