Kenwood KD-2100

Kosmiczne talerze z ramionami
eenneell
Posty: 4157
Rejestracja: 25 maja 2011, 22:18
Lokalizacja: K-ków

Kenwood KD-2100

#16

Post autor: eenneell »

Stroboskop miał większy sens w "dawnych czasach" kiedy napięcie "falowało"...czyli inaczej było rano. wieczór... a jak "falowało"... to dopiero było; człek kręcił gałką, coby równo grało (zwłaszcza przy przegrywaniu (sic)
Teraz raz ustawiony jest niezmienny ;)
Awatar użytkownika
Kocewicz
Posty: 739
Rejestracja: 25 lip 2012, 19:12
Lokalizacja: Zgierz
Kontakt:

Kenwood KD-2100

#17

Post autor: Kocewicz »

Oj nie do końca. Ja się muszę dostrajać przy zmianie prędkości - przekładnia mechaniczna.
Are you Shure?
widzewiecej
Posty: 36
Rejestracja: 28 lis 2012, 21:51
Lokalizacja: Nederland

Kenwood KD-2100

#18

Post autor: widzewiecej »

Eeneell- Dual jest sprawny- obecnie bez adaptera. Problem jest z kenwoodem.
Robert007Lenart- witam i zgadzam sie. W moim przypadku to nawet nie pół tonu i strasznie mnie to drazni, a regulacia sie skonczyla :?

Panowie- zapytam w prost- rozbierać bez manuala czy czekać na pomoc?
11101101
Awatar użytkownika
Robert007Lenert
Posty: 1521
Rejestracja: 23 lis 2011, 12:49
Kontakt:

Kenwood KD-2100

#19

Post autor: Robert007Lenert »

Ja bym zaczal od wlania niewielkiej ilisci smaru do urzadzen precyzyjnych /taka oliwka..wszystkie sklepy rtv to maja/ pod os silnika od gory. Na 100% nie zaszkodzi. To na pierwszy rzut.
widzewiecej
Posty: 36
Rejestracja: 28 lis 2012, 21:51
Lokalizacja: Nederland

Kenwood KD-2100

#20

Post autor: widzewiecej »

Ok thx. Mam nadzieje, ze znajdę dodatkową regulacje juz na samej płytce.
11101101
Awatar użytkownika
Robert007Lenert
Posty: 1521
Rejestracja: 23 lis 2011, 12:49
Kontakt:

Kenwood KD-2100

#21

Post autor: Robert007Lenert »

Zacznij od smarowania. Gramofon sporo stal, opory cierne na silniku robia swoje zwlacza przy nizszych obrotach i duzej plycie. Tak mialem w swoim Philips 212 electronic. Smarowanie silnika wyeliminowalo problem.

Jeszcze jedno. Koniecznie odpal Duala! To piekne maszyny...wiem co mowie mam kilka :)
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41516
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Kenwood KD-2100

#22

Post autor: Wojtek »

widzewiecej pisze:Strach jest mi obcy wojtku- ignoracja nie- co masz na myśli mówiąc, co mowi stroboskop?
Obserwuj paski naświetlane przez lampę stroboskopową. Jak "stoją" to znaczy, że prędkość jest prawidłowa.
Jak się przesuwają w lewo lub w prawo to znaczy, że mamy do czynienia z dewiacją od prędkości.
Pobaw się tym trochę to załapiesz. Paski powinny reagować na regulacje pitch.

Sprawdzanie prędkości obrotowej stroboskopem z pewnością jest bardziej precyzyjne niż robienie tego na słuch.

Co do pozostałych kwestii, które już poruszyłem w pierwszej odpowiedzi:
a) zrób zdjęcie swojej M92 jeśli nie wiesz co masz
b) nie wiem jaką "popularną audio technica" miałeś na myśli
c) pytasz o reanimację Duala, a nie wiemy co jest z nim nie tak, że trzeba coś reanimować
d) polecenie nowej igły do tych wkładek Shure zależy od tego ile byłbyś w stanie wydać na nią

