METZ HIFI Studio Center 4500

Kosmiczne talerze z ramionami
ODPOWIEDZ
Piter
Posty: 75
Rejestracja: 14 wrz 2012, 12:10

Re: METZ HIFI Studio Center 4500

#16

Post autor: Piter »

Czyli mam zablokować ramię i pociągnąć za jego końcówkę, żeby się tak w dół otworzyło? Bo boję się, że popsuje
eenneell
Posty: 4157
Rejestracja: 25 maja 2011, 22:18
Lokalizacja: K-ków

METZ HIFI Studio Center 4500

#17

Post autor: eenneell »

Wojtek pisze:ajrzyj do instrukcji. http://perpetuum-ebner.pytalhost.com/3044/3044-09.jpg
eenneellowi chodzi o to byś wyjął wkładkę z główki ramienia. Tam znajdziesz styki.
Jak popchniesz "rączkę" koszyka do tyłu to półkoszyk powinien wyskoczyć (jak na obrazku).
:clap: :clap:
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41600
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

METZ HIFI Studio Center 4500

#18

Post autor: Wojtek »

Piter pisze:Czyli mam zablokować ramię i pociągnąć za jego końcówkę, żeby się tak w dół otworzyło?
Nie za końcówkę tylko tą aluminiową rączkę wychodzącą z kosza. Po prostu spójrz na rysunek.
To nie jest filozofia :)

Oczywiście możesz czuć opór bo jest szansa, że nikt przed Tobą tego nie robił, ale raczej nie popsujesz, bo tak to przecież ma działać :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
eenneell
Posty: 4157
Rejestracja: 25 maja 2011, 22:18
Lokalizacja: K-ków

METZ HIFI Studio Center 4500

#19

Post autor: eenneell »

Piter pisze:może mieć rację z czyszczeniem wtyków.
wtyków-styków ;)
Piter
Posty: 75
Rejestracja: 14 wrz 2012, 12:10

METZ HIFI Studio Center 4500

#20

Post autor: Piter »

Otworzyłem to.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Delikatnie docisnąłem te zatrzaski przy przewodach i założyłem to z powrotem. Wydaję mi się, że jest minimalnie głośniej. Ale wciąż tylko na jednym kanale
kielek
Posty: 3185
Rejestracja: 05 paź 2011, 08:34
Lokalizacja: Gdynia

METZ HIFI Studio Center 4500

#21

Post autor: kielek »

Nie wiem czy zdjęcie nie wyraźne,czy mi się wydaje,ale igła wygląda na koślawą
Piter
Posty: 75
Rejestracja: 14 wrz 2012, 12:10

METZ HIFI Studio Center 4500

#22

Post autor: Piter »

Sorry za jakość zdjęcia, ale tak, igła jest krzywa.

EDIT:
Wykonałem jeszcze dwa zdjęcia samej igły.

Obrazek

Obrazek
kielek
Posty: 3185
Rejestracja: 05 paź 2011, 08:34
Lokalizacja: Gdynia

METZ HIFI Studio Center 4500

#23

Post autor: kielek »

No to zacznij od jej wymiany... :)
Piter
Posty: 75
Rejestracja: 14 wrz 2012, 12:10

METZ HIFI Studio Center 4500

#24

Post autor: Piter »

Jesteś pewien?
kielek
Posty: 3185
Rejestracja: 05 paź 2011, 08:34
Lokalizacja: Gdynia

METZ HIFI Studio Center 4500

#25

Post autor: kielek »

Ale czego mam być pewien? Nie wiem czy to jest remedium na Twój problem,ale od czegoś trzeba zacząć.Żeby poprawnie odtwarzać płyty trzeba mieć igłę ok.,gdyż to ona jest pierwszym elementem gramofonu z jakim styka się płyta.Jeśli jest koślawa a jest, to wiadomo że prawidłowo nie śledzi rowka w płycie i nie ma mowy o prawidłowym odtwarzaniu.Na igle nie ma co oszczędzać,bo szkoda płyt,nerwów itd.Cała Twoja kalibracja jest bez sensu z krzywą igłą.Kup nową igłę,wymień,dobrze skalibruj i wtedy jeśli coś nie będzie dobrze,to można szukać dalszych przyczyn.Sprawna igła to podstawa przy odtwarzaniu!
Piter
Posty: 75
Rejestracja: 14 wrz 2012, 12:10

Re: METZ HIFI Studio Center 4500

#26

Post autor: Piter »

kielek pisze:Ale czego mam być pewien? Nie wiem czy to jest remedium na Twój problem,ale od czegoś trzeba zacząć.Żeby poprawnie odtwarzać płyty trzeba mieć igłę ok.,gdyż to ona jest pierwszym elementem gramofonu z jakim styka się płyta.Jeśli jest koślawa a jest, to wiadomo że prawidłowo nie śledzi rowka w płycie i nie ma mowy o prawidłowym odtwarzaniu.Na igle nie ma co oszczędzać,bo szkoda płyt,nerwów itd.Cała Twoja kalibracja jest bez sensu z krzywą igłą.Kup nową igłę,wymień,dobrze skalibruj i wtedy jeśli coś nie będzie dobrze,to można szukać dalszych przyczyn.Sprawna igła to podstawa przy odtwarzaniu!
Rozumiem, że ręczne naprawianie jej, prostowanie i podobne historie nie dadzą nic?
Jestem praktycznie pewien, że wina nie leży we wzmacniaczu czy kolumnach, bo na tunerze jest okej.
Kupno nowej igły to jakiego rzędu wydatek?
kielek
Posty: 3185
Rejestracja: 05 paź 2011, 08:34
Lokalizacja: Gdynia

METZ HIFI Studio Center 4500

#27

Post autor: kielek »

Jak chcesz zostać przy tej samej wkładce to zobacz w instrukcji podanej Ci przez Wojtka jaka tam siedzi oryginalna igła i na jej podstawie znajdziesz prawdopodobnie zamiennik np.na allegro(choćby u Wamata,możesz do niego nawet zadzwonić). Przypuszczam,że koszt od kilkunastu do kilkudziesięciu złotych,albo możesz kupić w opcji inną wkładkę(najtańsze ok.100 zł). Zabawa w winyle tak ogólnie to nie są tanie rzeczy :( ,czym dalej w las tym drożej.
Piter
Posty: 75
Rejestracja: 14 wrz 2012, 12:10

METZ HIFI Studio Center 4500

#28

Post autor: Piter »

Mam jeszcze w domu gramofon Yamaha tt-400 z wkładką Yamah CG-7700. Czy da się po prostu w celach testowych wrzucić z tej Yamahy do mojego kombajnu wkładkę z igłą?
kielek
Posty: 3185
Rejestracja: 05 paź 2011, 08:34
Lokalizacja: Gdynia

METZ HIFI Studio Center 4500

#29

Post autor: kielek »

Powinno chyba pasować,gdyż widzę że ma mocowanie 1/2 cala.Spróbować można.Poczekaj zresztą na opinię w tej materii eksperta Wojtka ;) On na pewno coś wymyśli.
Piter
Posty: 75
Rejestracja: 14 wrz 2012, 12:10

METZ HIFI Studio Center 4500

#30

Post autor: Piter »

Dzięki kielek i no offence, ale właśnie czekam zanim podejmę kroki :)
ODPOWIEDZ