Onkyo CP-5000CA - zacinająca się płyta / instrukcja

Kosmiczne talerze z ramionami
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
tmk
Posty: 3
Rejestracja: 25 lut 2013, 18:38
Lokalizacja: Gdynia

Onkyo CP-5000CA - zacinająca się płyta / instrukcja

#1

Post autor: tmk »

Hej!

Niedawno nabyłem gramofon Onkyo CP-5000CA, z fabryczną wkładką (rzekomo na licencji AudioTechnika). Bardzo wdzięczny sprzęt, polubił się z moim wzmacniaczem i gra bardzo przyjemnie, ma tylko jeden mały minus - płyty, około drugiej ścieżki od końca lubią się "zacinać". Igła przeskakuje do tyłu i w kółko odtwarza ten sam ~2 sekundowy fragment. Czasem płyta po kilku takich odtworzeniach ruszy dalej - zazwyczaj jednak pętla trwa bardzo długo.

Nacisk wkładki mam ustawiony na 1,75 - 2. Natomiast ni hu hu nie wiem jak wyregulować anty-skating. Nie mam do gramofonu instrukcji i nie wiem za co się zabrać. Będę wdzięczny za wszelaką pomoc, ewentualnie podesłanie jakiejś instrukcji. W kwestiach gramofonowych na razie jestem totalnym laikiem.

Dzięki i pozdrawiam!
Tomek
kielek
Posty: 3185
Rejestracja: 05 paź 2011, 08:34
Lokalizacja: Gdynia

Onkyo CP-5000CA - zacinająca się płyta / instrukcja

#2

Post autor: kielek »

Wypoziomuj porządnie gramofon.Nacisk ustawia się do wkładki(podaj konkretnie jaką masz wkładkę).Antyskating można ustawić na taką samą wartość co nacisk.
Awatar użytkownika
tmk
Posty: 3
Rejestracja: 25 lut 2013, 18:38
Lokalizacja: Gdynia

Re: Onkyo CP-5000CA - zacinająca się płyta / instrukcja

#3

Post autor: tmk »

kielek pisze:Wypoziomuj porządnie gramofon.Nacisk ustawia się do wkładki(podaj konkretnie jaką masz wkładkę).Antyskating można ustawić na taką samą wartość co nacisk.
Wypoziomowany - o to akurat zadbałem :) Wkładka to jakieś Onkyo - niestety nie znam dokładnego modelu.

Bardziej chodzi mi czym kręcić i w którą stronę aby antyskating ustawić - nieprecyzyjnie się wyraziłem.
W gramofonie mam coś takiego:
http://imageshack.us/photo/my-images/4/ ... 11545.jpg/

Pozdrawiam!
Tomek
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41651
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Onkyo CP-5000CA - zacinająca się płyta / instrukcja

#4

Post autor: Wojtek »

Gramofon wypoziomowany, OK. A co z ramieniem? Też wypoziomowane? :)
Przy zerowym nacisku ramię powinno lewitować i być mniej więcej równoległe do płaszczyzny talerza.

Od antiskating jest ta dźwigienka po prawej. Dla nacisków na poziomie około 2g lub więcej powinna zostać postawiona do góry (tak jak jest na zdjęciu). Dla mniejszych nacisków trzeba ją pociągnąć do dołu. Wiem, niezbyt precyzyjne, ale tak już jest ;)

Audio Technica robiła wkładki dla Onkyo, więc nawet nie można mówić o jakiejś licencji.
Nie wiem jaką masz, ale zgaduję że może to być coś w stylu AT-71.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
ODPOWIEDZ