Jeśli po tym przypomnieniu/powtórzeniu nadal nie wiesz do czego się odnieść w moich wypowiedziach to niestety nie będę w stanie pomóc.
Robert007Lenert pisze:A to juz zalezy od sluchu. Sa wydania pewnych albumow, ktore zostaly przyspieszone...ot taki zabieg, by brzmialo bardziej efekciarsko. No i jak ustawimy zgodnie ze strobo, to sie okazuje, ze fortepian "polecial" o cwierc tonu w gore. Muzyki slucha uszami nie oczami :)
Tu chyba chodzi o to by napęd dobrze chodzi, a nie o to czy jakiś album jest za szybko nagrany. Nie rób zamętu.
eenneell pisze:Stroboskop miał większy sens w "dawnych czasach" kiedy napięcie "falowało"...czyli inaczej było rano. wieczór... a jak "falowało"... to dopiero było; człek kręcił gałką, coby równo grało (zwłaszcza przy przegrywaniu (sic)
Teraz raz ustawiony jest niezmienny ;)
Mimo wszystko nadal jest przydatny do kontrolowania prędkości.
widzewiecej pisze:Ok thx. Mam nadzieje, ze znajdę dodatkową regulacje juz na samej płytce.
Otwórz go i raczej znajdziesz jakieś punkty regulacyjne. Najwyżej strzel fotkę to pomożemy.

Sprawdź też stan paska, bo może też jest już do wymiany.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Robert007Lenert
Posty: 1521
Rejestracja: 23 lis 2011, 12:49
Kontakt:

Kenwood KD-2100

#23

Post autor: Robert007Lenert »

O pasku zapomnialem, dobrze ze Wojtek pprzypomnial....ale jesli jest tylko ciutke za luzny a nie ma mikropekniec to radze go zagotowac w wodzie. Ten zabieg poprawia elastycznosc gumy i powoduje lekkie zmniejszenie obwodu paska /jego dlugosci/ o kilka milimetrow.
widzewiecej
Posty: 36
Rejestracja: 28 lis 2012, 21:51
Lokalizacja: Nederland

Kenwood KD-2100

#24

Post autor: widzewiecej »

WOJTKU
a-moja m92 jest znacznie większą od m75 a na przełożenie igły wpadlaby moja córka, ale niestety w oczywisty sposób to to nie pasuje
b- popularna audio technica za 200 zł polecana na tym forum
c-reanimacja- przywrócenie do życia ( wystarczy dać mu wkładkę i zaśpiewa) jest stary i nadgryziony zebem czasu no i kenwoodprezentuje sie zacniej na mojej szafce co nie znaczy, ze jest lepszy- dlatego pytam
d-max na igle to powiedzmy 50 euro
I uwierz mi kręci minimalnie za szybko na 33 ale wydrukuje test i opisze wyniki w weekend. Poza tym mała uwaga od starszego kolegi inzyniera- sarkazm to broń slabeuszy a ironia to nie wbrew pozorom oznaką inteligencji
Boże cóż za ironia :D
Dzięki za sugestje
11101101
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41516
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Kenwood KD-2100

#25

Post autor: Wojtek »

widzewiecej pisze:a-moja m92 jest znacznie większą od m75 a na przełożenie igły wpadlaby moja córka, ale niestety w oczywisty sposób to to nie pasuje
Nie cwaniakuj, bo na dobre to Tobie jak dotąd nie wyszło, przynajmniej tutaj.

Pytałem o zdjęcie. Skoro zdjęcia nie ma, to zapytam inaczej.
Twoja M92 wygląda tak czy nieco inaczej?
Obrazek

