Gramofony Luxman

Kosmiczne talerze z ramionami
Awatar użytkownika
Acia
Posty: 438
Rejestracja: 16 mar 2014, 15:02

Gramofony Luxman

#16

Post autor: Acia »

http://allegro.pl/luxman-sq-38u-od-reki ... 91635.html
no dobra może jednak sobie podaruję:)
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41644
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Gramofony Luxman

#17

Post autor: Wojtek »

Acia... to nie jest wątek zakupowy :)
Luxmany są dobre.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Acia
Posty: 438
Rejestracja: 16 mar 2014, 15:02

Gramofony Luxman

#18

Post autor: Acia »

No nie nie każ mi zakładać wątku gramofon do miliona złotych bo mi chodzi o to coś konkretnie:) Mogę się wycofać z wrzucania linków do aukcji ale napiszcie trochę więcej o nich.
Co stanowi o ich wyjątkowości? Czy jest problem z częściami do nich? Czy można dostać zamienniki? Wojtku sam się często denerwujesz, jak ktoś zadaje niekonkretne pytania a dla mnie informacja "Luxmany są dobre" nic nie znaczy. Dlaczego są dobre? Jakie mają wkładki? Pod co najlepiej je podłączyć, jaki wzmacniacz? Myślałam, że to ogólny temat o gramofonach Luxmana i że tu się wszystkiego o nich dowiem. Wszystkiego innego niż z googli, pytam was jako fachowców bo suche informacje z internetu mi nie wystarczają.
Pytam także o cenę bo co z tego, że widzę za ile były wystawiane na ebay, chciałabym znać ich zakres cenowy ile są warte, albo jaki model konkretnie jest najlepszy. Jeżeli Ci się nie chce pisać to nie pisz ale nie przerzucaj mnie gdzieś indziej, każda dyskusja na tym forum szybko się kończy, miałam nadzieję, że tu uda się rozwinąć temat.
Awatar użytkownika
tollo
Posty: 1213
Rejestracja: 29 wrz 2013, 23:36
Lokalizacja: Zgierz

Gramofony Luxman

#19

Post autor: tollo »

Acia pisze:No nie nie każ mi zakładać wątku gramofon do miliona złotych bo mi chodzi o to coś konkretnie:)
Jak nie mamy takiego przedziału to załóż, nikt nie zabrania, nawet będzie to coś nowego i konkretnego Luxmanowego. :)
Acia pisze:Mogę się wycofać z wrzucania linków do aukcji ale napiszcie trochę więcej o nich.
Nie musisz się wycofywać z żadnego wrzucania linków, tylko nie rób tego tutaj a w wątku zakupowym - załóż coś typu "Gramofon Luxman do Xzł"
Acia pisze:Jakie mają wkładki?
Takie jak ktoś założył :) Nie ma żadnej reguły
Acia pisze:Pod co najlepiej je podłączyć, jaki wzmacniacz?
Wzmacniacza nie dobiera się do gramofonu, bardziej już do wkładki a wkładkę do ramienia. :)
Acia pisze:Jeżeli Ci się nie chce pisać to nie pisz ale nie przerzucaj mnie gdzieś indziej, każda dyskusja na tym forum szybko się kończy, miałam nadzieję, że tu uda się rozwinąć temat.
Dyskusje nie są ucinane tylko przenoszone do odpowiedniego działu. Jeżeli planujesz zakup gramofonu Luxmana to najlepiej jak założysz wątek zakupowy o nich.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41644
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Gramofony Luxman

#20

Post autor: Wojtek »

Acia, wybacz ale tak zrozumiałem Twoje intencje dyskusyjne (stricte zakupowo). Napisałem, że są dobre, bo taka jest prawda (a przynajmniej nie kojarzę lipnego gramofonu od tej marki, pewnie jest ich mało), ale oczywiście można to rozwinąć bardziej :)
Acia pisze:Co stanowi o ich wyjątkowości?
Acia pisze:Dlaczego są dobre?
Nieprzeciętny design i solidność wykonania. To samo można powiedzieć o większości innych rodzajów sprzętu audio tej firmy.
Nie są też jakoś specjalnie znane z psucia się.
Acia pisze:Czy jest problem z częściami do nich?
Do gramofonów? Raczej tak, tak samo jak u większości innych starych sprzętów (z Unitrą włącznie ;) ).
Acia pisze:Czy można dostać zamienniki?
Zamienniki części gramofonowych? Chyba nie, co najwyżej coś z układów elektronicznych, to może tak. Zależy od konstrukcji.
Acia pisze:Jakie mają wkładki?
Jaką zamontujesz taką będzie miał. Zbyt ogólne pytanie.
Acia pisze:Pod co najlepiej je podłączyć, jaki wzmacniacz?
Jw. Jakiś działający i sprawny najlepiej :)
Acia pisze:Myślałam, że to ogólny temat o gramofonach Luxmana i że tu się wszystkiego o nich dowiem. Wszystkiego innego niż z googli, pytam was jako fachowców bo suche informacje z internetu mi nie wystarczają.
Niestety fanów i właścicieli gramofonów Luxman w PL nie ma aż tak wiele jak np. Duali czy Technicsów, stąd wątek jest dość pusty.
Acia pisze:Pytam także o cenę bo co z tego, że widzę za ile były wystawiane na ebay, chciałabym znać ich zakres cenowy ile są warte,
Gramofony Luxman znane są z tego, że są u nas droższe niż ich odpowiedniki od innych marek. Dopłaca się za markę. Nie pomaga też fakt, że występują one dość rzadko. Często trzeba się liczyć na wydatek w okolicach 700 czy 1000 złotych.
W tej chwili np. widzę na alle tylko jeden gramofon, PD-264, za to w całkiem niezłej cenie.
Acia pisze:albo jaki model konkretnie jest najlepszy.
Mocne pytanie :) Może PD-444 i PD-555?
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
kielek
Posty: 3185
Rejestracja: 05 paź 2011, 08:34
Lokalizacja: Gdynia

