Stanton st 150, wkładka Stanton 680 V.3 (Kalibracja)

Kosmiczne talerze z ramionami
celek
Posty: 12
Rejestracja: 22 lip 2012, 14:12

Re: Stanton st 150, wkładka Stanton 680 V.3 (Kalibracja)

#16

Post autor: celek »

hansu pisze:Yyy, dobrze rozumiem? Myślałeś, że rowek na tej płycie z kodem jest w formie zamkniętych "pętli" pomiędzy którymi igła sama z siebie nie "podróżuje"?
-Może to idiotyczne ale tak... Gdzieś wyczytałem że igła ma "stać w miejscu".

-Czy ja źle zrozumiałem przekaz...? na logike jest to normalne zjawisko kiedy wrzucamy placka ze ścieżka dzwiękową. W chwili kiedy położymy system na płycie winylowej, igła porusza się w łuku... czyli przechodzi spiralą powolutku do końca ścieżki, do wewnętrznej strony płyty. Tylko czy ta sama zasada jest z płytami z kodem czasowym.
Awatar użytkownika
hansu
Posty: 100
Rejestracja: 14 lis 2011, 20:56
Lokalizacja: Kraków

Stanton st 150, wkładka Stanton 680 V.3 (Kalibracja)

#17

Post autor: hansu »

No to problem chyba rozwiązany, przekomiczne nieporozumienie :) Czuję, że historia pójdzie w świat w formie anegdoty :)
celek pisze:Tylko czy ta sama zasada jest z płytami z kodem czasowym.
No jasne, nawet na tym filmiku który wrzuciłeś widać wyraźnie, jak rowek, w obrębie tej rzadszej przerwy między dwoma gęstymi obszarami "ciągnie się" od zewnętrznej do wewnętrznej strony.
celek pisze:Gdzieś wyczytałem że igła ma "stać w miejscu"
Może chodziło o ustawianie antyskatingu metodą opuszczenia igły na fragment płyty BEZ ROWKA?
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41593
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Stanton st 150, wkładka Stanton 680 V.3 (Kalibracja)

#18

Post autor: Wojtek »

Kwestia braku doświadczenia z czarnymi płytami i sprzętem.

Już wcześniej myślałem, że tu może po prostu chodzić o jakąś złą koncepcję co do płyty z kodem czasowym, a nie jakieś problemy z regulacją gramofonu :)

Płyta z kodem nie miałaby sensu gdyby nie dało się jej "odtworzyć" jak normalną płytę, w związku z czym igła musi sobie sunąć normalnie od początku do końca strony.

Gdybyś robił wcześniejsze testy na zwykłych płytach z muzyką to może byś sam do tego doszedł ;)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
celek
Posty: 12
Rejestracja: 22 lip 2012, 14:12

Re: Stanton st 150, wkładka Stanton 680 V.3 (Kalibracja)

#19

Post autor: celek »

hansu pisze:No to problem chyba rozwiązany, przekomiczne nieporozumienie :) Czuję, że historia pójdzie w świat w formie anegdoty :)
-Domyślam się jaką macie polewe, najgorsze że ja tyle powtarzałem tą czynność (kalibracji ramienia i wkładki) że już odechciewało mi się przygody z gramofonami... :lol: .
hansu pisze:No jasne, nawet na tym filmiku który wrzuciłeś widać wyraźnie, jak rowek, w obrębie tej rzadszej przerwy między dwoma gęstymi obszarami "ciągnie się" od zewnętrznej do wewnętrznej strony.
-Dlatego chciałem pokazać jak to wygląda w rzeczywistości...
hansu pisze:Może chodziło o ustawianie antyskatingu metodą opuszczenia igły na fragment płyty BEZ ROWKA?
- Raczej nie :mrgreen: , owszem czytałem o tym że można ustawić antyskating na czystej płycie lub jakimś singlu (ponoć to błędne ustawienia AS) aczkolwiek takowej nie posiadam. W moim przypadku wkładki które posiadam Stanton 680 V.3. AS ze specyfikacji producenta ma być na 0.
celek
Posty: 12
Rejestracja: 22 lip 2012, 14:12

Re: Stanton st 150, wkładka Stanton 680 V.3 (Kalibracja)

#20

Post autor: celek »

Wojtek pisze:Kwestia braku doświadczenia z czarnymi płytami i sprzętem.

