METZ HIFI Studio Center 4500

Kosmiczne talerze z ramionami
ODPOWIEDZ
Piter
Posty: 75
Rejestracja: 14 wrz 2012, 12:10

Re: METZ HIFI Studio Center 4500

#46

Post autor: Piter »

Wojtek pisze:
Piter pisze:Przełączył?
Nie wiem, zgaduję.
Pierwsze co mi się nasunęło do głowy to to, że np. kombajn nie jest ustawiony na "gramofon" w tej chwili (tylko np. na kasetę).
Nie, nie. Na 100% sprawdzałem na "trybie" gramofonu. Zresztą na obu sprawdzałem (na kasecie i gramofonie).
Wojtek pisze:
Piter pisze:Najbardziej mnie martwi to, że igła dźwięki wydaje
To akurat normalne, fizyka działa.
Czyli igła drga, ale jest na tyle zużyta, że wkładka tych drgań nie dostaje?
Wojtek pisze:
Piter pisze:Widzę to po wskaźnikach
Wskaźniki nie reagują?
Dokładnie, wskaźniki stoją w miejscu. Na tunerze latają jak szalone. Na gramofonie przynajmniej jeden kanał (co widać na zdjęciach) był zbierany wcześniej, teraz stoją w miejscu.
Wojtek pisze:
Piter pisze:A nigdy im nie tłumaczyłem na co powinni zwrócić uwagę i przy czym być szczególnie ostrożnym.
To może lepiej zabrać "ich" na przesłuchanie i dowiedzieć się co tak właściwie zrobili? :)
Brat rzekł, że włączył normalnie, nic mu nie spadło (w sensie igła z płyty) ani nie puścił igły na goły talerz. I jeszcze dodał, że nie grało już wtedy na głośniki, więc wyłączył. Aż boję się myśleć, w jaki sposób on ten automat włączył...
Wojtek pisze:
Piter pisze:Mogła się zepsuć wkładka?
Wątpię.
Oby Twoje wątpliwości okazały się słuszne i zgodne z prawdą. Igła jest już w drodze. Myślisz, że jej wymiana załatwi problem?
Dodam, że znów sprawdzałem, ze ściągniętym koszykiem, reakcje wskaźników (kolumn też od razu) na moje sprzęganie poszczególnych kanałów i wyszło bardzo pozytywnie. Tzn. na sprzężenie zareagowały oba kanały osobno i bardzo głośno.
Awatar użytkownika
Kocewicz
Posty: 739
Rejestracja: 25 lip 2012, 19:12
Lokalizacja: Zgierz
Kontakt:

METZ HIFI Studio Center 4500

#47

Post autor: Kocewicz »

To sprawdź, czy się kabelki w samym koszyku nie poluzowały na skuwkach, też jest taka opcja. Wymiana samej igły, w takim wypadku, nic nie da. Raczej mało prawdopodobne, żeby się przewody wewnątrz wkładki poluzowały.
Are you Shure?
Piter
Posty: 75
Rejestracja: 14 wrz 2012, 12:10

Re: METZ HIFI Studio Center 4500

#48

Post autor: Piter »

Kocewicz pisze:To sprawdź, czy się kabelki w samym koszyku nie poluzowały na skuwkach, też jest taka opcja. Wymiana samej igły, w takim wypadku, nic nie da. Raczej mało prawdopodobne, żeby się przewody wewnątrz wkładki poluzowały.
Ale igła, jak już wyżej stwierdziliśmy, jest do wymiany. Wojtek pisał, że kwestia czasu, kiedy igła skończy swój żywot i przestanie grać także drugi kanał. Sygnał akustyczny jest, bo igła trze o płytę, ale jest złamana i może drgania nie dochodzą do samego końca?
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41482
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

METZ HIFI Studio Center 4500

#49

Post autor: Wojtek »

Piter pisze:Czyli igła drga, ale jest na tyle zużyta, że wkładka tych drgań nie dostaje?
Nie nie, nic z tych rzeczy.
Piter pisze:Na gramofonie przynajmniej jeden kanał (co widać na zdjęciach) był zbierany wcześniej, teraz stoją w miejscu.
Swoją drogą to sprawdź igłę czy czasem znowu się nie przekręciła :)
Piter pisze:I jeszcze dodał, że nie grało już wtedy na głośniki, więc wyłączył. Aż boję się myśleć, w jaki sposób on ten automat włączył...
Brat przynosi pecha w takim razie :)
Piter pisze:ale jest złamana i może drgania nie dochodzą do samego końca?
Też jest to jakaś prawdopodobna teoria. Może jak brat zapuścił płytę to akurat wtedy igła wyzionęła ducha :)

