Akai AP-306 cicho gra

Kosmiczne talerze z ramionami
ODPOWIEDZ
Henryk
Posty: 6
Rejestracja: 29 sty 2022, 15:05

Akai AP-306 cicho gra

#1

Post autor: Henryk »

Dzień dobry.
Na wstępie chciałbym podziękować za pomoc przy problemie z igła wkłada pc100. Po dokupieniu Igły grają identycznie dwa kanały.
Problem jest wzmocnienie. Gramofon gra z yamaha r-n602. Podłączony jest do wejścia PHONO. Głośność ustawiona jest na max w zmacniaczu, ale jest to dużo ciszej w stosunku do innych wejść. Nie ma żadnego potencjometru na gramofonie do wzmocnienia sygnału.
Co można z tym zrobić? Uszkodzona elektronika w gramofonie? Zastosować jakiś dodatkowy wzmacniacz?
Może w środku w gramofonie można podkręcić sygnał?
Henryk
Kam1216
Posty: 119
Rejestracja: 25 lis 2020, 11:39

Re: Akai AP-306 cicho gra

#2

Post autor: Kam1216 »

Ogólnie to w przypadku mojego systemu żeby zrównane się głośnoścą z innymi źródłami dźwięku muszę grać o 1/3 głośniej. Zależy to również od samych płyt. Niektóre mają bardzo cichy mastering np. Muzy i Pronity z lat 80.
Różnica głośności jest zjawiskiem normalnym.
A jak głośno słuchasz muzyki z innych źródeł?
Technics MA1 + Denon Dl-109d/Technics P33
+ Denon PMA 1600ne
Awatar użytkownika
Peter007
Posty: 2048
Rejestracja: 16 gru 2017, 16:36
Gramofon: Dual 721
Lokalizacja: Opoczno

Re: Akai AP-306 cicho gra

#3

Post autor: Peter007 »

Zależy co to znaczy dużo ciszej. Gramofon zawsze będzie grał ciszej i to normalne.
Henryk
Posty: 6
Rejestracja: 29 sty 2022, 15:05

Re: Akai AP-306 cicho gra

#4

Post autor: Henryk »

Sporo ciszej. W porównaniu z radiem czy z CD to max u mnie to dobrze czuć i słyszeć. Telewizor po optyku jest głośny. Ale gramofon jak bym chciał poczuć dobry kawałek to bez szans. Poziom na max to taki namalny odczuwalny dźwięk.
Czy może zastosować jakiś dodatkowy wzmacniacz?
Tylko czy nie stracę na jakości?
Plyty mam raczej z lat 80.
Kam1216
Posty: 119
Rejestracja: 25 lis 2020, 11:39

Re: Akai AP-306 cicho gra

#5

Post autor: Kam1216 »

W takim razie, skoro słuchasz na max głośności też z innych źródeł, to w tym wypadku można kupić przedwzmacniacz z regulacją wzmocnienia np. Art DJ pre II, lub głośniejszą wkładkę. Choć ja mam małe doświadczenie z analogiem i mogę się mylić.
Ps. Ja nigdy nie rozkręciłem wzmacniacza powyżej godziny 11, bo szawki w kuchni zaczęły drgać w rytm muzyki :D
Technics MA1 + Denon Dl-109d/Technics P33
+ Denon PMA 1600ne
Henryk
Posty: 6
Rejestracja: 29 sty 2022, 15:05

Re: Akai AP-306 cicho gra

#6

Post autor: Henryk »

Ja mam max ustawiny na 10 dB. Szafki w kuchni wtedy grają. A przy PHONO dużo brakuje do tego poziomu.
Może podmiana tranzystorów w gramofonie na wzmocnienie pomoże?
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41600
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Akai AP-306 cicho gra

#7

Post autor: Wojtek »

Po stronie gramofonu nie ma żadnego "wzmocnienia". Za sygnał odpowiada tylko i wyłącznie wkładka, a dalej przedwzmacniacz.

Nie zrównasz głośności sygnału z gramofonu do poziomu radia czy CD przy jednakowym ustawieniu pokrętła głośności.

Jak dla mnie czymś nie do końca sensownym jest to że jesteś w stanie podkręcić na maxa również CD i jest to głośność "do wytrzymania".

Jakie głośniki?

Co to znaczy "poczuć kawałek"? Masz go czuć w kościach zamiast uszami czy jak? :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Livi
Posty: 32
Rejestracja: 24 mar 2021, 12:26

Re: Akai AP-306 cicho gra

#8

Post autor: Livi »

Zanim zaczniesz dokupować dodatkowe przedwzmacniacze czy wkładki, zobacz czy na jakimś innym wzmacniaczu też jest DUŻO ciszej.

Gramofon gra trochę ciszej, ale nie dużo (a przynajmniej ja nawet nie odczuwam różnicy). Szukał bym problemu gdzieś indziej. Może jakaś pierdoła w stylu brak dobrego stylu na kablach :think: , brudna/uszkodzona igła :think: , uszkodzony przedwzmacniacz w wzmacniaczu :think: .

Edit.
Teraz doczytałem Twoje wcześniejsze posty o zakupie igły... Może wkładka też jest niesprawna skoro igła była wadliwa, ewentualnie jakiś problem po stronie gramofonu z sygnałem.

Fajnie by było jakbyś mógł podjechać do kogoś, albo ktoś do Ciebie, z innym gramofonem czy wzmacniaczem na test.
ODPOWIEDZ