Już wcześniej myślałem, że tu może po prostu chodzić o jakąś złą koncepcję co do płyty z kodem czasowym, a nie jakieś problemy z regulacją gramofonu :)

Płyta z kodem nie miałaby sensu gdyby nie dało się jej "odtworzyć" jak normalną płytę, w związku z czym igła musi sobie sunąć normalnie od początku do końca strony.

Gdybyś robił wcześniejsze testy na zwykłych płytach z muzyką to może byś sam do tego doszedł ;)
Najważniejsze że pomogliście mi zamknąć ten etap. Dzięki czemu poszerzyłem swoją niewiedzę na temat gramofonów ...

Pozostało mi uprzejmie podziękować wszystkim za odpowiedzi w tej kwestii. W szczególności dla Pana Wojtka duża FLASZKIAA! się należy ;) za trud i wyczerpujące wypowiedzi w ustaleniu mojego problemu.

Temat wydaje mi się :think: , jest juz do zamknięcia.

Pozdrawiam!

Celek :D
eenneell
Posty: 4157
Rejestracja: 25 maja 2011, 22:18
Lokalizacja: K-ków

Stanton st 150, wkładka Stanton 680 V.3 (Kalibracja)

#21

Post autor: eenneell »

:lol:
No! Toście sobie pogadali/popisali :lol:
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41593
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Stanton st 150, wkładka Stanton 680 V.3 (Kalibracja)

#22

Post autor: Wojtek »

celek pisze:W moim przypadku wkładki które posiadam Stanton 680 V.3. AS ze specyfikacji producenta ma być na 0.
Dla ścisłości: przy skreczu ustawiasz AS na 0. Przy odsłuchu ustawiasz AS na taką samą wartość co nacisk.

Do odsłuchu jednak jak już wcześniej wspomniałem wypadałoby używać innej wkładki niż tego Stantona, ale nie wiem czy w ogóle planujesz tak wykorzystywać gramofon :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
celek
Posty: 12
Rejestracja: 22 lip 2012, 14:12

Re: Stanton st 150, wkładka Stanton 680 V.3 (Kalibracja)

#23

Post autor: celek »

Wojtek pisze:Dla ścisłości: przy skreczu ustawiasz AS na 0. Przy odsłuchu ustawiasz AS na taką samą wartość co nacisk.

Do odsłuchu jednak jak już wcześniej wspomniałem wypadałoby używać innej wkładki niż tego Stantona, ale nie wiem czy w ogóle planujesz tak wykorzystywać gramofon :)
Chcę nauczyć się dobrze zgrywać numery na początek. Także lekki skrecz będzie wskazany,... a później jak już fantazja poniesie. :)

Dzięki za cenne rady...
Awatar użytkownika
motown
Posty: 766
Rejestracja: 31 sie 2011, 20:07

Stanton st 150, wkładka Stanton 680 V.3 (Kalibracja)

#24

Post autor: motown »

Jako posiadacz ST.150 miałem napisać coś w tym wątku wcześniej, ale nie mogłem 'wymóżdżyć' co robisz nie tak ;]
Na szczęście mamy na tym forum mądrzejszych kolegów ;d

Ja nie miałem takich problemów i w sumie szybko zmieniłem ten system na inny. Zmiana jakościowa była kolosalna.
Do zgrywania, miksowania i delikatnego skreczu lepiej nadają się igły ze szlifem eliptycznym. Zapewne profesjonalny DJ poleciłby ci do tego celu jakiś długi system np. model Groovemaster.V3 Stantona albo Concorde Arkiv Ortofona.

A do profesjonalnego skreczu podobno najlepsza jest wkładka Shure M44-7. Mam ją z headshellem Technicsa, mogę ci tanio odstąpić ;]


Tak przy okazji - ile dałeś za gramofon (jeśli to nie tajemnica)? ;)
Pay for that motherfucker record

The Motown Sound™
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41593
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Stanton st 150, wkładka Stanton 680 V.3 (Kalibracja)

#25

Post autor: Wojtek »

motown pisze:Do zgrywania, miksowania i delikatnego skreczu lepiej nadają się igły ze szlifem eliptycznym.
Szlify eliptyczne to raczej do żadnego skreczu, serio. Można powiedzieć, że szlif ten jest zbyt delikatny/wąski na "szuranie" :)
Z tego też powodu praktycznie wszystkie wkładki DJskie/skreczowe mają szlif sferyczny.
Samo zgrywanie/odsłuch to co innego.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
celek
Posty: 12
Rejestracja: 22 lip 2012, 14:12

Re: Stanton st 150, wkładka Stanton 680 V.3 (Kalibracja)