Jeśli tak to czy zawiera ona taki adapterek umożliwiający zamocować ją na dwie śrubki?
Sama wkładka w oryginale nie ma takiego mocowania, co widać po zdjęciu, ale montaż jest możliwy dzięki adapterowi/przejściówce.
widzewiecej pisze:b- popularna audio technica za 200 zł polecana na tym forum
Jeśli chodzi o AT-95E to już lepiej zostań przy swoich Shure.
widzewiecej pisze:c-reanimacja- przywrócenie do życia ( wystarczy dać mu wkładkę i zaśpiewa) jest stary i nadgryziony zebem czasu no i kenwoodprezentuje sie zacniej na mojej szafce co nie znaczy, ze jest lepszy- dlatego pytam
To zostań przy Kenwoodzie, o ile uda mu się te obroty doprowadzić do równowagi.
widzewiecej pisze:I uwierz mi kręci minimalnie za szybko na 33 ale wydrukuje test i opisze wyniki w weekend.
Jaki test? Chodzi Ci o płytę stroboskopową?
Stary, po co Tobie płyta stroboskopowa, skoro Kenwood KD-2100 ma wbudowaną lampę stroboskopową?
Lampa jak jest sprawna (czyli świeci) to nie robi przekłamań, więc nie ma sensu ją dodatkowo weryfikować.
widzewiecej pisze:Poza tym mała uwaga od starszego kolegi inzyniera- sarkazm to broń slabeuszy a ironia to nie wbrew pozorom oznaką inteligencji
Sarkazm i ironia to jedno, ale jestem ciekaw jak nazwiesz przypadek kiedy proszący o pomoc pluje na wyciągającego rękę...
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
widzewiecej
Posty: 36
Rejestracja: 28 lis 2012, 21:51
Lokalizacja: Nederland

Kenwood KD-2100

#26

Post autor: widzewiecej »

Wojtku- sam tu cwaniakujesz- ja tylko podniosłem rękawice i jak widać nie w smak ci to. Nie bede sie plaszczyl tylko dlatego ze admin ma taki styl. Jesli nadal chcesz ciągnąć ten wątek to zapraszam na priv. Jest ogromna różnica pomiedzy ironią i sarkazmem. Ale do sedna- tak to ta wkładka i posiada adapter do zamocowania a m75 zamocowalem na uchwycie własnego projektu nie zmieniając przy tym kąta pochylenia.
Widzisz ja amator a ty specjalista a dopiero po upierdliwych komentarzach powiedziałeś o co chodzi ze strobo. Jesli nie chesz pomagać ludziom to po co ci to forum? By udowadniać swoją wyższość? Nikt w nią nie wątpi i przestan to wykorzystywać.
Peace man i dziekuje za pomoc
11101101
eenneell
Posty: 4157
Rejestracja: 25 maja 2011, 22:18
Lokalizacja: K-ków

Kenwood KD-2100

#27

Post autor: eenneell »

widzewiecej pisze:Widzisz ja amator a ty specjalista a dopiero po upierdliwych komentarzach powiedziałeś o co chodzi ze strobo. Jesli nie chesz pomagać ludziom to po co ci to forum?
Ale to jest oczywiste!
Sluchaj rad Admina!
Malo tego, wydruk strobo , moze byc mniej dokŁadny od tego w gramofonie :mrgreen:
widzewiecej
Posty: 36
Rejestracja: 28 lis 2012, 21:51
Lokalizacja: Nederland

Kenwood KD-2100

#28

Post autor: widzewiecej »

Eenneel dzieki, zauwaz jednak, iż co oczywiste dla jednych nie zawsze jest takie dla innych. Ponad to- gdybym znał odpowiedzi na moje pytanie - nie byłoby mnie tutaj- prawda? Odnosnie admina- pewnie ze slucham- w dziwny sposób wzbudza mój szacunek :D. Dzięki i pozdrawiam
11101101
widzewiecej
Posty: 36
Rejestracja: 28 lis 2012, 21:51
Lokalizacja: Nederland

Kenwood KD-2100

#29

Post autor: widzewiecej »

Wojtku- postaram sie zrehabilitować i powiesze marchew na kiju :D. Zalozyles ze jakis bandzwol kupił coś względnie dobrego a poradzić sobie nie potrafi- jak juz wiesz było inaczej. Jesli jestes zainteresowany tanimi ( z drugiej ręki) podzespolami ale dobrej jakości to moze jednak sie jakos dogadamy?
11101101
eenneell
Posty: 4157
Rejestracja: 25 maja 2011, 22:18
Lokalizacja: K-ków

Kenwood KD-2100

#30

Post autor: eenneell »

widzewiecej pisze:enneel dzieki, zauwaz jednak, iż co oczywiste dla jednych nie zawsze jest takie dla innych
Ja to wiem...sorki ;)
Staraj się pisać zwięzle i konkretnie! to ułatwi bardzo "doradctwo" "doradcom" z Adminem na "szpicy" :mrgreen:
Ostatnio zmieniony 01 gru 2012, 03:53 przez eenneell, łącznie zmieniany 2 razy.
ODPOWIEDZ