Serwis gramofonów-Wrocław?

Kosmiczne talerze z ramionami
Awatar użytkownika
Dany
Posty: 14
Rejestracja: 10 sty 2014, 08:52
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Serwis gramofonów-Wrocław?

#16

Post autor: Dany »

Koledzy, macie w 100% racje.

Nie mam 20 letniego doświadczenia a na forum też jestem stosunkowo od niedawna. Czas wszystko pokaże.
Jeśli będę mógł posłużyć dobrą radą na forum, także z przyjemnością pomogę.

Pozdrowienia!
Awatar użytkownika
monkiusz
Posty: 51
Rejestracja: 04 lip 2014, 21:52
Gramofon: Technics SL-Q3

Serwis gramofonów-Wrocław?

#17

Post autor: monkiusz »

Jakieś orientacyjne ceny?
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41379
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Serwis gramofonów-Wrocław?

#18

Post autor: Wojtek »

Orientacyjne ceny za jaką usługę? :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
monkiusz
Posty: 51
Rejestracja: 04 lip 2014, 21:52
Gramofon: Technics SL-Q3

Serwis gramofonów-Wrocław?

#19

Post autor: monkiusz »

Wojtek pisze:Orientacyjne ceny za jaką usługę? :)
Za te podane na stronie.
Awatar użytkownika
Dany
Posty: 14
Rejestracja: 10 sty 2014, 08:52
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Serwis gramofonów-Wrocław?

#20

Post autor: Dany »

Mateusz, tak jak pisze Wojtek, wszystko zależy od tego co chcesz osiągnąć.
Równie dobrze można by się zapytać ile kosztuje renowacja samochodu czy remont mieszkania ;)

Same prace konserwacyjne w standardowym zakresie z regóły nie przewyższają wartości gramofonu ale dużo zależy od tego, czy potrzebbne są części zamienne jak wygląda ich dostępność na rynku itd. Dodatkowo temat samych wkładek w dużej mierze zależy od grubości potrfela.

Napisz mi o jaki gramofon chodzi, jakie ma mankamenty oraz co chciałbyś z nim zrobić.
Awatar użytkownika
monkiusz
Posty: 51
Rejestracja: 04 lip 2014, 21:52
Gramofon: Technics SL-Q3

Re: Serwis gramofonów-Wrocław?

#21

Post autor: monkiusz »

Dany pisze:Mateusz, tak jak pisze Wojtek, wszystko zależy od tego co chcesz osiągnąć.
Monkiusz ;). Odezwę się na priv.
mike_the_bike
Posty: 3
Rejestracja: 27 lip 2014, 16:27

Serwis gramofonów-Wrocław?

#22

Post autor: mike_the_bike »

Witam Wszystkich,

skorzystalem z usług p. Daniela ( nick Dany ) i chce sie podzielić swoimi spostrzeżeniami.

1. Gramofon moj to Unitra Fonica Dynamic Speaker ( tzw. darowizna od kolegi )
2. Co było zrobione :
- Wymiana + kalibracja wkładki ( wklad moja nowa SURE M44-7)
- Nowy pasek
- Nowe smarowanie talerza, łożysk ramienia i windy
- Recabeling K&M 1,5m + uziemienie
- Nowe piny przewodów wkładki
3. Czas trwania przegladu/renowacji - równo7 dni ( przywiozlem sprzet w poniedzialek - po 7 dniach byl gotowy )
4. Było terminowa i na czas i zgodnie z ustalona kwotą
5. w trakcie prac bardzo dobry kontakt @

Jednym słowem POLECAM !!!! - alternatywa dla mnie było wiezienie sprzętu do Warszawy.

A teraz juz mniej merytorycznie i tzw własne odczucia po remoncie :

Sprzet podpiety do Marantz SR 8002 na interkonektach K&M.
Przedwzamacniach gramofonowy samorobka ( to chyba pojdzie do wymiany ) - chciaz niekoniecznie.
Kolumny JMLab Focal Chorus 826W
Kable sygnalowe Kimber PR8 ( bez bi-wire)
Zaczelem na spokojnie do plyty Norah Jones ( tytulu albumu nie pamietam ) ale dosc charakterystyczny bo tloczony na bialym winylu.

Zagralo super, vocal brzmial fanastycznie, góra - jak na kopule cerkwii - blachy brzmią elagancko i świetliście, bas ( duzo ) pod pelna kontrola - szybki i zwarty ( jak piesciarz wagi piorkowej - wali i juz go nie ma :) ) .

Pozniej poszedl na tapet rock/pop/hip-hop Jamal - "Milosc" - unikalem na wczesniejszej wkladce FM101 tej plyty - bo mnie draznilo brzmienie - w ogole na FM 101 nie dalo sie slucha rock' a ( jak dla mnie ). Byl suchy ( jak wióry i wyprany z dynamiki ). Tutaj pelen zaskoczenie - gralo i wymiatalo jak trzeba :).

Skor bylo dobrze to ide dalej i na talerzu laduje Red Hot Chili Peppers - plyta "Californication" - no i chlopaki dali czadu - super wokal i dynamki z basem i fajna gora. Konkluzja moza sluchac rock'a i gra super. Co przy wczesniejszej wkladce bylo dla mnie nie do zaakceptowania.

Proba z polska plyta - tloczenie PolJazz - Manaam "O!" - pelny wyczad - zawsze zastanawialem sie co to jest za utwor rozpoczynjacy plyte - takie szuranie, psyczenie - ma dlugosc 10-12 sec. Teraz uslyszalem - dzwiek otwieranej puszki ulatujacych bombelkow gazu - wczesniej zero zrozumienia o co chodzi :)
Kora brzmi super, czasami lekko chropowato, czasami melancholijnie - tak jak ma byc w zaleznosci od utworu.