#26

Post autor: celek »

motown pisze:Jako posiadacz ST.150 miałem napisać coś w tym wątku wcześniej, ale nie mogłem 'wymóżdżyć' co robisz nie tak ;]
Na szczęście mamy na tym forum mądrzejszych kolegów ;d

Ja nie miałem takich problemów i w sumie szybko zmieniłem ten system na inny. Zmiana jakościowa była kolosalna.
Do zgrywania, miksowania i delikatnego skreczu lepiej nadają się igły ze szlifem eliptycznym. Zapewne profesjonalny DJ poleciłby ci do tego celu jakiś długi system np. model Groovemaster.V3 Stantona albo Concorde Arkiv Ortofona.

A do profesjonalnego skreczu podobno najlepsza jest wkładka Shure M44-7. Mam ją z headshellem Technicsa, mogę ci tanio odstąpić ;]


Tak przy okazji - ile dałeś za gramofon (jeśli to nie tajemnica)? ;)
Wcześniej się zastanawiałem nad wyborem odpowiednich wkładek. Miałem na oku shure whitelabel, owszem te które wymieniłeś wyżej "m44-7" również są polecane. Uniknąłem wyboru, z tego względu że dostałem w gratisie Stantony. Nawet gdybym wymienił systemy, to nie wiem czy zauważyłbym różnice w odsłuchu. Do tego potrzebne są przynajmniej jakieś monitorki studyjne żebym zobaczył różnice. Na ten czas pouczę się na tym co mam. Później w miarę jak apetyt wzrośnie będę szukał czegoś zastępczego...

Jeżeli chodzi o gramofony wybór był ciężki, okazja natrafiła się przypadkowo. Facet je kupił 3 lata temu w zestawie z case-ami i oprogramowaniem Final Scratch 2. Gdzie sprzęt leżał przez ten czas ponoć nieużywany... Odsprzedał komplet w sumie za 3 kafle :). Bardzo atrakcyjna cena...

nie chcę tutaj robić jakiś handlowych skeczy , natomiast jeżeli ktoś byłby zainteresowany Final Scratchem 2. Proszę pisać....

w zestawie znajduje się:

PEŁNA WERSJA FINAL STANTON SCRATCH 2

- OKABLOWANIE AUDIO + KABEL FIREWARE

- 2 PŁYTY VINYLOWE Z KODEM CZASOWYM

- 2 PŁYTY CD Z KODEM CZASOWYM

- ORYGINALNE PUDEŁKO

- PŁYTA Z PROGRAMEM TRAKTOR FINAL SCRATCH

- ZASILACZ
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41593
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Stanton st 150, wkładka Stanton 680 V.3 (Kalibracja)

#27

Post autor: Wojtek »

celek pisze:Nawet gdybym wymienił systemy, to nie wiem czy zauważyłbym różnice w odsłuchu. Do tego potrzebne są przynajmniej jakieś monitorki studyjne żebym zobaczył różnice.
Nie wiem kto takie bzdury wykłada, ale pachnie mi to forami "asfaltowymi" :)
celek pisze:Jeżeli chodzi o gramofony wybór był ciężki, okazja natrafiła się przypadkowo. Facet je kupił 3 lata temu w zestawie z case-ami i oprogramowaniem Final Scratch 2. Gdzie sprzęt leżał przez ten czas ponoć nieużywany...
Czyli niespełniony DiDżej, krótko mówiąc :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
aina82

Stanton st 150, wkładka Stanton 680 V.3 (Kalibracja)

#28

Post autor: aina82 »

Witam! 8-)
Tak sobie czytałem o ww. problemie i zastanawia mnie tylko jedno w jaki sposób dany szablon ustawia się na talerzu gramofonu!? :roll: :?:
ahaja
Posty: 1214
Rejestracja: 18 paź 2011, 15:11
Lokalizacja:

Stanton st 150, wkładka Stanton 680 V.3 (Kalibracja)

#29

Post autor: ahaja »

Taki szablon powinien leżeć na płycie ... bo do niej kalibrujesz wkładkę a nie do maty ... ;-)
aina82

Re: Stanton st 150, wkładka Stanton 680 V.3 (Kalibracja)

#30

Post autor: aina82 »

ahaja pisze:Taki szablon powinien leżeć na płycie ... bo do niej kalibrujesz wkładkę a nie do maty ... ;-)
Ostatnio zmieniony 22 sty 2013, 19:16 przez aina82, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