Tak czy siak, jak obejrzysz igłę i będzie wyglądała inaczej niż na zdjęciach, które zrobiłeś wcześniej to raczej można będzie wtedy wyciągnąć wnioski.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
eenneell
Posty: 4157
Rejestracja: 25 maja 2011, 22:18
Lokalizacja: K-ków

METZ HIFI Studio Center 4500

#50

Post autor: eenneell »

http://i50.tinypic.com/w015iw.jpg
Tu, czyli a tych stykach...tkwi problem
Moim zdaniem ;)
Piter
Posty: 75
Rejestracja: 14 wrz 2012, 12:10

Re: METZ HIFI Studio Center 4500

#51

Post autor: Piter »

Wojtek pisze:
Piter pisze:Czyli igła drga, ale jest na tyle zużyta, że wkładka tych drgań nie dostaje?
Nie nie, nic z tych rzeczy.
Więc co?

Co proponujecie więc zrobić?
Igła wygląda dziwnie. Tzn jak wyobrażam sobie w jaki sposób dotyka płyty to tak --> / ;)
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41482
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

METZ HIFI Studio Center 4500

#52

Post autor: Wojtek »

Piter pisze:Więc co?
Spokojnie. Pytałem wcześniej, czy igła jest inaczej wygięta niż wcześniej, porównując ze zdjęciami?
Grot igły powinieneś widzieć, a jego kąt świadczy o tym jak styka się z powierzchnią płyty.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Piter
Posty: 75
Rejestracja: 14 wrz 2012, 12:10

Re: METZ HIFI Studio Center 4500

#53

Post autor: Piter »

Wojtek pisze:
Piter pisze:Więc co?
Spokojnie. Pytałem wcześniej, czy igła jest inaczej wygięta niż wcześniej, porównując ze zdjęciami?
Grot igły powinieneś widzieć, a jego kąt świadczy o tym jak styka się z powierzchnią płyty.
Grot styka bardziej ukośnie się z płytą aniżeli wcześniej. Igła wygląda bardzo podobnie do jej stanu uprzedniego. może jest nieco bardziej, jakby to nazwać, "przekręcona".
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41482
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

METZ HIFI Studio Center 4500

#54

Post autor: Wojtek »

Skoro nowa igła już jest w drodze i w sumie nie masz nic do stracenia, spróbuj delikatnie jakimś narzędziem "nakręcić" igłę z powrotem do w miarę dobrej orientacji? :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Piter
Posty: 75
Rejestracja: 14 wrz 2012, 12:10

Re: METZ HIFI Studio Center 4500

#55

Post autor: Piter »

Wojtek pisze:Skoro nowa igła już jest w drodze i w sumie nie masz nic do stracenia, spróbuj delikatnie jakimś narzędziem "nakręcić" igłę z powrotem do w miarę dobrej orientacji? :)
No "nakręciłem" i nic.. Dźwięk tylko znad igły
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41482
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

METZ HIFI Studio Center 4500

#56

Post autor: Wojtek »

No to przeczyść styki wkładki i półkoszyka w takim razie :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Piter
Posty: 75
Rejestracja: 14 wrz 2012, 12:10

METZ HIFI Studio Center 4500

#57

Post autor: Piter »

Jak to zrobić? Papierem ściernym?
Piter
Posty: 75
Rejestracja: 14 wrz 2012, 12:10

METZ HIFI Studio Center 4500

#58

Post autor: Piter »

Znalazłem taki oto temat na elektroda.pl:
http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1551401.html

Zmartwiło mnie to
Awatar użytkownika
Kocewicz
Posty: 739
Rejestracja: 25 lip 2012, 19:12
Lokalizacja: Zgierz
Kontakt:

METZ HIFI Studio Center 4500

#59

Post autor: Kocewicz »

Nie kombinuj niepotrzebnie. W ZM-10 montowano Uf-50, wkładkę krystaliczną, której przetworniki prawie zawsze gniją. Wkładka magnetyczna, w normalnych warunkach, NIE MA PRAWA się popsuć. Chyba, że ktoś się bawi w dziadowanie i lutuje przewody do jej wyprowadzeń, ale ciebie to nie dotyczy ;)
Are you Shure?
Piter
Posty: 75
Rejestracja: 14 wrz 2012, 12:10

METZ HIFI Studio Center 4500

#60

Post autor: Piter »

Mam jeszcze pytanie: co świadczy o zużytej wkładce?
ODPOWIEDZ