Na koniec wieczoru poszlo Dead Can Dance "Anastasis" oraz Pink Floyd "Division Bell" - na obu płytach pełny odlot. Bas taki iz nogawki od spodni odchyla mi do tylu i czuc go w klacie, vocal Lisa Gerrard brzmi jak marzenie, jej cymbały ( czy jak sie to tam zwie na czym ona gra ) graj pieknie górą. Vocal Brandon Perry' ego bardzo fajnie nisko schodzi i wybrzmiewa.
To samo z PF " Division Bell" - pelna ekstaza.

Teraz czekam jak sie wkladka wygrzeje i dzwiek troche ociepli - chociak nie jestem pewien iz tego potrzebuuje ( bo moj caly sytem brzmi miękko i tak jedwabiscie ) , a nie wygrzana wkładka nadaje górze troche pazura :).

I po co tu wymieniac przedwzmacniach - chociaz mysle iz jak wstawie NAD lub CA etc... to moze byc tylko jeszcze lepiej.
kielek
Posty: 3185
Rejestracja: 05 paź 2011, 08:34
Lokalizacja: Gdynia

Serwis gramofonów-Wrocław?

#23

Post autor: kielek »

mike_the_bike pisze: zgodnie z ustalona kwotą
A tak dla formalności to jaka to kwota?
mike_the_bike
Posty: 3
Rejestracja: 27 lip 2014, 16:27

Serwis gramofonów-Wrocław?

#24

Post autor: mike_the_bike »

Odpowiem tak. Zgodna z podana wycena jaka wczesniej Daniel przeslal mi na email.
Wycena zawierala wszystkie skladowe, osobno cena za kazda czesc, osobno robocizna.
Moim zdaniem nie ma sensu podawanie zaplaconej przeze mnie kwoty bo w kazdym przypadku bedzie ona inna ze zwgledu na ceny czesci do danego modelu gramofonu oraz zakresu ustalonych prac przy sprzecie.

W sumie kosztowalo mnie to tyle ile trzeba zaplacic za whisky klasy "single malt" lat 18, gdzie pol butelki bylo za czesci a drugie pol za robocizne.

Milego liczenia i degustowania :)
Awatar użytkownika
analogowy
Posty: 8
Rejestracja: 25 sie 2013, 17:20

Serwis gramofonów-Wrocław?

#25

Post autor: analogowy »

Polecam usługi pana Daniela chociaż nie jestem z Wrocławia - jednak warto było poszukać poza granicami trójmiasta. Przedmiotem naprawy był mój gramofon Technics SL10 któremu po zakupie należało wykonać kompleksowy przegląd: wymienić smary, naprawić ramie, wymienić przewody ramienia, wykonać polerowanie pokrywy i w końcu wymienić nową wkładkę, ponieważ stara już mocno zniekształcała dzwięk i nadawała się do tylko wymiany. Wszystkie przace zostały wykonane w ustalonym terminie zgodnie z wcześniej ustaloną stawką. Kontakt z Panem Danielem również jest bardzo dobry, co w przypadku wielu "fachowców" z jakimi spotkałem się wcześniej był mocno utrudniony i powodował wiele stresów. Alternatywą dla mnie była naprawa gramofonu w Warszawie, jednak koszt był "nieco wyższy". Gdybym miał polecić znajomym osobę kompetentną, rzetelną i przede wszystkom uczciwie podchodzącą do klienta śmiało poleciłbym Pana Daniela.

Pozdrawiam miłośników czarnej płyty
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10428
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Serwis gramofonów-Wrocław?

#26

Post autor: Myszor »

Cześć,
ostatnio w poszukiwaniu kolumn zajrzałem na odsłuchy tu :
http://www.galeriaaudio.pl/

Pracuje tam Pan, który twierdzi, że zajmuje się regulacją gramofonów od 15 lat i to jedyne źródło dźwięku z jakiego korzysta.
Oferował mi usługę kalibracji za 150pln (z dojazdem do domu).
Nie skorzystałem więc się nie wypowiem co do jakości usługi ale zamieszczam namiar jakby ktoś we Wro szukał majstra :)
Pozdrawiam
kielek
Posty: 3185
Rejestracja: 05 paź 2011, 08:34
Lokalizacja: Gdynia

Serwis gramofonów-Wrocław?

#27

Post autor: kielek »

150 zł za samą kalibrację???? Dzizus :o
Awatar użytkownika
klin
Posty: 2122
Rejestracja: 12 kwie 2014, 23:36
Gramofon: Thorens 125 MK II
Lokalizacja: Wrocław

Serwis gramofonów-Wrocław?

#28

Post autor: klin »

po odwiedzeniu ich strony i prześledzeniu cen, to i tak wydaje mi się, że to dość tanio ;)

A tak swoją drogą...koszt dojazdu plus wiedza i czas spędzony nad kalibracją. W sumie to ile to ma kosztować?
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41379
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Serwis gramofonów-Wrocław?

#29

Post autor: Wojtek »

Każdy ceni się po swojemu. Pamiętaj też o dojeździe :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
kielek
Posty: 3185
Rejestracja: 05 paź 2011, 08:34
Lokalizacja: Gdynia

Serwis gramofonów-Wrocław?

#30

Post autor: kielek »

Nie wiem ile. Może 100 zł ?
Przecież to pół godziny pracy ...
Dla mnie taka cena jest przesadzona w porównaniu do włożonego nakładu pracy i posiadanej tzw. wiedzy.
P.S
Nie przesadzajmy z tym dojazdem,chyba że wliczył sobie w to dojazd taksówką.
ODPOWIEDZ