Gramofony Luxman

#21

Post autor: kielek »

Wojtek pisze:W tej chwili np. widzę na alle tylko jeden gramofon, PD-264, za to w całkiem niezłej cenie.
Aż dziw,że jeszcze nie poszedł :?: Chyba tylko,że plinta jest w czarnym macie a nie w klasycznym wykończeniu.
Awatar użytkownika
tollo
Posty: 1213
Rejestracja: 29 wrz 2013, 23:36
Lokalizacja: Zgierz

Gramofony Luxman

#22

Post autor: tollo »

kielek pisze:Chyba tylko,że plinta jest w czarnym macie a nie w klasycznym wykończeniu.
Ogółem ta klasyczna plinta jest chyba największym plusem tego gramofonu, w tej z aukcji niestety nie prezentuje się już tak dobrze. Jednak to subiektywna opinia. Cena jak na Luxmana ok. :)
Awatar użytkownika
Acia
Posty: 438
Rejestracja: 16 mar 2014, 15:02

Gramofony Luxman

#23

Post autor: Acia »

No i dziękuję, to mniej więcej mi coś już mówi, nie chcę zakładać wątku zakupowego bo nie wiem co chce kupić i czy chcę, mam swoją Unitre co ma problemy i wiem, że z czasem będę czegoś potrzebowała. Luxman mi się spodobał wizualnie, bardzo. A pytam bo koleżanka kupiła Denona ze sklepu, nówkę sztukę za 1300 i zastanawiam się jak to porównać czy lepiej szukać czegoś starego a sprawdzonego? Z drugiej strony coś z salonu ma gwarancje a nie ma zupełnie duszy. Jakbym miała coś kupić to w takiej stylistyce jak Luxman, cena do 1000 jest ok o ile nie będę musiała już dokładać, w sensie zbyt szybkich awarii. Bo rozumiem, że będę musiała kupić wzmacniacz i kolumny pewnie też. Wiem, że temat zbyt ogólny ale zbieram informacje jak się ma co do czego, łatwiej pójść do sklepu wydać ponad 2 tysia i mieć gotowy sprzęt ale taki sprzęt dla mnie to kolejny mebel a ja chcę coś oryginalnego, coś co wygląda ponadczasowo:) Zapytanie o wzmacniacz ogólne było bo w ogóle się na nich nie znam ale skoro da się go podłączyć pod wszystko to w odpowiednim momencie poczytam o wzmacniaczach. Dziękuję za wypowiedzi a jak coś ciekawego na ten temat jeszcze dorzucicie to z chęcią poczytam.:)
Awatar użytkownika
tollo
Posty: 1213
Rejestracja: 29 wrz 2013, 23:36
Lokalizacja: Zgierz

Gramofony Luxman

#24

Post autor: tollo »

Acia pisze: A pytam bo koleżanka kupiła Denona ze sklepu, nówkę sztukę za 1300 i zastanawiam się jak to porównać czy lepiej szukać czegoś starego a sprawdzonego? Z drugiej strony coś z salonu ma gwarancje a nie ma zupełnie duszy.
Zajrzyj Acia do dyskusji: http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=46&t=21
Awatar użytkownika
Acia
Posty: 438
Rejestracja: 16 mar 2014, 15:02

Gramofony Luxman

#25

Post autor: Acia »

tollo pisze:Zajrzyj Acia do dyskusji: Nowy czy używany?
okej, dzięki
kielek
Posty: 3185
Rejestracja: 05 paź 2011, 08:34
Lokalizacja: Gdynia

Gramofony Luxman

#26

Post autor: kielek »

Acia@ przekaż kondolencje koleżance w związku z nabyciem tego nowego Denona od byłego posiadacza tego cuda ;)
Awatar użytkownika
Acia
Posty: 438
Rejestracja: 16 mar 2014, 15:02

Gramofony Luxman

#27

Post autor: Acia »

kielek pisze:Acia@ przekaż kondolencje koleżance w związku z nabyciem tego nowego Denona od byłego posiadacza tego cuda
Aż tak źle? Jest gdzieś wątek o tym? :D
kielek
Posty: 3185
Rejestracja: 05 paź 2011, 08:34
Lokalizacja: Gdynia

Gramofony Luxman

#28

Post autor: kielek »

Jeśli to Denon dp-300f to tak :)
Awatar użytkownika
Acia
Posty: 438
Rejestracja: 16 mar 2014, 15:02

Gramofony Luxman

#29

Post autor: Acia »

kielek pisze:Jeśli to Denon dp-300f to tak
dokładnie ten
ODPOWIEDZ