Platforma pod gramofon

Kosmiczne talerze z ramionami
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Carpenter
Posty: 815
Rejestracja: 05 maja 2013, 22:58
Gramofon: Kenwood KP-990
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Platforma pod gramofon

#46

Post autor: Carpenter »

Wyciąłem z sorbotanu podkładki grubości ok. 3 mm pod kolumny. To ten sam sorbotan od ProJecta, dość twardy. Jedna kolumna waży ok. 40 kg. Teraz przy bujaniu nią na boki odrobinę się kiwa, ale tylko odrobinę - czuć, że sorbotan pracuje, ale całość jest stabilna. U mnie to ważne, bo jednemu z moich kotów zdarza się przeskoczyć ze swojego legowiska na kolumnę, jakieś pół metra. Myślę, że nie uda mu się w ten sposób rozbujać jej tak, żeby się przewróciła :?

Czy coś się zmieniło w dźwięku? Włączyłem płytę Agnes Obel "Aventine". Obie strony zaczynają się od utworu z samym fortepianem. Mam wrażenie, że słychać więcej mikro wybrzmień, pogłosów. Być może też jest lepsza stereofonia. Wysokie jakby się wygładziły (AT OC9 II), ale nie straciły swojej precyzji. Bas chyba jest ciut precyzyjniejszy.

Trudno mi ocenić zupełnie obiektywnie, bo to nie żadne testy porównawcze, a ostatnio sorbotan pojawił się i pod gramofonem, i pod wzmacniaczem, a teraz też pod kolumnami. W każdym razie jestem bardzo zadowolony! Właśnie słucham płyty Amadina Percussion Group https://www.discogs.com/release/2137985 ... ican-Music i mimo, że to Hungaroton, to bogactwo dźwięków, także bardzo basowych, jest przeogromne!
Załączniki
KOlumna.jpg
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10462
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Re: Platforma pod gramofon

#47

Post autor: Myszor »

Ja pod kolumny używałem gumy antywibracyjnej z castoramy. Pociętej oczywiście i podklejonej filcem by przesuwać łatwiej było.
Awatar użytkownika
Peliks
Posty: 2353
Rejestracja: 29 lis 2017, 17:13
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wejherowo

Re: Platforma pod gramofon

#48

Post autor: Peliks »

Zachęcony Waszymi wpisami zakupiłem. Będę testował. Dam znać.
Załączniki
IMG_4942.JPG
Sony/Denon/ADC PreamP D Cayin A-88T MC Systems M3
ADC QLM XLM AT15Sa AT150MLX Denon DL- 103D Elac ESG 796 Goldbug Medusa
Nakamichi MC1000 Ortofon Cadenza Black SPU E GM Gold Philips GP401.II Sony XL-45
Awatar użytkownika
Bacek
Posty: 2600
Rejestracja: 04 gru 2013, 22:06
Gramofon: Kenwood L-07D
Lokalizacja: Poznań

Re: Platforma pod gramofon

#49

Post autor: Bacek »

Myszor pisze:
30 lip 2022, 13:35
. Ja pod kolumny używałem gumy antywibracyjnej
Z ciekawości, po co antywibracje do kolumn.
Na chłopski rozum to kolumnom ona więcej szkody wyrządza. Jak głośnik zaczyna na tym pracować to włącza się efekt Doplera.
Klipsch LaScala i analogowo cyfrowa herezja.
Awatar użytkownika
Peliks
Posty: 2353
Rejestracja: 29 lis 2017, 17:13
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wejherowo

Re: Platforma pod gramofon

#50

Post autor: Peliks »

No i po testach. Na początek podłożyłem je pod wzmacniacz i tu efekt jakiego się spodziewałem czyli brak słyszalnych zmian czyli albo mam słaby wzmacniacz albo mam rewelacyjnie dobry wzmacniacz 8-) Następnie podkładki powędrowały pod CD i o ile na górze i średnicy raczej nic się nie zmieniło to już w dolnych rejestrach duża, słyszalna zmiana :shock: Przy moich konstrukcjach głośników (linia transmisyjna) kontrola basu jest bardzo ważna a tu wystąpiła WYRAŹNA POPPRAWA. Teraz dół jest spójny i zwarty ale nadal mocny. Nie spodziewałem się tak słyszalnej różnicy.
No i teraz szukam sorbotanu pod gramofon. Problem mam taki że gramofon ma trzy stopki a waży około 40 kg. :D Czyli podkładki muszą wytrzymać nacisk około 13-14 kg każda.
Pozdrawiam. Marek.
Załączniki
IMG_4944.JPG
Sony/Denon/ADC PreamP D Cayin A-88T MC Systems M3
ADC QLM XLM AT15Sa AT150MLX Denon DL- 103D Elac ESG 796 Goldbug Medusa
Nakamichi MC1000 Ortofon Cadenza Black SPU E GM Gold Philips GP401.II Sony XL-45
Awatar użytkownika
domibobi
Posty: 1579
Rejestracja: 26 wrz 2019, 06:13
Gramofon: Sony PS X65
Lokalizacja: Kraków

Re: Platforma pod gramofon

#51

Post autor: domibobi »

Peliks pisze:
30 wrz 2022, 10:23
No i teraz szukam sorbotanu pod gramofon. Problem mam taki że gramofon ma trzy stopki a waży około 40 kg. :D Czyli podkładki muszą wytrzymać nacisk około 13-14 kg każda.
A coś takiego: https://www.amazon.pl/gp/product/B07VB4 ... 1BH4T&th=1

https://www.concertmeister.de/baso/#1
a: SonyPSX65 [SonyXL45 PhilipsGP412 Empire(LTD200 2000Z) NagaokaMP110 Pickering625/XV15 ShureV15typeIV AudioTechnica120] / PreampDyskretniok / OnkyoA8850 / TelluriumQblueII / PylonAudioPearl27
c: TidalHiFiPlus / WiimPro / MusicalFidelityV90DAC
Awatar użytkownika
blispx
Posty: 4468
Rejestracja: 26 paź 2014, 22:32

Re: Platforma pod gramofon

#52

Post autor: blispx »

Peliks może wsadź pod stolik krążki hokejowe tanie to to więc nie zaszkodzi sprawdzić, chociaż płyta wiórowa i tak będzie rozłazić się na boki szczególnie pod większym naciskiem i żyć swoim własnym życiem więc to takie wycieranie dupy szkłem :pray:
DDX-1000, RMG-309i, SME3012, 2xSPU, MPU, 3xLundahl, 2xANK, 300B, 2A3, Audio Nirvana, AN Sogon, AN Sootto, Wirewoo 411, Wirewoo 911
ODPOWIEDZ